Prawo

Cypr i legalność marihuany medycznej

Cypr i legalność marihuany medycznej 1 czerwca 2020Leave a comment
Biały cypryjski domek

Według FileNews zatwierdzono nowy projekt ustawy, który rozszerza ustawodawstwo dotyczące marihuany medycznej na terenie Republiki Cypryjskiej.

Jest to efekt dekady debat. Firmy mogą wreszcie produkować marihuanę leczniczą na Cyprze. To nie tylko duży krok w kierunku światowej akceptacji medycznej marihuany, ale także w kierunku nowych źródeł dochodów dla cypryjskiego rządu.

Legalizacja marihuany medycznej na Cyprze

Nowe prawo pozwala na przyznanie trzech licencji, które są ważne przez 15 lat i będą wymagały odnowienia na wniosek przedsiębiorcy. Ponadto licencje będą wydawane prywatnym firmom, które będą mogły uprawiać konopie indyjskie i dystrybuować je w autoryzowanych aptekach. Początkowo produkt będzie dostępny tylko w aptekach państwowych.

Ustawa ta, mimo że stanowi kamień milowy, nie jest wolna od obostrzeń dla branży konopi indyjskich na Cyprze. Jak poinformował Cyprus Mail w listopadzie 2018 r., policja prawdopodobnie zachowa kontrolę nad nadzorem lokali, aby zapewnić przestrzeganie prawa przez wszystkie zaangażowane strony.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Ponadto ilość przepisanej marihuany nie może przekraczać 30 g, a jeśli lekarze sugerują przepisywanie większej ilości, muszą uzyskać zgodę właściwego organu. Po pełnym wdrożeniu cypryjskiego systemu ubezpieczeń zdrowotnych Gesy, prywatne apteki będą mogły także dystrybuować marihuanę.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Cypryjska tradycyjna wąska uliczka
Ustawa ta, mimo że stanowi kamień milowy, nie jest wolna od obostrzeń dla branży konopi indyjskich na Cyprze

Cypr: monopol instytucji rządowych na licencje marihuany medycznej?

Niektórzy krytycy mogą nie być zadowoleni, ponieważ początkowe licencje kosztują 20 000 EUR za każdą. Ustawodawstwo było również krytykowane za to, że przy wielu okazjach nie posunęło się wystarczająco daleko z zakresem uprawnień.

Zgodnie z prawem lekarze mogą przepisywać marihuanę wyłącznie pacjentom cierpiącym na określone choroby. Niemniej jednak choroby psychiczne, takie jak depresja, nerwica, psychoza i jadłowstręt psychiczny, są wykluczone z leczenia marihuaną medyczną.

Marihuanę przepisać można między innym w przypadku: wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, uszkodzenia rdzenia kręgowego, zespołu Tourette’a, choroby Crohna, nudności związanych z HIV i nowotworem, przewlekłego bólu oraz zespołu stresu pourazowego.

Wady i zalety nowej ustawy

Policja, organy ścigania i producenci marihuany będą podlegać wielu nowym wymaganiom prawnym na każdym etapie swojej pracy, co nieuchronnie zwiększa koszty produkcji i spowoduje wyższe koszty dla pacjentów.

Chociaż ogólnie wiadomo, że konopie indyjskie są wysoce przystosowalne do różnych warunków, to rośliny konopi powinny otrzymywać co najmniej 5 do 6 godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie.

Jednak ustawodawstwo Cypru wywiera na przedsiębiorcach presję, że marihuana medyczna musi być uprawiana w szklarniach, co oznacza, że ​​rośliny będą narażone na większą wilgotność, co może prowadzić do powstawania pleśni oraz chorób.

Aby rozwiązać te trudności, hodowcy będą potrzebować specjalistycznego sprzętu klimatyzacyjnego i osuszaczy, co po raz kolejny doprowadzi do podwyższenia cen.

Mężczyzna w szklarni wśród zielonych roślin
Ustawodawstwo Cypru wywiera na przedsiębiorcach presję, że marihuana medyczna musi być uprawiana w szklarniach

Lepsze jutro marihuany medycznej na Cyprze?

W maju 2017 r. kanadyjski producent konopi Tilray już ogłosił, że eksportuje medyczne produkty z konopi indyjskich na Cypr. Dzięki nowym przepisom lek dotrze nie tylko do pacjentów z nowotworami, ale będzie również stosowany w leczeniu kilku innych chorób.

Rozwój ten można uznać za pierwszy krok w kierunku ogólnej legalizacji konopi indyjskich w Republice Cypryjskiej.

W tej sytuacji ustawodawstwo otwiera nowe horyzonty dla marihuany i konopi. Należy jasno i otwarcie uznać, że pierwsze akty prawne nigdy nie były przesadnie korzystne.

Pozwalały jednak na dalszą i głębszą dyskusję w sprawie łagodzenia obostrzeń. W tym wypadku możemy bezsprzecznie uznać, że z biegiem czasu dostęp będzie coraz prostszy, tańszy i wygodniejszy. Trzymamy kciuki!

Źródło: https://straininsider.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."