News Prawo

Perspektywy marihuany rekreacyjnej w Pensylwanii

Perspektywy marihuany rekreacyjnej w Pensylwanii 26 marca 2021Leave a comment
Pittsburgh

Podbudowani sukcesem rynku, obecni posiadacze licencji na sprzedaż medycznej marihuany w Pensylwanii. stali się celem przejęć, nawet w obecnym trudnym klimacie ekonomicznym. Jak twierdzą eksperci – w niektórych przypadkach ceny transakcji przekroczyły poziom 25 milionów dolarów.

 • W miarę, jak sprzedaż medycznej marihuany w Pensylwanii rośnie, perspektywy rynku rekreacyjnego stają się coraz lepsze
 • Oczekuje się, że rynek medycznej marihuany w Pensylwanii, zachwalany za swoje sprawne działanie, wzrośnie w tym roku prawie dwukrotnie i osiągnie obroty rzędu 400-500 milionów dolarów, a w ciągu trzech lub czterech lat osiągnie 1 miliard dolarów sprzedaży.

Czy Pensylwania zalegalizuje marihuanę w 2021?

Pensylwania, piąty pod względem liczby ludności stan w USA, jest również coraz częściej postrzegana jako rynek gotowy na legalizację rekreacyjnej marihuany. Według obserwatorów branży, może to nastąpić w ciągu najbliższego roku za pośrednictwem stanowej legislatury, gdyż ustawodawcy szukają dodatkowych źródeł dochodów, aby uzupełnić kasę stanową, uszczuploną wskutek pandemii koronawirusa.

„Pensylwania jest postrzegana jako rynek, który jest nie tylko silny, ale także dobrze zarządzany”

– powiedziała Judith Cassel, adwokat zajmująca się konopiami indyjskimi w tym stanie.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Cassel i inni eksperci oraz firmy są zdania, że silny rynek jest efektem kilku czynników:

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
 • Silnego, zwinnego organu regulacyjnego państwa – Departament Zdrowia Pensylwanii.
 • Dobrych operatorów medycznej marihuany – ludzi, którzy znają się na biznesie i dobrze współpracują z regulatorami.
 • Wysoka bariera wejścia z powodu ograniczonej liczby licencji w ramach stanowego limitu licencjonowania.
 • Silna reprezentacja lekarzy.
 • Wysoka liczba pacjentów – 330.000 zarejestrowanych na koniec czerwca, przekraczając pierwotne prognozy.
 • Poparcie w legislaturze – ustawodawcy uchwalili przepisy legalizujące medyczną marihuanę przytłaczającą większością głosów w 2016 roku.
Konopie indyjskie
W miarę, jak sprzedaż medycznej marihuany w Pensylwanii rośnie, perspektywy rynku rekreacyjnego stają się coraz lepsze

Program medycznej marihuany w Pensylwanii wystartował w lutym 2018 roku

Stan ograniczył licencje dla punktów sprzedaży do 50, podczas gdy zezwolenia dla plantatorów/przetwórców zostały ograniczone do 25 – chociaż wydano 26.

Zezwolenia na prowadzenie dyspensy pozwalają posiadaczom na otwarcie trzech lokalizacji. Z potencjalnych 150 placówek, 87 działało od 25 czerwca, według państwowego komunikatu prasowego.

Około 15 producentów/przetwórców aktywnie wysyłało produkty pod koniec czerwca, a wielu z nich rozwijało się w swoich lokalizacjach.

Pensylwania gotowa do legalizacji marihuany dla dorosłych?

Rekreacyjna legalizacja nie jest przesądzona. Pomimo poparcia dla MMJ, Senat kontrolowany przez Republikanów oparł się poprzednim wysiłkom, mającym na celu legalizację użytku dla dorosłych.

Bridget Hill-Zayat, prawniczka zajmują się konopiami indyjskimi w Hoban Law Group, powiedziała podczas ostatniego MJBizConNEXT Direct, że Pensylwania może zdecydować na legalizację dla dorosłych z powodu ogromnego deficytu budżetowego stanu w następstwie kryzysu związanego z koronawirusem.

„Ludzie, którzy wcześniej nie brali pod uwagę użytku dla dorosłych, mogą spojrzeć na to jeszcze raz”

– powiedziała.

Projekt ustawy wprowadzony w lutym, nie ma zbyt wielkich szans, ale Cassel uważa, że Republikanie powinni dać się przekoać z uwagi na fakt, że marihuana mogłaby w istotny sposób zasilić budżet.

Kiedy legalizacja rekreacyjnej marihuany w Pensylwanii?

Gubernator Tom Wolf zaczął zmieniać zdanie na początku 2019 roku i od zeszłej jesieni coraz częściej wypowiadał się na rzecz legalizacji marihuany dla dorosłych.

Zaangażował się w grupę gubernatorów z północnego wschodu, która zebrała się, aby opracować regionalne ramy dla legalizacji. Badanie przeprowadzone w kwietniu przez Harper Polling wykazało, że 62% prawdopodobnych wyborców w Pensylwanii popiera legalizację.

Porucznik John Fetterman w 2019 roku spotkał się z podobnie silnym poparciem dla legalizacji rekreacyjnej marihuany.

Organy regulacyjne uznały program medycznej marihuany w Pensylwanii za „niezbędny” biznes podczas ostatniej epidemii koronawirusa i wykazały elastyczność w przepisach. Zwiększyli oni dopuszczalne porcje marihuany z 30 do 90- dniowych porcji i usunęli ograniczenia, pozwalające opiekunom na posiadanie tylko pięciu pacjentów.

Po długiej walce, Harvest Health & Recreation z siedzibą w Arizonie zgodziła się oddać dwa pozwolenia na prowadzenie sprzedaży po tym, jak przekroczyła limit, uzyskując siedem licencji.

Konopie indyjskie
Organy regulacyjne uznały program medycznej marihuany w Pensylwanii za „niezbędny”

Pensylwania postrzegana jako atrakcyjny rynek konopny

Pensylwania została wymieniona wśród preferowanych rynków lub tych do monitorowania przez kilku dyrektorów generalnych operatorów z wielu stanów w ostatniej nieformalnej ankiecie, przeprowadzonej przez Marijuana Business Daily.

Jushi Holdings z siedzibą na Florydzie wyraża żywe zainteresowanie Pensylwanią. Niedawno zgodziło się na zakup zakładu uprawy i przetwarzania Vireo Health za 37 milionów dolarów. Ponadto, firma niedawno zamknęła wcześniej ogłoszone przejęcie 80% udziałów w Agape Total Health Care, która otrzymała pozwolenie na prowadzenie punktów sprzedaży w Pensylwanii.

Jushi było już obecne w Pensylwanii, jednak dzięki przejęciom, firma będzie mogła prowadzić do 15 placówek w całym stanie.

Dzięki transakcji z Vireo, Jushi będzie mogło zwiększyć swoją zdolność do uprawy, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na marihuanę w tym stanie i przygotować się na ewentualną legalizację upraw dla dorosłych.

Współprzewodniczący Jushi Erich Mauff, w ostatnim wywiadzie dla portalu Marijuana Business Daily, scharakteryzował Pensylwanię jako

„świetny program medyczny, który dobrze funkcjonuje i jest dobrze przemyślany”.

„Chcielibyśmy spróbować maksymalnie wykorzystać nasz potencjał regulacyjny”,

powiedział, dodając, że firma wierzy, że skala jest ważnym składnikiem do prosperowania w dzisiejszym niepewnym środowisku.

Jushi prowadzi markę dystrybutorów Beyond/Hello.

Mauff nie przewidział, jak szybko może nastąpić legalizacja dla dorosłych, ale powiedział, że zwolennicy muszą przedstawić potencjalne korzyści.

Należy mówić o korzyściach ekonomicznych, które pojawiłyby się po zalegalizowaniu rekreacyjnej marihuany – rozwój i tworzenie miejsc pracy. Oba te czynniki mogą okazać się kluczowe dla borykających się z problemami miast przemysłowych w stanie.

Sprawiedliwość rasowa i równość społeczna są równie ważne, a ustawodawstwo Pensylwanii ma potężny afroamerykański elektorat.

„Jeśli są oni (Republikanie) zainteresowani, to się to stanie. To dlatego, że mamy gigantyczną dziurę w naszym budżecie”

– twierdzi Cassel.

źródło: https://mjbizdaily.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."