News Rekreacja

10 nietypowych faktów o konopiach, które Cię zaskoczą

10 nietypowych faktów o konopiach, które Cię zaskoczą 4 lipca 2020Leave a comment
Kobieta robiąca miny

Czy wiesz, że konopie były używane jako „serum prawdy” na więźniach w czasie II wojny światowej? Niegdyś były też niemal integralną częścią włoskiego powietrza! Oto 10 faktów na temat marihuany, których prawdopodobnie nie znasz.

  • Dlaczego we Włoszech oddycha się konopią?
  • Czy Szekspir pisał swoje sztuki na haju?
  • Czy to prawda, że G. Washington palił marihuanę?
  • Dowiedz się tego i wiele więcej!

1. Czy Szekspir pisał swoje sztuki pod wpływem konopi?

„Palić czy nie palić” nie było najwyraźniej zagadką dla Williama Szekspira, ponieważ wydaje się, że jeden z największych dramaturgów i poetów wszechczasów nie miał nic przeciwko zgarnięciu bucha lub dwóch. W rzeczywistości są szanse, że mógł napisać swoje sztuki pod wpływem konopi indyjskiej!

Nie jesteś przekonany? Cóż, cztery rurki wydobyte z ogrodu Szekspira zawierały ślady marihuany, co sugeruje, że „dramatopisarz mógł napisać niektóre ze swoich słynnych dzieł, gdy był na haju” – relacjonuje Telegraph.

Niektóre z jego dzieł zawierają nawet wzmiankę o ziole. „W Sonecie 76 pisze on o „invention in a noted weed”, co można zinterpretować jako chęć Szekspira do używania ziół, a konkretniej marihuany, gdy pisał. W tym samym sonecie wydaje się, że wolałby nie kojarzyć się z „dziwnymi związkami”, co można zinterpretować, przynajmniej potencjalnie, jako „dziwne narkotyki” (prawdopodobnie kokaina)” – dodaje autor artykułu.

Pomnik Szekspira
Cztery rurki wydobyte z ogrodu Szekspira zawierały ślady marihuany

2. Marihuana dla świń… w Bhutanie

Marihuana w Bhutanie jest powszechnie dostępna i przez długi czas była podawana świniom! Marihuana jest środkiem pobudzającym apetyt, donosi The Guardian, więc zwierzęta były nią karmione, aby mogły być jak najbardziej utuczone.

3. Marihuana używana jako serum prawdy na jeńcach z II wojny światowej

Biuro Służb Strategicznych (OSS) w USA, które powstało jako wojenna agencja wywiadowcza, zastąpiona później przez Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA), prowadziło dochodzenia w sprawie różnych sposobów wykorzystania narkotyków w procesie przesłuchań podczas II wojny światowej. Jednym z nich były konopie indyjskie.

„Oficjalnie wywiad wojskowy zwrócił się do Narodowej Rady ds. Badań Naukowych z prośbą o zajęcie się tą sprawą, co uczyniono poprzez utworzenie komisji śledczej” – donosi High Times. Marihuana była jednym z narkotyków, z którymi eksperymentowano, ” dodano ją do papierosów i podawano więźniom, aby przekazali im jakieś tajne informacje”.

4. Dlaczego Bill Gates popiera legalizację marihuany?

Bill Gates najwyraźniej wierzy, że legalizacja może powstrzymać nielegalny handel. „Handlarze zarobią dużo mniej pieniędzy, a niektórych krzywdzących procederów związanych z nielegalnym handlem narkotykami uda się uniknąć” – powiedział Gates w rozmowie z BuzzFeed.

Gates, współzałożyciel Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, głosował za legalizacją marihuany w stanie Waszyngton w referendum stanowym w 2012 roku. „To eksperyment, i prawdopodobnie dobrze jest mieć parę stanów, które go wypróbują, zanim zaczniemy realizować tę politykę na poziomie narodowym„, powiedział Gates.

5. Pierwsi amerykańscy prezydenci uprawiali marihuanę, ale nie palili jej

Wielu entuzjastów marihuany uważa, że Ojcowie Założyciele nie tylko uprawiali marihuanę, ale także ją palili. „George Washington palił ją, by złagodzić ból zębów, James Madison podobno stworzył amerykańską konstytucję w mgle dymu konopnego. James Monroe podchwycił ten zwyczaj podczas pobytu w Paryżu i podobno miał fajkę haszyszową na starość”, jak napisano w artykule The GrowthOp.

Ale jeśli chodzi o używanie marihuany, nie ma żadnych istotnych dowodów potwierdzających przekonanie, że którykolwiek z Ojców Założycieli palił. ” Pierwsi amerykańscy prezydenci mogli być entuzjastycznymi hodowcami konopi o niskiej zawartości THC. Wskazywali na to w listach i artykułach redakcyjnych. Uprawiali oni te rośliny jako sposób na produkcję lin i papieru, a nie jako środek odurzający”, zauważa artykuł.

6. Hollywood było kiedyś nazywane „Hollyweed”

Hollywood kiedyś stało się całe zielone. Tylko nie w sposób, jaki można było przewidzieć. Około Nowego Roku w 1976, ikoniczny znak „Hollywood” został zmieniony przez wandali, by brzmieć „Hollyweed”. Zgodnie z raportem CNN: ” Żartowniś zdołał zmienić ikoniczny znak Los Angeles, używając plandeki do zmiany liter O w znaku na litery E”.

Tablica z napisem Hollywood
W 1976, ikoniczny znak „Hollywood” został zmieniony przez wandali, by brzmieć „Hollyweed”

7. Samochód konopny Henry’ego Forda

W 1941 roku, Henry Ford wymyślił samochód konopny. Tak, samochód, który jeździł na biopaliwie z konopi i był prawie w całości wykonany z materiału roślinnego, donosi High Times. Według artykułu z Popular Mechanics, Ford i jego partnerzy stworzyli samochód zrobiony w „70 procentach z włókien celulozowych słomy pszennej, konopi i sizalu oraz w 30 procentach ze spoiwa żywicznego”. Jedyną stalową częścią w samochodzie była spawana rama.”

Konopia siewna to jedna z odmian rośliny cannabis. Znana jest w Polsce jako konopia włóknista, przemysłowa, lub po prostu jako lub susz CBD i odnosi się do niepsychoaktywnych (mniej niż 0,2 % THC) odmian cannabis sativa.

8. Kobiety biorące udział w badaniach klinicznych konopi to  problem

Kobiety są często wykluczane z badań klinicznych dotyczących konopi indyjskich, ponieważ nie są stabilne hormonalnie. „Pomimo zalecenia Narodowego Instytutu Zdrowia z 1993 r., aby włączyć więcej kobiet do badań lub podać dobre powody, aby tego nie robić, wielu naukowców nadal unika radzenia sobie z huśtawkami hormonalnymi właściwymi dla biologii kobiety” – zauważa raport w WSU Insider, platformie komunikacyjnej Uniwersytetu Stanu Waszyngton.

Szkoda, ponieważ obecne badania podkreślają, że mężczyźni i kobiety różnie reagują na konopie indyjskie. Kobiety mają większą tolerancję, jeśli chodzi o THC, związek konopi indyjskich, który powoduje odurzenie. Z drugiej strony, mężczyźni mają większe szanse na zwiększenie apetytu, znanego również jako „gastrofaza”.

9. We Włoszech marihuana dosłownie wisi w powietrzu

Śladowe ilości marihuany zostały znalezione w powietrzu ośmiu włoskich miast: Bolonii, Florencji, Mediolanie, Neapolu, Palermo, Rzymie, Turynie i Weronie.

W badaniu przeprowadzonym w 2018 r. naukowcy z włoskiego Instytutu Badań nad Zanieczyszczeniem Atmosfery znaleźli „śladowe ilości marihuany i kokainy w powietrzu we wszystkich ośmiu badanych miastach.

Najwyższe całkowite stężenie narkotyków odnotowano w Turynie, a najniższe w Palermo. Inne monitorowane substancje obejmowały nikotynę i kofeinę, które również zostały wykryte we wszystkich miastach” – donosi Live Science.

10. Uprawy marihuany indoor są złe dla planety

Przemysł rolniczy jest jednym z największych trucicieli na świecie, nie inaczej jest w przypadku uprawy konopi.

Uprawa konopi nie jest tak zielona jak nam się wydaje.

„Energia potrzebna do wyprodukowania 2,2 funta (jednego kilograma) marihuany w pomieszczeniach (tzw. uprawy indoor) jest równa energii potrzebnej do przejechania samochodem przez Stany Zjednoczone pięć razy, który przejeżdża 18,71 km na litrze paliwa. Wszystkie te lampy sprzyjające wzrostowi roślin pobierają bardzo dużo prądu”, zauważa artykuł w Live Science.

źródło: https://420intel.com/

 

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *