News Prawo

Polska komisja ds. medycznej marihuany – szykuje się rewolucja?

Polska komisja ds. medycznej marihuany – szykuje się rewolucja? 4 lutego 2021Leave a comment
Marihuana medyczna

Należy uznać, że mamy pewien przełom w Polsce. Jak wiadomo, medyczna marihuana jest już zalegalizowana na terenie naszego kraju, jednak od trzech lat infrastruktura dostaw się nie rozwija i nie wygląda na to, aby miało się to zmienić. Na chwilę obecną można kupić marihuanę leczniczą jedynie w aptece.

Problemem jednak jest to, że często produktów fizycznie brakuje. Ponadto CBD przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit na naszym rynku. Z każdym dniem przybywa nowych sprzedawców oraz dystrybutorów, jednak ich sytuacja też nie jest do końca jasna.

Na szczęście niedawno powstała komisja ds. medycznej marihuany, która postara się zmienić tę niezbyt ciekawą sytuację! Zespół składający się z 16 posłów ponad podziałami politycznych ugrupowań postara się opracować zupełnie nowe rozwiązania w tej sferze! 

Rewolucja konopna w polskim parlamencie?

Prób legalizacji widzieliśmy wiele, niestety nie były one skuteczne. Obecny zespół Parlamentarny ds. legalizacji marihuany to osoby, które planują prawdziwą rewolucję. Wszystkie prace idą do przodu i widzimy rezultaty praktycznie gołym okiem!

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Wśród 16 członków zauważamy Lewicę, Konfederację oraz KO. Na czele zespołu stoi natomiast Beata Maciejewska. Wszyscy działają ponad podziałami politycznymi, dzięki czemu można liczyć na wsparcie praktycznie każdego stronnictwa. Co to oznacza? Kwestie marihuany łączą, a nie dzielą!

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Marihuana medyczna
Obecny zespół Parlamentarny ds. legalizacji marihuany to osoby, które planują prawdziwą rewolucję

Jak działa komisja ds. medycznej marihuany?

Beata Maciejewska jako przewodnicząca koordynuje pracę trzech podzespołów opracowujących przyszłą legislację. Na razie najprężniej działa komisja ds. legalizacji marihuany medycznej. Terminem projektów ustaw jest 20 kwietnia.

Wtedy należy oczekiwać początku całego procesu, nad którym zespół pracuje od dawna. Podczas posiedzenia zespół został podzielony na trzy podzespoły. Każdy z nich będzie zajmować się osobnym projektem dotyczącym legalizacji marihuany. 

Czego możemy się spodziewać po pracach komisji?

Wszyscy dążą do legalizacji, ale najpierw celem jest dekryminalizacja oraz wzmocnienie infrastruktury dystrybucyjnej leków na bazie marihuany. Zapotrzebowanie jest ogromne, a dostawy nie docierają. Dobra i pokojowa atmosfera będą natomiast motywem każdego z wymienionych działań.

Dyskusja nad kwestią medycznych konopi napawa szczerym optymizmem. Ponadto obecna sytuacja motywuje do zgłębiania tematu, a przez to ocieplenia wizerunku konopi. Pozostaje więc czekać do kwietnia na rezultaty!

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."