Medycyna News

Pierwsza poradnia leczenia marihuaną medyczną na umowie z LuxMed

Pierwsza poradnia leczenia marihuaną medyczną na umowie z LuxMed 6 listopada 20201 Comment
Lekarz ze stetoskopem

Od tego roku w Warszawie działa pierwsza tego typu w stolicy poradnia leczenia Marihuaną Medyczną. Na czym to polega? Placówka będzie działać przy szpitalu na ul. Puławskiej 455.  To pierwsze tego typu miejsce świadczące bezpośrednio usługi na wysokim poziomie. Poradnia zatrudnia bowiem wybitnych specjalistów mimo, że obecnie marihuana medyczna nie jest zbyt premiowanym sposobem na leczenie.

Miejsce będzie mieścić się w szpitalu, dzięki czemu pacjenci będą mieli ułatwiony dostęp do fachowej wiedzy. Ponadto każdy będzie miał szansę, aby wypróbować zupełnie alternatywne metody leczenia w przypadku własnej przypadłości. Dlaczego zdecydowano się na takie rozwiązanie? Co to oznacza dla przyszłości konopi w Polsce?

Kolorowe kapsułki
Placówka będzie działać przy szpitalu na ul. Puławskiej 455

Poradnia leczenia marihuaną medyczną w Lux MED

Z dość prozaicznych powodów. Otwarcie podniesie zarazem kompetencje całego szpitala, jak i stanowi krok milowy w kierunku szerszego wykorzystania marihuany w medycynie. Na terenie Polski bowiem, tak jak w przypadku Włoch, dość sceptycznie podchodzi się do tej alternatywy. Mimo, że zdecydowanie należy uznać ją za skuteczną. Ponadto samo otwarcie placówki wpłynie także na jakość świadczonej opieki zdrowotnej w tym szpitalu.

W jaki sposób doszło do tego, że Grupa Lux MED zdecydowała się na takie rozwiązanie? Spółka składa się z wielu placówek, które w zasadzie pomagają firmom w świadczeniu opieki dla pracowników. Jednak jest to tylko wycinek. W samej stolicy LuxMed prowadzi także kilka placówek onkologicznych.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Poradnia Leczenia Marihuaną Medyczną to inicjatywa, która będzie czymś zupełnie nowym. Niewątpliwie jest to niezbędny i przełomowy krok w przypadku medycznej marihuany, który będzie wielką szansą dla wielu pacjentów w Polsce. Szczególnie tych, którzy cierpią na chroniczne bóle lub zapalenia.

Zastosowanie marihuany w ramach medycyny konwencjonalnej

Medyczne konopie zostały zalegalizowane w Polsce już 3 lata temu. W praktyce jednak są one bardzo rzadko przepisywane i przede wszystkim bardzo drogie z perspektywy regularnego korzystania. Brakuje państwowych programów szkoleniowych dla lekarzy i farmaceutów, a także dofinansowań ze strony NFZ. Ci, którzy posiadają wiedzę na temat terapii konopnych, nawet nie chcą ich przepisywać, bo to jest po prostu drogie.

Ponadto specjaliści zdobywają własną rękę doświadczenie, bo nie ma programów, które by im to umożliwiły. Często lekarze zainteresowani tematem muszą nawet wyjechać za granicę, aby kształcić się i rozwijać w tej dziedzinie.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

To właśnie takie poradnie, jak ta otwarta przez LuxMed, są miejscem, gdzie personel tego rodzaju jest otwarty na pacjentów, który ewidentnie potrzebują pomocy. Natomiast konopie bardzo często pozwalają ulżyć w najcięższych przypadkach.

Olej z konopi
Medyczne konopie zostały zalegalizowane w Polsce już 3 lata temu

Jak działa marihuana medyczna?

Marihuana medyczna stosowana w terapii pozwala zręcznie wpłynąć na przebieg choroby. Celem leków na bazie marihuany jest uwolnienie od cierpienia oraz bólu. Natomiast bardziej rozluźniony pacjent, którego ciało jest poddawane mniejszej dawce stresu z reguły doświadcza poprawy funkcjonowania i ogólnej jakości życia.

Pacjentom LuxMed zapewniany jest dostęp do wyłącznie najwyższej jakości produktów. Spółka gwarantuje, że wszystkie leki są przebadane laboratoryjnie, a cały proces leczenia odbywa się pod stałą kontrolą lekarza. 

Terapie konopne w ramach grupy LuxMed

Miejsc takich jak poradnia leczenia Marihuaną Medyczną w Warszawy jest obecnie niewiele. Z roku na rok w Polsce pojawia się coraz więcej, jednak nadal jest to prawdziwy ewenement. Wszystko to wynika z potrzeb pacjentów, które tak naprawdę rosną, natomiast medycyna konwencjonalna często okazuje się po prostu niewystarczająca.

Wiedza o  medycznych właściwościach konopi jest w świadomości opinii publicznej coraz większa, więc potrzeba bierze górę nad przekonaniem o narkotycznych właściwościach tej rośliny. Czy ulga w bólu jest adekwatna do ceny, jaką są właściwości psychoaktywne? Tak, gdyż same leki minimalizują takie stany. To bardzo ważne, aby obecnie szerzyć wiedzę o prozdrowotnych właściwościach konopi.

Prawda jest taka, że odpowiednie korzystanie z tej rośliny pozwala w naturalny sposób nie tylko leczyć, ale minimalizować cierpienie u pacjentów. W wielu przypadkach konopie pozwalają skutecznie zwalczyć dolegliwości. Często są to problemy, na które medycyna jeszcze nie znalazła jednoznacznej odpowiedzi.

Czy warto przyjrzeć się bliżej ofercie zapewnianej przez LuxMed?

W kwestii konopi, zdecydowanie tak, gdyż to właśnie takie poradnie pozwalają cierpiącym na powrót do zdrowia. Ponadto w przypadkach nieuleczalnych umożliwiają redukcję bólu w najgorszych chwilach. To w takich placówkach właśnie można zminimalizować przewlekły ból lub nawet całkowicie go wytłumić.

Marihuana wpływa także skutecznie na epilepsję np. u dzieci, a także pomaga, jeśli chodzi o zaburzenia neurologiczne czy terapie przeciwnowotworowe.

 

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."