News Prawo

Czy Polska jest za dekryminalizacją marihuany?

Czy Polska jest za dekryminalizacją marihuany? 28 grudnia 2020Leave a comment
Cela więzienna

Z badań opinii publicznej wynika, że jak najbardziej! Centrum Badań Opinii Społecznej (CBOS) przeprowadziło sondaż, wedle którego większość obywateli opowiada się przeciwko karaniu za posiadanie marihuany. Ankieta została przeprowadzona z inicjatywy stowarzyszenia Wolne Konopie i pokazuje, że nawet Polacy opowiadają się za legalizacją! Co to oznacza w praktyce? 

Dekryminalizacja marihuany w Polsce

Z dwóch następujących po sobie ankiet zleconych z ramienia Wolnych Konopi bezpośrednio wynika, że większość badanych Polaków opowiedziałaby się za legalizacją marihuany, a co najmniej za jej dekryminalizacją. Badanie CBOS potwierdza wcześniejszy sondaż Kantar Public, który również został zlecony przez stowarzyszenie Wolne Konopie. W badaniach potwierdziło się, że Polska być może byłaby gotowa na legalizację

W  najnowszym badaniu z 28 września wzięło udział 1133 ankietowanych. Za dekryminalizacją dla posiadaczy konopi indyjskich zagłosowało 60% ankietowanych. Z kolei za karą więzienia opowiedziało się tylko 27% badanych. 

Młodzi ludzie na demonstracji
Większość badanych Polaków opowiedziałaby się za legalizacją marihuany

Czy możemy liczyć na dekryminalizację?

W sondażu 52% głosujących za zniesieniem karalności to respondenci reprezentujący grupę prawicy rządu Mateusza Morawickiego. Za kompletną legalizacją marihuany opowiedziało się prawie 28% ankietowanych. Miejmy nadzieję, że wskazane w artykule badania będą stanowić argument w toczącej się debacie publicznej.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Prawda jest jednak taka, że ankiety pozostają ankietami bez odpowiedniej legislacji. W obecnym czasie legalizacja bądź dekryminalizacja nadal stoją w Polsce pod dużym znakiem zapytania. 

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."