News Rekreacja

Medyczna marihuana a konsumpcja wśród młodzieży

Medyczna marihuana a konsumpcja wśród młodzieży 1 czerwca 2021Leave a comment
Liście marihuany

Nie ma dowodów na to, że legalna medyczna marihuana zwiększa używanie konopi przez młodzież. 

 • Nowe badanie nie wykazało, że legalna medyczna marihuana zwiększa używanie marihuany wśród młodzieży.
 • Badanie danych z całego USA nie dało dowodów na to, że legalizacja medycznej marihuany i tworzenie nowych punktów sprzedaży zwiększa używanie marihuany wśród młodzieży.
 • Badanie „Medical marijuana laws (MMLs) and dispensary provisions not associated with higher odds of adolescent or heavy marijuana use: A 46 state analysis, 1991-2015,” zostało opublikowane w czasopiśmie Substance Abuse.

Badacze analizują trendy w używaniu konopi

Aby ukończyć badanie, naukowcy związani z John Hopkins University, Harvard University i Massachusetts Cannabis Control Commission dokonali przeglądu danych zebranych z 46 stanów w ciągu 25 lat. Badacze przeanalizowali trendy w używaniu konopi indyjskich wśród nastolatków w klasach od 9 do 12, wykorzystując dane z badania Youth Risk Behavior Survey zebrane w latach 1991-2015.

W streszczeniu badania naukowcy napisali, że w latach 1991-2015 nie znaleźli dowodów na wzrost liczby nastolatków używających marihuany (w ciągu ostatnich 30 dni lub intensywnie używających marihuany) związanych z uchwaleniem przez ich stan ustawy o medycznej marihuanie lub z działającymi na jego terenie dyspensariami.

Nastolatek z deskorolką
Naukowcy napisali, że w latach 1991-2015 nie znaleźli dowodów na wzrost liczby nastolatków używających marihuany

Medyczna marihuana zmniejszyła liczbę nieletnich użytkowników

W rzeczywistości dane ujawniły, że ogólnie rzecz biorąc, stany z programami medycznej marihuany miały mniej użytkowników marihuany wśród nastolatków. Zostali oni zdefiniowani jako respondenci zgłaszający używanie marihuany w ciągu ostatnich 30 dni.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

„W ogólnej próbie, skorygowane dane dotyczące nastolatków zgłaszających używanie marihuany w ciągu ostatnich 30 dni były niższe w stanach, które wprowadziły programy medyczne w dowolnym momencie w okresie badania oraz w stanach, w których w 2015 r. działały dyspensaria”

– napisali naukowcy.

Lepiej jest regulować?

Jednocześnie dane wykazały, że zmniejszenie liczby obecnych użytkowników marihuany w stanach, które zalegalizowały medyczną marihuanę, było ograniczone do respondentów, którzy byli świeżo upieczonymi uczniami szkoły średniej, gdy wypełniali ankietę.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„Naszym głównym odkryciem było to, że młodzież mieszkająca w stanach z programami medycznymi miała znacznie niższe prawdopodobieństwo używania marihuany w ciągu ostatnich 30 dni w porównaniu z młodzieżą mieszkającą w stanach bez takich programów”

– napisali autorzy badania.

„W analizach warstwowych 9-klasiści mieli o 9 procent niższe szanse, podczas gdy nie było różnic dla innych poziomów klas”.

Aktywiści konopni reagują na najnowsze badania

W komunikacie prasowym National Organization for the Reform of Marijuana Laws (NORML), Paul Armentano, zastępca dyrektora grupy adwokackiej, powiedział, że wyniki badania wspierają dalszą reformę polityki konopi w kraju.

„Te dane, zebrane z 46 stanów w ciągu ponad dwóch dekad, pokazują jednoznacznie, że dostęp do medycznej marihuany może być legalnie regulowany w sposób, który jest bezpieczny, skuteczny i który nie wpływa na nawyki młodych ludzi”

– powiedział Armentano.

„Te wyniki powinny upewnić polityków i innych, że rzeczywiste doświadczenia stanów z medyczną marihuaną są sukcesem zarówno z perspektywy zdrowia publicznego, jak i bezpieczeństwa nastolatków.”

Badania są spójne z kilkoma innymi badaniami, które nie znalazły dowodów na wzrost wskaźnika używania marihuany przez młodzież spowodowany legalizacją medycznej marihuany. Autorzy badania zalecili dalsze badania nad tym zagadnieniem, zauważając, że

„w stale zmieniającym się krajobrazie polityki konopnej, ciągłe monitorowanie używania marihuany przez młodzież jest ważne dla oceny efektów polityki.”

Marihuana liść w ziemi
Dostęp do medycznej marihuany może być legalnie regulowany w sposób, który jest bezpieczny i skuteczny

Medyczna marihuana w USA

W Stanach Zjednoczonych używanie marihuany do celów medycznych jest legalne w 35 stanach, czterech z pięciu stale zamieszkanych terytoriów USA oraz w Dystrykcie Kolumbii, od listopada 2020 r. Trzynaście innych stanów posiada bardziej restrykcyjne przepisy ograniczające zawartość THC, w celu umożliwienia dostępu do produktów bogatych w kannabidiol (CBD), niepsychoaktywny składnik marihuany.

Przepisy dotyczące medycznej marihuany różnią się znacznie w zależności od stanu, w tym od sposobu jej produkcji i dystrybucji, sposobu jej spożywania oraz warunków medycznych, w jakich może być stosowana.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."