News Prawo

USA: Kongres opóźnia głosowanie nad ustawą MORE

USA: Kongres opóźnia głosowanie nad ustawą MORE 16 października 2020Leave a comment
Kongres nocą

Przywódcy Demokratów w Izbie Reprezentantów opóźnili głosowanie nad ustawą o dekryminalizacji marihuany, ulegając presji ze strony umiarkowanych w partii. Oni chcą natomiast, aby prawodawcy najpierw skupili się na działaniach mających na celu pomoc przy COVID-19.

 • Według kierownictwa partii głosowanie nad ustawą o możliwościach, ponownych inwestycjach i wyrokach dotyczących marihuany (MORE) odbędzie się później, ale w tym roku.
 • „W tej chwili Izba koncentruje się na zapewnieniu zgody na kontynuowaniu swojej pracy w walce z pandemią COVID-19” – powiedział w oświadczeniu przywódca większości w Izbie Reprezentantów Steny H. Hoyer. „Tej jesieni Izba uchwali ustawę MORE z silnym poparciem jako kolejny ważny krok w kierunku uczynienia naszego wymiaru sprawiedliwości sprawiedliwym dla wszystkich Amerykanów”.
Mężczyzna podpisujący dokumenty
Przywódcy Demokratów w Izbie Reprezentantów opóźnili głosowanie nad ustawą o dekryminalizacji marihuany

Jakie będą skutki ustawy MORE?

Gdyby ustawa została przyjęta, zdekryminalizowałaby marihuanę na szczeblu federalnym i pozwoliła stanom na ustalenie własnych polityk regulujących konopie. Ustawa usunęłaby również wyroki skazujące za wiele federalnych przestępstw związanych z marihuaną i nałożyłaby 5% komercyjny podatek od konopi, który zostałby zainwestowany w społeczności, które poniosły największy ciężar szkód spowodowanych nieudaną wojną z narkotykami.

„Ustawa MORE pozostaje krytycznym elementem planu Demokratów w Izbie Reprezentantów w zakresie zwalczania rasizmu systemowego i postępów w reformie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych” – dodał Hoyer.

Co z innymi projektami?

Oprócz porozumienia w sprawie nowej ustawy o pomocy w przypadku pandemii Kongres pracuje również nad ustawą, która ma uregulować finansowanie rządu federalnego i unikać przestojów. Zarówno Izba Reprezentantów, jak i Senat, mają przerwać pracę w październiku, co według przedstawiciela Demokratów, hrabiego Blumenauera z Oregonu i reprezentacji Kalifornii, Barbary Lee, co. -przewodniczących Kongresu Cannabis Caucus spowoduje, że głosowanie nad ustawą MORE zostanie przeniesione na sesję po listopadowych wyborach „Przywództwo zobowiązało się, że Izba rozważy projekt tej jesieni” – powiedzieli .

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Reakcja na opóźnienie następuje szybko

Działacze na rzecz reformy konopi indyjskich, przedstawiciele branży i prawodawcy szybko zareagowali na odroczenie głosowania nad ustawą MORE. Maritza Perez, dyrektor biura do spraw narodowych w Drug Policy Alliance, powiedziała w oświadczeniu, że opóźnienie spowoduje „odroczenie sprawiedliwości dla milionów czarnoskórych, Latynosów i  rdzennych mieszkańców Ameryki, a także osób o niskich dochodach, dotkniętych rasistowską polityką narkotykową w naszym kraju.”

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Nie możemy nadal zmuszać tych społeczności, aby czekały na „dogodny politycznie” moment, podczas gdy nadal są okradane z możliwości zatrudnienia, mieszkań, edukacji, innych programów rządowych” – powiedziała. Avis Bulbulyan, dyrektor generalny firmy konsultingowej SIVA Enterprises, zajmującej się konopiami indyjskimi, w e-mailu do High Times również wyraził rozczarowanie z powodu opóźnienia.

„Byłoby to bardziej głosowanie ze względu na sprawiedliwość społeczną niż biznes. Jeśli deputowani nie mogą zrobić właściwej rzeczy w kwestii sprawiedliwości społecznej w czasie, gdy kwestie sprawiedliwości społecznej są na pierwszym planie, to czemu służą oni w parlamencie? To całkowita rezygnacja z odpowiedzialności na najwyższych szczeblach urzędu publicznego. Szkoda ”- napisał w liście Bulbulyan. „Powinien to być moment, w którym obywatele powinni uświadomić sobie znaczenie ich głosu dla tych, na których głosują”.

Central Park
Ustawę MORE można uznać za największą dotychczasową próbę reformy konopi indyjskich

Reakcja biznesu

Dyrektor generalny firmy inwestycyjnej z branży konopi indyjskich, Joe Crouthers z Ceres Group Holdings, powiedział, że chociaż ustawę MORE można uznać za największą dotychczasową próbę reformy konopi indyjskich, wynik będzie prawdopodobnie bardziej symboliczny niż transformacyjny.

„Prawdopodobieństwo, że ustawa ta ostatecznie przejdzie do Senatu i władzy wykonawczej, niezależnie od zbliżających się wyborów, jest niewielkie. Żadna ze stron tak naprawdę nie opowiadała się za reformą konopi indyjskich jako kluczowym założeniem swojej platformy na 2020 rok ”- powiedział.

„Ponadto, chociaż istnieje wiele elementów tego projektu, które warto pochwalić, nie należy lekceważyć jego niedociągnięć i potencjalnych niezamierzonych konsekwencji – dodanie kolejnego 5% podatku akcyzowego dla branży, prawdopodobnie przejawi się w migracji małych biznesów na nielegalny rynek”.

Postępowa Pani Poseł Alexandria Ocasio-Cortez odrzuciła argument, że prawodawcy powinni skupić się na pandemii, zauważając, że Izba przyjęła w maju pakiet pomocy w wysokości 3,2 biliona dolarów, którego Senat nie podjął. „Wydaje mi się, że impuls, by opóźnić usunięcie wyroków ludzi, jest reakcją opartą na strachu wobec Mitcha McConnella i Partii Republikańskiej” – powiedziała, odnosząc się do przywódcy większości w Senacie. „A ja osobiście nie uważam, że powinniśmy rządzić w ten sposób”.

źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."