Przechowywanie suszu i ziół

Jak przechowywać susz CBD i zioła do waporyzacji?

Kto z nas nie lubi tego uczucia, kiedy kurier dostarcza paczkę pełną ulubionych ziół?! Bezpośrednio po jej otwarciu aromat jest tak intensywny, że waporyzacja jest wręcz rewelacyjna. 
 
Niestety, zdarza się, że zioła z czasem tracą swój zapach, stają się wysuszone i wyglądają zdecydowanie gorzej niż gdy były świeże. Dlaczego tak się dzieje? 
 
W większości przypadków powodem jest nieprawidłowe przechowywanie. Poznaj kilka faktów na temat tego, jak przechowywać zioła, aby zachowały swoje właściwości przez długi czas.

Stan suszu ma wpływ na jakość waporyzacji!

To jedna z najważniejszych zasad, które powinien poznać każdy, kto chce waporyzować. Nawet najlepszy i najdroższy waporyzator nie zagwarantuje cudów, jeśli susz będzie nadmiernie wysuszony i nie będzie nadawał się do inhalacji. 

Z drugiej strony – kiedy zamawiamy kilka rodzajów suszu, chcemy się nimi cieszyć, a nie starać się zużyć je na tyle szybko, aby wciąż miały optymalny poziom wilgoci i składników aktywnych. Warto więc znaleźć złoty środek.

A co nim jest? Oczywiście umiejętne przechowywanie ziół do waporyzacji.

Jak NIE przechowywać suszu? 
Sposobów na przechowywanie suszu jest sporo. Niektóre z nich są lepsze, inne gorsze, a jeszcze inne… to, nie oszukujmy się, jakieś nieporozumienie. 
 
Wykorzystywanie pierwszego lepszego pojemnika, znalezionego w domu, może sprawić, że zioła nie tylko stracą aromat i właściwości, ale też wchłoną inny zapach, na przykład kawy czy herbaty, które wcześniej były przechowywane w tym samym pojemniku.
Przechowywanie suszu oraz ziół to pomijany aczkolwiek ważny element procesu waporyzacji
Przechowywanie suszu oraz ziół to bardzo istotny element waporyzacji
To samo dotyczy słoików. Choć szkło samo w sobie jest dobrym środowiskiem do przechowywania ziół, to szklany słoik może się stłuc, a wtedy z waporyzacji nici. 
 
Dodatkowo naraża on zioła na szkodliwe dla nich działanie promieni UV.
 

W tym miejscu muszę podkreślić, że jakiekolwiek plastikowe pojemniki nie są dobrym wyborem

Jak wiadomo, plastik ma bardzo negatywny wpływ na środowisko – i na zioła również. Podobnie jest z foliowymi torebkami. 

Absolutnie nie nadają się one do przechowywania suszu. Plastik czy folia mogą negatywnie wpływać na składniki aktywne, zawarte w ziołach

Dodatkowo zioła nie będą chronione przed promieniami słonecznymi. Plastik może również wchodzić w reakcję z substancjami, zawartymi w suszu, co będzie skutkować ich utratą.

Czego jeszcze unikać? Papierowych torebek 
Nie są one odporne na zmienne warunki otoczenia, przede wszystkim na wilgoć. Może więc dojść do sytuacji, w której zioła zostaną zawilgocone
Podobnie jest z bawełnianymi torebkami. Dodatkowo do środka może dostać się pleśń, a nawet nieproszeni goście – na przykład mole czy inne niewielkie żyjątka, po wizycie których z pewnością nikt nie zdecydowałby się na inhalację.

Sprawdzone sposoby na przechowywanie suszu i ziół 
Wiesz już, w jaki sposób nie przechowywać ziół. Unikaj szklanych słoików, folii, plastiku, papieru czy bawełny – bo nie nadają się one do przechowywania ziół. Co więc wybrać, aby susz był bezpieczny? 
 
Jeśli więc chcesz prawidłowo zadbać o swoje zioła i cieszyć się nimi przez długi czas, wykorzystaj sprawdzone i skuteczne metody.
  

Dobrej jakości pojemnik na susz
Najlepszym sposobem na przechowywanie ziół będzie pojemnik na susz – profesjonalny, stworzony po to, aby przechowywać w nim zioła. 
 
Pojemnik na susz nie tylko zabezpieczy go przed słońcem, zmianami temperatury i utratą wilgoci, ale też sprawi, że aromat zostanie zachowany na długo. Dodatkowo pozwoli na zachowanie właściwości suszu. 
 
Nie oszukujmy się – zioła do waporyzacji nie należą do najtańszych, warto więc zainwestować nieco w dobry pojemnik, aby mieć pewność, że są one przechowywane odpowiednio.

VapeStash – przełom w przechowywaniu suszu!
 
VapeStash – Dwukomorowy pojemnik na susz
VapeStash – Dwukomorowy pojemnik na susz
Jakiś czas temu VapeFully wypuściło absolutny hit, jeśli chodzi o przechowywanie suszu. 
 
Być może niektórzy z Was już o nim słyszeli – chodzi oczywiście o pojemnik na zioła VapeStash. 

Pojemnik ten został zaprojektowany tak, aby zapewnić ziołom jak najdłuższą trwałość oraz by zachowywały swoje właściwości przez bardzo długi czas. 
 
Wyposażony jest w dwie komory na susz, a w każdej z nich znajduje się specjalny szklany wkład. 
 
Jak wiemy, szkło nie wchodzi w żadną interakcję ze składnikami aktywnymi, zawartymi w ziołach, co jest kluczowe przy wyborze pojemnika. 
 
W odróżnieniu jednak od zwykłego słoika, szklany wkład VapeStasha jest otoczony bardzo wytrzymałą metalową obudową, która chroni go przed rozbiciem. 
 
Zapewnia też pełną ochronę przed promieniowaniem UV. No i jeszcze jedno – VapeStash jest na 100% szczelny pod kątem zapachu, gwarantuje więc pełną dyskrecję. 
 
VapeStash to obowiązkowe wyposażenie każdego, kto chce zapewnić swoim ziołom możliwie najlepsze warunki, a jednocześnie chce móc mieć je zawsze pod ręką.

Saszetki Boveda
Dobre, sprawdzone saszetki Boveda to kolejny skuteczny sposób na zachowanie przez zioła optymalnego poziomu wilgoci. 
Saszetkę Boveda, po wyjęciu z celofanu ochronnego, należy umieścić wraz z ziołami w szczelnym pojemniku.
VapeStash – Dwukomorowy pojemnik na zioła

Saszetki chronią nie tylko przed utratą wilgoci, ale też pomagają się pozbyć jej nadmiaru – jednym słowem, stabilizują wilgotność na idealnym poziomie wewnątrz pojemnika, w którym są zamknięte. 
 
Ważne jednak, aby był to pojemnik na susz w 100% szczelny – inaczej saszetka będzie wchłaniała wilgoć z zewnątrz i zużyje się kilka godzin, podczas gdy prawidłowo użytkowana może służyć nawet przez kilka miesięcy.
 
Dzięki saszetkom Boveda zioła nabierają idealnej dla waporyzacji wilgotności, co przekłada się na znacznie lepszy ich wygląd, smak i zapach oraz na zachowanie tych właściwości w niezmienionym stanie przez w zasadzie dowolnie długi czas.

Gdzie przechowywać susz?

Na pewno nie w mocno wilgotnym garażu, na kuchennej półce czy na parapecie, gdzie przez większość dnia pada słońce. 

Bardzo ważne jest, aby zioła przechowywane były w temperaturze pokojowej, w suchym, ciemnym miejscu, gdzie nie ma dostępu ani wilgoć, ani promienie słoneczne. 

Dobrym pomysłem jest przechowywanie suszu w szafce lub w szufladzie w pokoju – to najlepsze warunki dla ziół. 

Oczywiście jeśli położysz je na chwilę w kuchni czy w łazience, to nic się nie stanie, jednak nie są to dobre miejsca do przechowywania suszu. 

Zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura mogą sprawić, że zioła stracą swoje cenne właściwości, warto więc mieć to na uwadze.

Podsumowując, jakość ziół jest kluczowa, jednak – wybierając złą metodą ich przechowywania – można szybko pozbawić susz aromatu i właściwości. Warto więc zawczasu to przemyśleć i zaopatrzyć się w dobry pojemnik na susz czy w saszetki, które zapewnią mu ochronę. 

W ten sposób nie będziesz musiał martwić się o to, przez ile czasu Twoje zioła będą nadawały się do waporyzacji. I będziesz mógł przez długi czas cieszyć się tym, co w ziołach najlepsze – czyli niesamowitym smakiem i aromatem!

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."

Największa promocja w roku Black Week właśnie trwa w VapeFully. SPRAWDŹ TERAZ