Medycyna News

Lekarze wyjaśniają, dlaczego przepisują swoim pacjentom medyczną marihuanę

Lekarze wyjaśniają, dlaczego przepisują swoim pacjentom medyczną marihuanę 9 lutego 2022Leave a comment
 • Lekarze opowiadają o głównych schorzeniach, na które przepisują medyczną marihuanę swoim pacjentom.
 • Ból, astma, leczenie PTSD, stres – to jedne z wielu schorzeń, na które lekarze przepisują pacjentom kurację przy pomocy medycznej marihuany.
 • Lekarze podkreślają, że leczenie medyczną marihuaną powinno być zawsze w pierwszej kolejności skonsultowane z lekarzem prowadzącym.

Sześć powodów, dla których lekarze zalecają stosowanie marihuany

Istnieje wiele dowodów na to, że używanie marihuany do pewnych celów leczniczych jest bardzo korzystne. Udowodniono, że jest pomocna dla pacjentów, którzy doświadczają drgawek, chorują na autyzm, cierpią na silne nudności lub wymioty spowodowane leczeniem raka, chorobę Alzheimera, stwardnienie zanikowe boczne (ALS), HIV/AIDS, chorobę Crohna, epilepsję i napady padaczkowe, jaskrę, stwardnienie rozsiane i skurcze mięśni i wiele innych schorzeń. Ponadto, lekarze sugerują marihuanę z innych powodów. Oto najważniejsze z nich.

1. Ból

Dr Tom Ingegno mówi: „Ból jest prawdopodobnie najważniejszym powodem, dla którego zaleca się marihuanę. Ból jest symptomem wielu różnych problemów i chorób, nie tylko urazów. Ze względu na zdolność marihuany do zmniejszania stanu zapalnego, może być ona stosowana we wszystkich przypadkach, od zapalenia stawów po trudny do opanowania ból nowotworowy.”

2. Stres

Dr Kristina Hendija wyjaśnia: „Marihuana działa na stres i łagodzi stany lękowe u wielu osób. Receptory kannabinoidowe są obecne we wszystkich regionach mózgu odpowiedzialnych za przetwarzanie lęku i stresu. Używanie medycznej marihuany pomaga stłumić nasilenie stresu, jaki wywierają na jednostkę stresujące wydarzenia.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Pomaga tworzyć regulacyjny system buforowy przeciwko przytłaczającym reakcjom emocjonalnym, a także modulować sieci równoważące stres i dobre samopoczucie. Należy jednak wiedzieć, że długotrwałe stosowanie marihuany z następującym po nim odstawieniem może powodować czasowe obniżenie poziomu dopaminy.”

3. Sen

Marihuana może pomóc ludziom w zasypianiu” – mówi dr Ingegno. „CBD, związek niepsychoaktywny, może pomóc ludziom spać spokojniej, a delta 9-THC, najbardziej znany związek psychoaktywny występujący w konopiach, może pomóc ludziom zasnąć. Chociaż może istnieć efekt synergii z wieloma innymi kannabinoidami i terpenami, związkami, które dodają różnych smaków do różnych odmian, ogólnie rzecz biorąc, najskuteczniejsze są odmiany Indica.”

4. PTSD

Dr Ingegno wyjaśnia: „Post Traumatic Stress Disorder to złożone i wieloobjawowe zaburzenie, które charakteryzuje się głównie lękiem, bezsennością, depresją i nadpobudliwością. Konopie indyjskie pomogły złagodzić wiele objawów PTSD. Częściowo powodem jest to, że kannabinoidy wyglądają podobnie do endokannabinoidu, zwanego anandamidem, Ananda to sanskryt oznaczający błogość. Związek ten wiąże się z receptorami CB1 i powoduje błogie odprężenie. Zarówno THC, jak i CBD, wiążą się z tymi samymi miejscami receptorowymi i zmniejszają pobudliwość.”

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

5. Zespół przewlekłego zmęczenia (Chronic Fatigue Syndrome)

„Uważa się, że zespół przewlekłego zmęczenia to nadwrażliwość układu nerwowego” – stwierdza dr Ingegno. „Może powodować ból, bolesność, zawroty głowy, bezsenność i oczywiście zmęczenie. Wykazano, że THC i CBD 'uspokajają’ komórki glejowe w mózgu, które są odpowiedzialne za wrażliwość.”

6. Astma

Według dr Ingegno „To było klasyczne zastosowanie marihuany sięgające starożytnego Egiptu. Brzmi to sprzecznie z intuicją – wdychać dym, aby otworzyć drogi oddechowe, ale zarówno CBD, jak i THC, mają działanie rozszerzające oskrzela i mogą pomóc w rozluźnieniu zwężenia, które występuje podczas ataku astmy.

Dobrą wiadomością jest to, że można je spożywać, zamiast palić, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia płuc.”

Źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."