News Rekreacja

Konopie pobudzają kreatywność?

Konopie pobudzają kreatywność? 4 czerwca 2021Leave a comment
Kolorowe abstrakcyjne rysunki

Konopie znajdują zastosowanie w leczeniu nie tylko przewlekłych bólów, takich jak np. zapalenie stawów, ale także w różnych przypadkach epilepsji czy depresji. Stosowanie konopi ma praktycznie natychmiastowy wpływ na mózg. Czy jest więc możliwe, że użytkowanie konopi może pobudzać naszą kreatywność? Sprawdźmy.

 • Według wyników badania z 2010 roku, użytkowanie konopi może tymczasowo zwiększać zdolności percepcyjne.
 • Wielu artystów sięga po konopie podczas procesu twórczego i zaznacza, że to właśnie dzięki pobudzającemu kreatywność działaniu konopi są oni w stanie tworzyć oryginalne treści.

Korzyści z konopi

Osób korzystających z konopi jest coraz więcej, i to wśród wszystkich grup wiekowych. Chociaż użytkowanie konopi w wielu miejscach na całym świecie nie jest jeszcze całkowicie legalne, to w ciągu ostatnich kilku lat osób opowiadających się za legalizacją znacznie przybyło. Jakie są powody, dla których rozważa się teraz zalegalizowanie tego, co kiedyś było tak wyraźnie piętnowane?

Odpowiedzią jest nauka. Przyczynił się do tego szereg prowadzonych badań, w których naukowcy dowodzą niezaprzeczalnych korzyści ze stosowania konopi w medycynie i życiu codziennym. Wiadomo już, że kannabinoidy znajdujące się w konopiach mogą redukować różnego rodzaju bóle. Dzieje się tak, ponieważ kannabinoidy oddziałują na receptory odpowiedzialne za jego odczuwanie. Jednak jaki mogą mieć związek z kreatywnością?

Biurko z przyborami w trakcie pracy
Osób korzystających z konopi jest coraz więcej, i to wśród wszystkich grup wiekowych

Konopie a kreatywność

Wpływ konopi na kreatywność badano już od dłuższego czasu. Odkrycia naukowców nie są jednoznaczne. W końcu kreatywność jest jak myślenie dywergencyjne (rozbieżne) lub umiejętność patrzenia na rzeczy z różnych perspektyw, które odbiega od konwencjonalnego podejścia.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Kiedy ktoś dostrzega innowacje, które w pewnym sensie przechodzą ludzką wyobraźnię, można usłyszeć uwagi pokroju „wow, co on palił?”. Można zatem powiedzieć, że niektórzy ludzie wierzą, że stosowanie konopi może być powiązane z pewnego rodzaju tymczasowym geniuszem.

Stosowanie konopi zwiększa zdolności percepcyjne

W 2010 roku Morgan Rothwell przeprowadził badanie, które wykazało, że jedną z właściwości konopi jest umożliwianie użytkownikom tworzenia powiązań między pojęciami, które wydają się zupełnie ze sobą niepowiązane. Co za tym idzie, można powiedzieć, że konopie zwiększają zdolności percepcyjne.

Konopie mają również wpływ na uwalnianie przez mózg dopaminy, czyli organicznego związku chemicznego, który zapewnia uczucie zadowolenia i reguluje wiele procesów w ludzkim organizmie. Wiele osób zaznacza, że stosowanie konopi sprawia, że ich myśli poruszają się swobodniej.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Z kolei dalsze badania nad używaniem konopi pokazują, że substancje w nich zawarte wpływają na zacieranie się granic pomiędzy pięcioma zmysłami człowieka, zwiększając tym samym kreatywne możliwości jednostki.

Dlaczego celebryci lubią konopie?

Kolejnym sygnałem o znaczeniu konopi w pobudzaniu kreatywności są wypowiedzi wszelakich twórców i celebrytów na ten temat. Wiele znanych osób jasno określiło swoje stanowisko w kwestii stosowania konopi i wspomniało o wpływie, jaki miały na ich życie.

Steve Jobs wspomniał kiedyś, że gdyby miał zdefiniować działanie konopi, to określiłby je jako odprężające i pobudzające kreatywność. Brian Wilson z The Beach Boys stwierdził, że użytkowanie konopi pomogło mu napisać Pet Sounds, czyli cieszący się ogromnym uznaniem album muzyczny. Z kolei aktor, scenarzysta i reżyser, Kevin Smith, przypisał stosowaniu konopi swoją zdolność do wychodzenia z niepowodzeń filmowych.

Jak konopie pomagają artystom?

Wielu artystów muzycznych pokazuje konopie w swoich klipach. Można powiedzieć, że w pewnym stopniu przyczynili się oni do spopularyzowania stosowania konopi. Przeprowadzono kiedyś badania, które wykazały, że użytkowanie konopi pomaga w produkcji muzycznej, bo wpływa na kreatywność.

Niektórzy z artystów sięgają po konopie w poszukiwaniu nowych pomysłów. Stosowanie konopi może inspirować do pisania tekstów, ułatwiać grę na instrumentach muzycznych, a nawet kreatywnie pobudzać podczas korzystania z oprogramowania do tworzenia muzyki. W rzeczywistości jednak artyści uważają, że użytkowanie konopi może pomóc im w osiągnięciu większego sukcesu w zakresie tworzenia genialnych i przede wszystkim oryginalnych treści.

Mężczyzna przy laptopie
Stosowanie konopi może inspirować do pisania tekstów

Wokalistka Alanis Morissette przyznaje, że podczas pisania tekstów regularnie korzysta z konopi. Artystka porównała nawet stosowanie konopi do

„oświetlania nieświadomości”.

W wywiadzie dla pewnego internetowego magazynu, Alanis powiedziała, że ​​

konopie zapewniają jej twórczy przepływ”.

Wiele osób korzystających z konopi, którzy interesują się muzyką stwierdza, że ​dzięki konopiom ​​czują się spokojniej i mogą odkrywać muzykę „na nowo”.

Konopie a pobudzona kreatywność

Badania nad użytkowaniem konopi i ich roli w pobudzaniu kreatywności wskazują, że stosowanie konopi nie gwarantuje, że do głowy zaczną wpadać nam same genialne i innowacyjne pomysły. Z łatwością można jednak znaleźć twórców, którzy uważają, że dzięki konopiom są w stanie utrzymać pewien poziom swojej twórczości.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."