News Prawo

Konopie w krajach skandynawskich. Jak surowe są kary?

Konopie w krajach skandynawskich. Jak surowe są kary? 13 stycznia 2021Leave a comment
Morze północne

To, co kiedyś było nielegalną substancją, jest obecnie uważane w wielu krajach na całym świecie za dopuszczalne. Jak można się domyślić, mowa tu o marihuanie lub konopiach. Dzięki swoim licznym zaletom marihuana przeniknęła do wielu rynków na całym świecie, a coraz więcej osób dołącza do modowych użytkowników, sprzedawców, przewoźników i producentów.

 • Jaki jest więc jej status prawny w skandynawskim świecie?
 • Cóż, odrobina cierpliwości się opłaci, ponieważ odpowiedź jest tuż za rogiem.
 • Ale przede wszystkim: czym jest marihuana?

Konopie – co to?

Konopie to roślina, która rośnie naturalnie w klimatach umiarkowanym i tropikalnym. Jednak dzięki zastosowaniu tak zwanej technologii hydroponicznej wielu ludzi uprawia tę roślinę również w innych warunkach klimatycznych. THC (tetrahydrokannabinol) jest głównym psychoaktywnym składnikiem tej rośliny i jest znany z wywoływania uczucia odurzenia – tzw. „haju”.

Roślina występuje w dwóch grupach, które obejmują Cannabis sativa i Cannabis indica. Można je rozróżnić, po prostu patrząc na ich różne cechy fizyczne. Zazwyczaj marihuana jest spożywana w postaci haszyszu, ekstraktu lub kwiatów, które są wytwarzane odpowiednio z żywicy, oleju i suszonych liści rośliny.

Uliczki Stavanger
Norwegowie, u których wykryto posiadanie niewielkich ilości marihuany, nie są poddawani rejestracji w systemie prawnym

Sytuacja prawna konopi w Skandynawii

Należy wyjaśnić, że legalność produktów z konopi indyjskich zależy od kraju. I chociaż są kraje, w których używanie konopi indyjskich jest sposobem na życie, to inne podejście do produktów z konopi można znaleźć w wielu innych krajach. Zbadajmy więc legalność konopi w krajach skandynawskich.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Szwecja

Przepisy dotyczące konopi indyjskich są tu jeszcze surowsze, a transport, sprzedaż, użytkowanie i produkcja rośliny są zabronione. Jednak kraj zezwala na ograniczone używanie konopi do celów medycznych. Na przykład lekarze w Szwecji mogą mieć pozwolenie na przepisywanie leków na bazie konopi indyjskim pacjentom ze stwardnieniem rozsianym.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Islandia

Każda działalność związana z konopiami indyjskimi jest tutaj całkowicie nielegalna, niezależnie od tego, czy jest to konsumpcja, sprzedaż, uprawa czy posiadanie. Rząd Islandii po raz pierwszy ogłosił nielegalność marihuany w 1969 roku, co oznacza, że ​​przepisy obowiązują tutaj od około pół wieku.

Jeśli zostaniesz uznany za naruszającego prawo, podlegasz karze grzywny lub więzienia, która różni się w zależności od ilości substancji, z którą się znalazłeś i tego, co z nią robiłeś. Na przykład, jeśli zostaniesz złapany z więcej niż pół kilogramem marihuany, możesz zostać skazany na co najmniej trzy miesiące więzienia.

Finlandia

Podobnie jak w Islandii, posiadanie, sprzedaż, transport, używanie lub produkcja konopi jest zabronione. Każda osoba używająca konopi indyjskich w kraju może podlegać karze, która jest zwykle nakładana przez policję. Jeśli jednak użytkownik nalega na postawienie go przed sądem, policja nie ma innego wyjścia, jak tylko się podporządkować. Osoby uznane za winne poważnych przestępstw związanych z konopiami indyjskimi, takich jak sprzedaż, zazwyczaj stają przed sądem, a kary dla takich osób są zwykle surowsze.

Fiordy
W Szwecji przepisy dotyczące konopi indyjskich są jeszcze surowsze

Norwegia

Dopiero niedawno (2018 r.) przepisy dotyczące używania i posiadania konopi indyjskich w Norwegii zostały dostosowane tak, aby sprzyjać obywatelom tego kraju. Stało się to po uświadomieniu sobie, że obywatele tracili właściwości lecznicze tej substancji.

W związku z tym Norwegowie, u których wykryto posiadanie niewielkich ilości marihuany, nie są poddawani rejestracji w systemie prawnym. Są raczej leczeni z powodu wszelkich możliwych problemów z uzależnieniem itp.

Dania

Duńczycy doświadczają zakazu wszystkiego, co ma związek z konopiami. Osoby uznane za winne mogą zostać ukarane grzywną lub więzieniem, ale to samo prawo chroni również (od nowelizacji ustawy Euphoriants Act 1955 w 2004 r.) Duńczyków, u których znaleziono ograniczone ilości (mniej niż 10 gramów) konopi.

Takie osoby mogą być tylko ostrzegane przez władze. Jednak mogą stanąć w obliczu sądu, jeśli wielokrotnie zostaną przyłapani na popełnieniu tego samego przestępstwa.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."