Medycyna News

Marihuana na reumatoidalne zapalenie stawów. Najnowsze badania

Marihuana na reumatoidalne zapalenie stawów. Najnowsze badania 5 czerwca 2020Leave a comment
Starsza osoba trzymająca piłeczkę

Lekarze stwierdzają, że konopie indyjskie mogą być odpowiednim lekiem na RZS i zaapelowali o dalsze badania nad przeciwzapalnymi właściwościami CBD.

  • Czy marihuana jest odpowiedzią na bóle i bóle reumatyczne?
  • Jak wynika z nowego badania opublikowanego w czasopiśmie „Current Opinion in Rheumatology”, konopie indyjskie mogą być skutecznym lekiem na reumatoidalne zapalenie stawów.
  • Naukowcy zauważyli, że coraz większa liczba pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS) używa konopi indyjskich.
Białe i niebieskie tabletki na stole
Konopie indyjskie mogą być skutecznym lekiem na reumatoidalne zapalenie stawów

Konopie indyjskie dla seniorów

Dr Benjamin Caplan, lekarz rodzinny i specjalista w dziedzinie konopi, powiedział Forbesowi, że pomógł wielu seniorom w leczeniu zapalenia stawów za pomocą terapii kannabinoidowych.

„Mam pacjentów z łagodnym bólem stawów, który może być częściowo zniwelowany za pomocą miejscowego leczenia konopiami indyjskimi„, powiedział Caplan.

„Niektórzy pacjenci cierpią tak bardzo, że przyjmują wiele leków, aby tylko zapewnić sobie ulgę. Z zadowoleniem przyjmują nowe rozwiązania, które mogą pomóc im w radzeniu sobie z bólem i niepokojem związanym z ich stanem oraz w poprawie jakości ich życia”.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Caplan powiedział, że naukowcy dopiero zaczynają odkrywać, jakie są bezpieczne i skuteczne sposoby stosowania konopi indyjskich w uśmierzaniu bólu.

„Nie do końca rozumiemy wszystkie mechanizmy ich działania, ale wiemy, że konopie indyjskie są silnym środkiem przeciwzapalnym i działają w inny sposób niż inne leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen czy sterydy. Ich działanie różni się również od biologicznych metod leczenia RZS i innych chorób autoimmunologicznych” – powiedział.

„Te tradycyjne metody leczenia mogą powodować poważne skutki uboczne, których nie dostrzegamy w konopiach”.

Zdjęcie rentgenowskie stawów nóg
Konopie indyjskie są silnym środkiem przeciwzapalnym

Konopie indyjskie alternatywą dla pacjentów

Caplan powiedział, że różnorodność produktów, dawek i metod przyjmowania konopi indyjskich sprawia, że konopie indyjskie są atrakcyjną alternatywą dla niektórych pacjentów. Lekarze zwracają uwagę, że „jedną z zalet konopi indyjskich jest ogromny wybór w renomowanych aptekach, co daje umożliwia dostosowanie odpowiednich rozwiązań dla różnych grup osób z różnymi schorzeniami”.

„Na szczęście wszystkie możliwości dostosowania konopi do konkretnych schorzeń są przebadane i można je bezpiecznie wdrażać„, dodał. „To zapewnienie pacjentom bezpieczeństwa, wsparte edukacją, często przewyższa ryzyko”.

Lekarz powiedział, że jego zdaniem wielu pacjentów tęskni za nowymi alternatywami, które pozwolą im skutecznie i w sposób naturalny leczyć swoje schorzenia.

„Utknęliśmy w systemie medycznym, który odczłowiecza ludzi”, powiedział Caplan. „Mamy źle funkcjonujący system medyczny, który pozbawia pacjentów autonomii i kontroli nad ich własną chorobą, co samo w sobie jest niezdrowe.

Wszyscy o tym wiemy, ale to bardzo trudna rzecz do naprawienia. Leczenie marihuaną nie jest zgodne z tradycyjnym modelem, w którym lekarz decyduje o tym, jaki jest właściwy wybór dla pacjenta. Zamiast tego jest to proces podejmowany przez pacjenta pod kierunkiem lekarza.”

Źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze porady i powiadomienia o nowych recenzjach i najlepszych dealach na waporyzatory!

* pole wymagane