Medycyna News

Czy użytkowanie konopi może zmniejszyć liczebność plemników?

Czy użytkowanie konopi może zmniejszyć liczebność plemników? 17 listopada 2021Leave a comment
Plemniki

Zespół naukowców przygotował szereg wskazówek dotyczących tego, czy mężczyźni powinni spożywać konopie indyjskie, jeśli próbują założyć rodzinę.

Konopie mogą zmniejszać płodność?

Stosowanie konopi indyjskich jest powszechne wśród mężczyzn zgłaszających się do oceny płodności. Badacze sugerują, że używanie marihuany

„może mieć szkodliwy wpływ na jakość nasienia, szczególnie na jego morfologię i objętość”.

Aby ocenić, czy stosowanie marihuany powoduje zmianę parametrów nasienia, zebrano dane od 409 pacjentów. Pochodziły one z jednej placówki od lipca 2017 r. do kwietnia 2018 r.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Naukowcy przeprowadzili następnie analizy nasienia, biorąc pod uwagę takie elementy, jak objętość, stężenie i ruchliwość plemników. Dane pochodziły od mężczyzn, którzy wraz z partnerkami zgłaszali się do kliniki leczenia niepłodności.

Konopie
Badacze sugerują, że używanie marihuany „może mieć szkodliwy wpływ na jakość nasienia”

Jakie były wyniki badania?

Aż 43 procent mężczyzn przyznało, że używa konopi indyjskich obecnie lub robiło to w przeszłości. THC

może zmieniać jakość nasienia, wpływając na spermatogenezę i płodność”

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

– piszą badacze.

Artykuł badawczy szczegółowo opisujący wyniki, opublikowany w Therapeutic Advances in Urology, pokazuje, że obecni lub byli użytkownicy marihuany

„mieli znacznie większe prawdopodobieństwo nieprawidłowej morfologii plemników”

w porównaniu z tymi, którzy nie stosują tego narkotyku.

Rzeczywiście, ta nieprawidłowość była obecna tylko u 33,1 procent mężczyzn, którzy nigdy nie korzystali z konopi. Jest to znacznie mniej niż 50,7 procent obecnych użytkowników i 53,4 procent byłych użytkowników.

W odniesieniu do byłych użytkowników, autorzy badania zasugerowali, że może to być spowodowane „opóźnionym negatywnym wpływem marihuany na morfologię plemników”.

Wyniki badań pokazują, że objętość nasienia również była mniejsza niż wynosi wartość referencyjna Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Używanie konopi indyjskich nie miało negatywnego wpływu na ruchliwość.

Zapłodnienie
Jak dotąd, przeprowadzono niewiele badań dotyczących wpływu konopi na płodność

Podsumowanie

Jak dotąd, przeprowadzono niewiele badań dotyczących wpływu konopi na płodność. IFL Science informuje, że badania przeprowadzone w Danii wykazały, że regularne stosowanie marihuany wiązało się z 30-procentowym spadkiem liczby plemników, podczas gdy badanie w USA wykazało, że użytkownicy marihuany mają tendencję do większej liczby plemników niż osoby, które nigdy nie stosowały marihuany.

„Uzasadnione są duże, prospektywne badania dotyczące męskiej płodności w kontekście stosowania konopi

– podsumowują badacze.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."