News Prawo

Nowozelandczycy są przeciwko legalizacji marihuany!

Nowozelandczycy są przeciwko legalizacji marihuany! 3 grudnia 2020Leave a comment
Nowa Zelandia

Wyborcy w Nowej Zelandii odrzucili legalizację konopi do użytku rekreacyjnego. Mieszkańcy kraju zagłosowali w referendum za niezalegalizowaniem marihuany, jednak eksperci wciąż mają nadzieję na reformy. Projekt odrzucono w prawnie wiążącym referendum. Dlaczego tak się stało? 

Nowa Zelandia
Za legalizacją opowiedziało się 46% ludności, natomiast sprzeciw wyraziło 53%

Jak Nowozelandczycy zapatrują się na legalizację marihuany?

Według dotychczasowych wyników, ogłoszonych w piątek 30 października, za legalizacją opowiedziało się 46% ludności, natomiast sprzeciw wyraziło 53%. Różnice nie są znaczne, ale zdania okazują się niezwykle podzielone.  W tym samym referendum prawie 65% obywateli zagłosowało za przyjęciem eutanazji jako opcji dla osób nieuleczalnie chorych. Jest to bardzo odległe od priorytetów moralnych, przyjmowanych w Polsce za standard.

Brytyjscy eksperci ds. polityki konopnej oraz inwestorzy opisali rezultat legalizacji marihuany jako „rozczarowujący”. Dlaczego? Z tego względu, że w zasadzie państwo stanowi bardzo ciekawy kierunek dla dystrybucji oraz eksportu towarów konopnych. Nadal mają oni nadzieję, że w tym kraju nastąpi reforma prawa dotyczącego konopi.

Jaka przyszłość czeka konopie w Nowej Zelandii?

Premier Jacinda Ardem zapowiedziała przed referendum, że niezależnie od wyniku zapewni, że ludzie nie będą już karani za spożywanie konopi indyjskich. W praktyce chodzi oczywiście wyłącznie o posiadanie. Potwierdziła również, że zagłosowała „tak” dla legalizacji. Jak poinformował New Zealand Herald, minister sprawiedliwości Andrew Little potwierdził, że przepisy antynarkotykowe zostaną „zrewidowane”.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków otrzymają więc skierowanie do lekarza, a nie staną przed sądem. Peter Reynolds będący prezesem CLEAR, czyli brytyjskiej kampanii na rzecz reformy prawa dotyczącego konopi, powiedział Cannabis Health, że przeprowadzenie referendum w tej sprawie było „błędem”. Wynik okazał się po prostu rozczarowujący.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Drzwi komisji do głosowanie
Osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków otrzymają skierowanie do lekarza, a nie staną przed sądem

Brytyjczycy zawiedzeni wynikiem referendum…

„Jestem niestety zawiedziony wynikiem, ponieważ wszystko, co przyniesie, to jeszcze większe potępienie społeczności w Nowej Zelandii. Dotyczy to zwłaszcza młodych ludzi, gdyż zostaną oni skazani na dalsze życie w cieniu oraz dostęp do konopi tylko z ramienia gangsterów narkotykowych” – powiedział Reynolds.

„Zawsze uważałem, że referendum w tej sprawie jest błędem, ponieważ otwiera je na kwestię opinii, a nie pozostawia naukowcom, lekarzom i lekarzom zbadania dowodów i podjęcia decyzji. Zmiana polityki ma sens, na podstawie dowodów. Moim zdaniem pokazują one niezbicie, iż pozostawienie konopi w rękach przestępców powoduje więcej szkód niż przekazanie ich w ręce sektora rządowego”.

„Cokolwiek się stanie, Jacinda Arden potwierdziła, że w przyszłości ludzie nie będą karani za korzystanie z konopi indyjskich. Natomiast gangi przestępcze zostaną poddane kontroli. Podejrzewam i mam nadzieję, że w pewnym momencie władze zelandzkie posuną się naprzód z reformami”.

Źródło: https://cannabishealthnews.co.uk

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."