News Prawo

Teksas zalegalizuje marihuanę? Coraz więcej Teksańczyków jest za

Teksas zalegalizuje marihuanę? Coraz więcej Teksańczyków jest za 25 stycznia 2021Leave a comment
Kaktusy

Wiele osób nie myśli o Teksasie jako o stanie, w którym legalizacja marihuany jest możliwa. Jednak zmiany demograficzne w tym regionie wskazują na możliwość zmian w prawie dotyczącym marihuany.

 • W grę wchodzą również duże pieniądze.
 • Jak potwierdzają dane z innych stanów, legalizacja marihuany otwiera drogę do rozwoju przedsiębiorczości, tworzenia miejsc pracy i zwiększenia wpływów z podatków, które przeznaczane są na projekty poprawiające jakość życia społeczności i wspierające tych, których wojna z narkotykami dotknęła najbardziej.
 • Jak podaje organizacja NORML, ustawodawcy złożyli w Lone Star State około dwóch tuzinów projektów ustaw związanych z marihuaną. Wśród nich znajdują się propozycje rozszerzenia programu medycznej marihuany, zwiększenia ilości THC w produktach z konopi oraz legalizacji marihuany dla dorosłych.
 • Niewiele osób spodziewa się, że legalizacja marihuany dla dorosłych stanie się obowiązującym prawem w Teksasie, ale istnieje silne poparcie dla ustawodawstwa w dwóch pozostałych obszarach.
Napis Teksas
Niewiele osób spodziewa się, że legalizacja marihuany dla dorosłych stanie się obowiązującym prawem w Teksasie

Teksańczycy chcą, aby więcej osób miało dostęp do medycznej marihuany

Teksas posiada jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów, dotyczących medycznej marihuany w USA. Obecnie stan plasuje się na ostatnim miejscu wśród państw, które zezwalają na dostęp do marihuany w celach medycznych.

„Jesteśmy dość daleko w tyle”

, powiedział Texas Tribune senator José Menéndez. Planuje on wprowadzenie przepisów w sesji 2021, które rozszerzą ten program. Obecnie, aby móc korzystać z medycznej marihuany, Teksańczycy muszą mieć lekarza, który zaleci leczenie jednego z siedmiu wymienionych schorzeń:

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
 • Autyzm
 • Stwardnienie zanikowe boczne (Amyotrophic lateral sclerosis)
 • Nieuleczalne zaburzenia neurodegeneracyjne
 • Epilepsja nieuleczalna
 • Stwardnienie rozsiane
 • Zaburzenia napadowe
 • Nowotwory terminalne

Stan mocno ogranicza również ilość THC, które firmy produkujące konopie mogą stosować w produktach przeznaczonych do medycznej marihuany. Poziomy są tak niskie, że NORML wymienia Teksas jako stan ” medical CBD„, a nie jako pełnoprawny program medycznej marihuany.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Ograniczenia powstrzymały wiele osób od zapisania się do teksańskiego programu. Mimo, że Teksas jest drugim co do wielkości stanem USA z około 29 milionami mieszkańców, ma mniej osób w programie medycznej marihuany niż jego dużo mniejsi sąsiedzi, Oklahoma i Luizjana.

Teksas nocą
Rozszerzenie przemysłu konopnego może przynieść miliony dla stanu, zarówno dla nowych firm, jak i w przychodach podatkowych

Teksas jest przyjazny dla przedsiębiorców, ale nie dla branży konopnej

Innym ważnym problemem jest to, w jaki sposób stan, znany jako niezwykle przyjazny dla biznesu, traktuje osoby z branży konopnej. Opłaty w tym biznesie są „niebotycznie wysokie”, jak podaje Tribune. Zwolennicy konopi twierdzą, że ograniczenia dotyczące zawartości THC i stosowania medycznej marihuany utrudniają rozwój branży.

Wskazują oni również, że rozszerzenie przemysłu konopnego może przynieść miliony dla stanu, zarówno dla nowych firm, jak i w przychodach podatkowych. Jak każdy inny stan, Teksas stoi w obliczu problemów finansowych związanych z radzeniem sobie z pandemią koronawirusa.

„Oto jest… miliard dolarów w ptasim gnieździe, który wisi na południowym trawniku Kapitolu, czekając na właściwego ustawodawcę, który przyjdzie, aby go podnieść i zabrać do środka, zaprezentować innym ustawodawcom i powiedzieć: Proszę bardzo. Oto sposób, w jaki możemy pomóc naszym obywatelom”

– opowiadał Morris Denton, dyrektor generalny firmy Compassionate Cultivation, zajmującej się medyczną marihuaną, na konferencji w zeszłym roku.

Istnieje również kwestia sprawiedliwości społecznej, czyli czegoś, co napędzało legalizację w innych częściach USA. Według Austin American-Statesman, działacze na rzecz legalizacji w Teksasie wierzą, że wyeliminowanie lub zmniejszenie kar za posiadanie marihuany w niewielkich ilościach wprowadziłoby więcej sprawiedliwości do systemu.

Gazety ostrzegają, że jakiekolwiek zmiany w prawie dotyczącym marihuany „nie będą bułką z masłem”. Politycznie powiązani konserwatyści społeczni i niektóre grupy egzekwujące prawo pomagały w przeszłości w wykolejeniu takich wysiłków i prawdopodobnie ponownie staną w opozycji.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."