Gospodarka News

Zimbabwe zarobi krocie na konopiach indyjskich

Zimbabwe zarobi krocie na konopiach indyjskich 4 stycznia 2021Leave a comment
Zebra

Urzędnicy ds. finansów stwierdzili, że opracowany przez Zimbabwe program eksportu konopi indyjskich może przynieść aż 1,25 miliarda dolarów przychodu rocznie. Minister finansów i rozwoju gospodarczego Mthuli Ncube przedstawił niedawno propozycję krajowego budżetu Zimbabwe na 2021 r. Zaznaczył, że produkcja konopi indyjskich ma ogromny potencjał do generowania wpływów z eksportu, jak i dochodów pochodzących z podatków.

 • Uprawy konopi w Zimbabwe są legalne od 2018 roku.
 • Użytkowanie konopi w celach rekreacyjnych jest nielegalne.
 • Producenci, badacze i hodowcy marihuany w Zimbabwe muszą uzyskać odpowiednią licencję, aby móc działać zgodnie z prawem.

Kategorie podatkowe na konopie indyjskie w Zimbabwe

Szacunkowe dochody są oparte na planie, który ustalałby wysokość podatków eksportowych. Plan zakłada trzy kategorie podatkowe. Wysokość podatku będzie ściśle związana z eksportowanym produktem konopnym.

Gotowe do sprzedaży i natychmiastowego użytkowania, zapakowane, medyczne olejki z konopi indyjskich, byłyby opodatkowane w wysokości 10% wartości. Natomiast olejki, które wymagają dalszego przetwarzania i / lub pakowania, zostałyby objęte 15% podatkiem od sprzedaży eksportowej.

Suszone kwiaty medycznej marihuany byłyby opodatkowane stawką wynoszącą 20%. Plan pochodzi z propozycji budżetu, którą przedstawił minister finansów i rozwoju gospodarczego Mthuli Ncube.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Dolary
Uprawy konopi w Zimbabwe są legalne od 2018 roku

Konopie w Zimbabwe legalne

Zimbabwe zdekryminalizowało uprawę konopi w 2018 roku, jednak pierwsze plony z legalnie uprawianych konopi przemysłowych zebrano dopiero w lutym 2019 roku. W październiku 2020 roku  wydano przepisy, mające regulować całą branżę konopną.

Regulacje prawne dotyczące konopi w Zimbabwe

Ustawa dotycząca konopi indyjskich w Zimbabwe reguluje uprawę, przetwarzanie, zaopatrzenie, dystrybucję, posiadanie, sprzedaż oraz transport. Regulacje są zgodnie ze statutami, które odpowiedzialne są za kierowanie niebezpiecznymi lekami oraz produktami leczniczymi i naukowymi.

Wszyscy producenci marihuany w Zimbabwe muszą posiadać odpowiednią licencję, którą można uzyskać jedynie od Ministerstwa Zdrowia i Opieki nad Dzieckiem.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Użytkowanie konopi w celach rekreacyjnych nadal pozostaje nielegalne.

Jak dostać licencję na konopie?

Licencje pięcioletnie są dostępne w trzech kategoriach: do celów rolniczych, badawczych i hodowlanych oraz handlowych. Wszystkie pod ścisłą kontrolą rządu. Zatwierdzono już trzydzieści siedem licencji, które ograniczają się jedynie do obywateli Zimbabwe i legalnych rezydentów.

Zmiana polityki konopnej, ogłoszona na początku tego roku, umożliwia inwestorom posiadanie pełnej licencji na konopie medyczne.

Człowiek z kartą płatniczą
Licencje pięcioletnie są dostępne w trzech kategoriach: do celów rolniczych, badawczych i hodowlanych

Uprawa tylko zatwierdzonych przez rząd odmian konopi

W Zimbabwe do celów innych niż badawcze mogą być uprawiane tylko odmiany konopi zatwierdzone przez rząd. Na podstawie licencji na badania można jednak uzyskać specjalne pozwolenie na uprawę niezatwierdzonych odmian.

Konopie zastępują tytoń

Rząd Zimbabwe ogłosił, że postęp w programie dotyczącym konopi indyjskich jest po części odpowiedzią na spadek popytu na uprawy roślin towarowych, w tym na tytoń. W przeszłości, tytoń był dla tego państwa wiodącym towarem eksportowym.

Uprawy tytoniu stanowiły aż 11% PKB Zimbabwe w 2017 roku. W kraju liczącym 16 milionów mieszkańców, przy uprawach pracowały aż 3 miliony osób.

źródło: https://hemptoday.net

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."