News Rekreacja

Podkład z celulozy konopnej pobije kolorowe kosmetyki?

Podkład z celulozy konopnej pobije kolorowe kosmetyki? 5 kwietnia 2021Leave a comment
Kosmetyki

Zespół z chińskiego uniwersytetu badawczego w Syczuanie stworzył kosmetyk na bazie celulozy pochodzącej z łodyg konopi. Kosmetyk jest płynnym podkładem stosowanym przy makijażu. Zdaniem naukowców, jest to podkład podobny do tego, który stosuje się w tradycyjnym makijażu, ale ma kilka ulepszeń.

 • Podkład z konopi można łatwiej zmyć z twarzy, nawet bez użycia ostrych środków do demakijażu.
 • Podkład wykonany z celulozy z łodyg konopi pozostaje na powierzchni skóry i nie przedostaje się do skóry właściwej.

Celuloza konopna w kosmetykach

Substancja jest wykonana z nanokryształków celulozy konopnej, która zastępuje takie składniki, jak na przykład olej mineralny i tlenek tytanu. Są to składniki powszechnie stosowane w tego typu kosmetykach.

Kosmetyki do makijażu
Podkład z konopi można łatwiej zmyć z twarzy, nawet bez użycia ostrych środków do demakijażu

Zalety podkładu z konopi

Stosowanie podkładu na bazie konopi pomaga ograniczyć uszkodzenia warstwy hydrolipidowej (warstwy ochronnej) skóry. Wynika to z faktu, że kosmetyk konopny nie wymaga zmywania z użyciem ostrych środków czyszczących, takich jak te do zmywania konwencjonalnych podkładów.

Niektóre ze standardowych środków do demakijażu mogą prowadzić do różnych problemów skórnych. Do takich można zaliczyć nadwrażliwość skóry czy trądzik różowaty. Stosowanie podkładu z konopi pozwoli tego uniknąć.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

„Poszukiwaliśmy składnika, który pozwoliłby uniknąć uszkodzeń skóry wywoływanych ostrymi środkami oczyszczającymi, przy jednoczesnym zachowaniu skuteczności. Wybór padł na celulozę konopną ze względu na jej naturalne właściwości emulgujące i stabilizujące. Uważamy, że w przyszłości, celuloza konopna będzie odgrywać ważną rolę w  branży kosmetycznej

– napisał zespół badawczy w niedawno opublikowanym artykule.

Przełom w branży kosmetycznej?

Olej z nasion konopi i ekstrakty z jej kwiatów znajdują szerokie zastosowanie w kosmetykach i różnego rodzaju produktach zdrowotnych. Naturalna celuloza z roślin jest coraz bardziej popularna w kosmetykach do makijażu. Z kolei inicjatywa syczuańskiego Uniwersytetu może być pierwszym przypadkiem zastosowania celulozy z łodyg konopi w sektorze zdrowia i urody.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Podkład na bazie konopi pozostaje na długo

Podkład konopny trzyma się skóry z podobną skutecznością co konwencjonalne produkty. Opracowana formuła z łodyg konopi ma zapewnić pożądany blask i zachowanie jednolitych kolorów na twarzy nawet przez dziewięć godzin.

Przeprowadzona przez zespół analiza wykazała również, że wydajność podkładu konopnego dorównuje konwencjonalnym podkładom. Co za tym idzie, tą samą ilością podkładu konopnego będzie można zakryć niedoskonałości na twarzy tak, jak w przypadku standardowego produktu.

Susz cbd
Podkład konopny trzyma się skóry z podobną skutecznością co konwencjonalne produkty

Dlaczego podkład konopny wygrywa?

Naukowcy przeprowadzili także obserwacje testów dermaskopowych na ludziach. Wykazały one, że ​​podkład na bazie konopi zostawiał mniej niepożądanych pozostałości w porównaniu z konwencjonalnym podkładem, nawet po przetarciu zwykłym, suchym wacikiem.

Co więcej, zaobserwowano również, że podkład konopny pozostawał jedynie na powierzchni skóry, podczas gdy konwencjonalne podkłady mają w zwyczaju wnikać w skórę właściwą, prowadząc z czasem do jej uszkodzenia.

Celuloza ma także właściwości chłonne. Oznacza to, że przy zmywaniu podkładu na bazie konopi usuwa się również nadmiar sebum i zanieczyszczenia pochodzące z powietrza, które znalazły się na powierzchni skóry.

źródło: https://hemptoday.net

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."