Gospodarka News

Rynek konopi indyjskich w Arizonie może stwarzać ograniczone możliwości biznesowe

Rynek konopi indyjskich w Arizonie może stwarzać ograniczone możliwości biznesowe 20 października 2020Leave a comment
Droga w Arizonie

• W Arizonie temat zalegalizowania marihuany jest obecny w debacie publicznej i szeroko komentowany w środowiskach politycznych.
• Zapisy w ustawie dotyczącej legalizacji miałyby znacząco wpłynąć na sytuację przedsiębiorców, którzy zajmują się konopiami.
• Propozycja 207 ma za zadanie uporządkowanie i usystematyzowanie ram prawnych.

Jakie są perspektywy dotyczące marihuany w Arizonie?

Nawet jeśli wyborcy z Arizony poprą legalizację marihuany rekreacyjnej, nie należy spodziewać się szerokiego otwarcia rynku marihuany z wieloma nowymi licencjami biznesowymi, które od razu pojawią się w południowo-zachodnim stanie. To z czasem może się zmienić, w zależności od wzrostu liczby ludności w tym stanie, jak i innych czynników. Na początku jednak Propozycja 207 pozwoliłaby, aby 130 firm produkujących marihuanę medyczną, wraz z 26 nowymi firmami działającymi w oparciu o kapitał społeczny, obejmowało cały przemysł marihuany w Arizonie.

Krajobrazy Arizony
W Arizonie temat zalegalizowania marihuany jest obecny w debacie publicznej

Wyborcy bardzo chwalą dotychczasowy rynek medyczny

„Jedną z rzeczy, które zauważyliśmy w naszym kontakcie z wyborcami jest to, że podobał im się rynek medyczny i sposób jego funkcjonowania. Podobał im się efekt końcowy. Wyborcy nie byli przerażeni”, powiedziała Stacy Pearson, rzeczniczka kampanii Smart and Safe. „Podobał im się sposób działania programu medycznego.”

Oznacza to również, że istniejące firmy – w tym Harvest Health & Recreation i Curaleaf – być może jako pierwsze uzyskają szansę na zdobycie licencji. Pearson szacuje, że sprzedaż rekreacyjna w pierwszym roku może wynieść 375 milionów – 400 milionów dolarów i osiągnąć 700 milionów – 760 milionów dolarów do 2024 roku.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Kluczowe rezerwy

Propozycja 207 – nazywana również „Arizona Smart and Safe Act” – pozostawiłaby znaczną część przepisów branżowych Departamentowi Usług Zdrowotnych stanu, który już teraz nadzoruje marihuanę medyczną. Inicjatywa ta określa pewne parametry. Na przykład, liczba licencji nie byłaby ustalona w nieznanym terminie. Raczej ilość licencji byłaby powiązana z liczbą aptek działających w Arizonie.

Propozycja 207 wzywa również do utworzenia jednej zintegrowanej pionowo firmy produkującej marihuanę na każde 10 aptek i pozwala na wydawanie dodatkowych zezwoleń na prowadzenie działalności związanej z marihuaną dla osób dorosłych w każdym hrabstwie, w którym działa mniej niż dwie firmy.

Pearson twierdzi, że ta pierwsza grupa będzie rosła wraz ze wzrostem populacji Arizony, co oznacza, że dodatkowe zezwolenia na prowadzenie działalności będą dostępne w zależności od liczby mieszkańców stanu. Już teraz wielu posiadaczy licencji na terenach wiejskich przenosi się do obiektów miejskich, aby wykorzystać większą liczbę ludności w takich miastach, jak Phoenix i jego przedmieścia.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Nowe możliwości dla przedsiębiorców

Prawdopodobnie pojawią się również możliwości współpracy przedsiębiorców z posiadaczami licencji w pewnym zakresie, czy to jako hodowcami czy też producentami. Dzieje się tak dlatego, że każde pozwolenie na działalność pozwoliłoby na jedno stworzenie jednego miejsca sprzedaży detalicznej, jednej firmy produkcyjnej i jednej uprawy. Te trzy operacje nie musiałyby odbywać się w tym samym obiekcie, a nawet nie musiałyby być prowadzone przez tę samą firmę.

Po prostu musiałyby one być powiązane z tym samym zezwoleniem na prowadzenie działalności w zakresie marihuany. Oznacza to, że jeśli konkretny sprzedawca detaliczny nie jest zainteresowany prowadzeniem uprawy lub zakładu produkcyjnego, może on być wykorzystywany przez stronę trzecią w porozumieniu z posiadaczem licencji.

„Niektórzy producenci są niezależni, ale działają na podstawie innej licencji”, powiedziała Pearson. Inicjatywa nie wymaga, aby Departament Usług Zdrowotnych zaczął przyjmować wnioski o pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej dla osób dorosłych od 19 stycznia 2021 r. do 9 marca. Sprzedaż rekreacyjna może rozpocząć się już pod koniec stycznia.

Arizona
Prawdopodobnie pojawią się również możliwości współpracy przedsiębiorców z posiadaczami licencji w pewnym zakresie

Obchodzenie lokalnych zakazów

Chociaż Propozycja 207 nie zakazuje miastom i hrabstwom Arizony wprowadzania zakazu prowadzenia działalności gospodarczej w sektorze marihuany dla dorosłych, to jednak zawiera obejście, które ma zapewnić, że nie dojdzie do fali lokalnych zakazów – jak to miało miejsce w innych stanach.

Pearson zauważyła, że miejscowości zachowają prawo do zakazania tej branży, jeśli tak postanowią, ale kluczem jest to, że jeśli któraś z istniejących firm już prowadzi działalność w danym mieście i ma dobrą pozycję u organów regulacyjnych, to władze lokalne nie mogą zabronić temu właścicielowi sprzedaży marihuany rekreacyjnej. „Więc jeśli prowadzisz obecnie działalność, nie mogą ci zabronić sprzedaży marihuany dla dorosłych” – powiedział Pearson.
To może być kluczowe, jeśli Prop 207 przejdzie.

Sondaże są niekonsekwentne

Podczas gdy niektóre sondaże przeprowadzone przez wyborców z Arizony na początku tego roku znalazły poparcie 60%, nowsze badanie przeprowadzone we wrześniu przez Uniwersytet Monmouth w New Jersey wykazało 51% poparcia i 41% sprzeciwu. Jedna z ostatnich ankiet, przeprowadzona w dniach 8-10 września przez firmę OH Predictive Insights z siedzibą w Phoenix, wykazała wśród respondentów 46% poparcia, 45% przeciwnych i 9% niezdecydowanych. To może być niepokojące dla zwolenników, biorąc pod uwagę, że Prop 205 nie powiodło się cztery lata temu.

Kolejny sondaż, przeprowadzony 24-29 września przez Denver-based Strategies 360, wskazał 57% poparcia, a tylko 38% było przeciwnych. Inny sondaż, przeprowadzony 26-30 września przez Suffolk University w Bostonie i USA Today, wykazał 46% poparcia, 34% było przeciwnych, a 19% niezdecydowanych. Pearson powiedziała, że jest optymistycznie nastawiona.

Źródło: https://mjbizdaily.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."