Nauka News

THC z kofeiną – najnowsze wyniki badań

THC z kofeiną – najnowsze wyniki badań 28 czerwca 2022Leave a comment

Marihuana i kofeina to dla wielu osób popularne substancje, których połączenie daje ciekawe rezultaty.

 • Wiele mówi się o marihuanie i kofeinie, a różne firmy opracowują produkty, które łączą te dwie substancje.
 • Jeszcze zanim marihuana stała się popularna, entuzjaści tego narkotyku znajdowali kreatywne sposoby na połączenie tych dwóch składników, dodając marihuanę do oleju lub masła i mieszając ją z kawą.

Oto co wiemy na temat kofeiny i marihuany oraz ich wpływu na organizm:

1. Zwiększenie poziomu dopaminy

W badaniu z 2017 r. stwierdzono, że zarówno kofeina, jak i marihuana zwiększają poziom dopaminy u osób, które je spożywały. Kiedy te dwa elementy są spożywane razem, to pobudzenie jest jeszcze większe, co powoduje silną euforię i inne doznania niż te, które można uzyskać, spożywając te substancje osobno.

2. Mogą zwiększać tętno

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Kofeina i marihuana mogą zwiększyć tętno, dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność przy ich mieszaniu, zwłaszcza jeśli jesteś osobą, której tętno wzrasta lub która nie może zasnąć po wypiciu więcej niż dwóch filiżanek kawy dziennie. Należy wybierać odmiany, które nie zawierają zbyt dużo kofeiny lub THC, co pozwoli wyeliminować jak najwięcej dyskomfortu.

3. Możesz czuć się podekscytowany i zmęczony

Marihuana jest środkiem depresyjnym, a kofeina pobudzającym. Live Science donosi, że mimo to efekty działania marihuany i kofeiny nie zmniejszają się wzajemnie. W przeciwieństwie do roli, jaką odgrywa kawa spożywana przez osobę pijaną (otrzeźwiając ją), spożywanie kawy po marihuanie tylko pogłębi stan odprężenia.

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Co się stanie, gdy zmieszasz marihuanę z kawą?

AARP’s Healthy Living wskazuje, że kawa ma pozytywny wpływ na ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona, Alzheimera, raka wyroczni i udaru. Oczywiście, udokumentowano jej negatywny wpływ na wysokie ciśnienie krwi, bezsenność, problemy z tarczycą, cukrzycę itd.

Co ciekawe, badania nad marihuaną wykazały jej pozytywny wpływ na chorobę Parkinsona, Alzheimera i zwalczanie nowotworów. Zarówno kofeina, jak i konopie uwalniają dopaminę. Te korelacje mogą wskazywać na podobieństwa między właściwościami tych dwóch pierwiastków.

Kofeina i marihuana wpływają na ośrodkowy układ nerwowy. Kofeina może zrównoważyć podniecenie wywoływane przez niektóre odmiany THC, a także może zwiększyć czujność w stosunku do uspokojenia wywoływanego przez CBD. Użytkownicy mogą z czasem znaleźć swoją indywidualną równowagę, w zależności od wyboru odmiany konopi, siły kofeiny i częstotliwości zażywania. Tych zmiennych czynników nie da się zbadać.

W badaniu opublikowanym w Addiction Biology badano małpy wiewiórkowate, które mogły same wybierać opcje żywieniowe. Po spożyciu niewielkiej ilości kofeiny małpy te spożywały mniej THC. Nie zmniejszyło to jednak ich zainteresowania kokainą.

W tym samym badaniu małpy sięgały po więcej THC, jeśli otrzymały dużą dawkę kofeiny. Można z tego wywnioskować, że poszczególne osoby posiadają pewien wzorzec tolerancji i uzależnienia.

Fakt, że kofeina nie pomaga wytrzeźwieć po paleniu, wskazuje na to, że oba związki wywołują pewien stopień euforii. Kawa powoduje czujność i jasność umysłu, ale mocna kawa wywołuje drżenie i niepokój. W zależności od dawki, THC działa podobnie.

Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Należy zachować ostrożność

Jak w przypadku wszystkich konopi, ważne jest, aby znaleźć ilość kofeiny i THC, która będzie odpowiednia. Jest to istotne zarówno z uwagi na samopoczucie, jak i stan zdrowia. Istotne jest więc tutaj przede wszystkim zachowanie ostrożności.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."