News Prawo

Marihuana medyczna a dostęp do broni w Minnesocie

Marihuana medyczna a dostęp do broni w Minnesocie 28 lipca 2021Leave a comment
Pejzaż Minnesoty

W Minnesocie dochodzi do dziwnych układów, a obecnie tworzona jest bardzo specyficzna koalicja. Jest to układ zwolenników Drugiej Poprawki i zwolenników marihuany w krainie 10,000 jezior, gdzie obie strony spotykają się, aby naciskać na to, aby pacjenci z medyczną marihuaną mogli posiadać broń.

 • Jak donosi Minneapolis Star-Tribune, niektórzy „zwolennicy praw do broni oraz grupy pro-legalizacyjne i ustawodawcy lobbują, aby umożliwić Departamentowi Zdrowia Minnesoty złożenie petycji do rządu federalnego o wyłączenie marihuany z listy I dla pacjentów w programie medycznym. To oznaczałoby, że rząd uznaje, że ma ona właściwości lecznicze.”
 • Powód, dla którego pacjenci w Minnesocie nie mogą kupić broni palnej wynika z długotrwałego zakazu rządu federalnego dotyczącego marihuany, rozbieżności, która przyniosła różnego rodzaju frustracje i blokady dla stanów i miast, które zalegalizowały marihuanę do użytku leczniczego lub rekreacyjnego.
 • Departament Zdrowia w Minnesocie ma następujący zarys: „Marihuana jest substancją kontrolowaną z listy I według prawa federalnego.

Konopne regulacje federalne w stanie Minnesota

Prawo federalne zabrania każdemu, kto używa „nielegalnej” substancji, w tym medycznych konopi indyjskich , zakupu broni palnej. W 2011 r. federalny wydział ds. alkoholu, tytoniu, broni palnej i materiałów wybuchowych (ATFE) stwierdził, że użytkownicy medycznej marihuany nie mają prawa do korzystania z prawa do noszenia broni z powodu zakazu rządu federalnego dotyczącego marihuany.

Roślina konopi
Prawo zabrania każdemu, kto używa „nielegalnej” substancji, w tym medycznych konopi indyjskich, zakupu broni palnej

Powołując się na status konopi indyjskich jako substancji kontrolowanej z listy I w prawie federalnym, agencja powiedziała:

„Nie ma żadnych wyjątków w prawie federalnym dla marihuany rzekomo używanej do celów leczniczych, nawet jeśli takie użycie jest usankcjonowane przez prawo stanowe. Departament Zdrowia Minnesoty nie reguluje posiadania lub zakupu broni palnej i dlatego nie może powiedzieć, jak federalny zakaz będzie egzekwowany.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Konkretne pytania dotyczące federalnych ograniczeń broni palnej należy kierować do adwokata lub odpowiedniego organu ścigania.”

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Czy konopie będą legalne w Minnesocie?

Pod koniec zeszłego miesiąca w Izbie Reprezentantów USA wprowadzono ustawę MORE Act, która ma na celu

dekryminalizację i zmianę kategorii marihuany, zapewnienie reinwestycji w niektóre osoby, na które wojna z narkotykami wywarła negatywny wpływ, zapewnienie anulowania niektórych wykroczeń związanych z marihuaną i inne cele”.

Ustawa ma duży rozmach na Kapitolu, gdzie Demokraci kontrolują Izby Kongresu, a liderzy partii wydają się zmotywowani do zakończenia prohibicji.

W kwietniu Lider Większości Senatu Chuck Schumer powiedział, że Demokraci są gotowi posunąć się naprzód w sprawie legalizacji marihuany, nawet jeśli Prezydent Joe Biden – który był niechętny do przyjęcia jawnej legalizacji – nie jest w pełni na pokładzie.

„Będziemy posuwać się naprzód”,

powiedział wtedy Schumer.

Roślina konopi
Wcześniej pacjenci z marihuaną mogli mieć dostęp tylko do produktów takich jak oleje i środki miejscowe

Jak obecnie wygląda sytuacja konopi w Minnesocie?

Gubernator Minnesoty Tim Walz w zeszłym miesiącu podpisał przepisy, które w końcu dały pacjentom w stanie dostęp do kwiatu marihuany.

Wcześniej pacjenci z marihuaną w stanie mogli mieć dostęp tylko do produktów z marihuany, takich jak oleje i środki miejscowe. Walz wskazał, że jest pozytywnie nastawiony do legalizacji marihuany do użytku rekreacyjnego w Minnesocie.

Poparł w 2018 legalizację marihuany dla celów rekreacyjnych poprzez opracowanie systemu opodatkowania, zagwarantowanie, że jest ona uprawiana w Minnesocie i usunięcie z rejestru mieszkańców Minnesoty skazanych za przestępstwa związane z marihuaną.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."