News Prawo

Kiedy legalizacja w New Jersey?

Kiedy legalizacja w New Jersey? 15 grudnia 2020Leave a comment
New Jersey

Obecne przepisy dotyczące konopi indyjskich w New Jersey utknęły w martwym punkcie z powodu różnic między projektami senatu i zgromadzeń.

 • Kwestia legalnej marihuany do użytku przez dorosłych w New Jersey stoi pod znakiem zapytania.
 • Sytuacja wyglądała dobrze, kiedy ustawa została przyjęta przez Zgromadzenie Komisji ds. Środków, która zatwierdziła ją z marginesem 8-4.
 • Jednak uchwalona przez nich ustawa zawierała zbyt wiele różnic w stosunku do ustawy komisji senackiej, która chciała usunąć przepis ograniczający licencje na uprawę i wprowadzić kilka innych zmian.

Teraz od osób zasiadających w obu izbach zależy uzgodnienie szczegółów dotyczących legalnej marihuany, aby dokument mógł zostać zatwierdzony. Dopiero wtedy, gdy projekt ustawy zostanie opracowany, będzie mógł zostać przedłożony i podpisany przez gubernatora Phila Murphy’ego.

Dopóki nie będzie całkowitego konsensusu, ustawa będzie opóźniona, a zaplanowane głosowanie nie odbędzie się.

Stan New Jersey
Przepisy dotyczące konopi indyjskich w New Jersey utknęły w martwym punkcie

Trwa przegląd poprawek Senatu

„Dokonujemy przeglądu poprawek Senatu”

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

– mówi Kevin McArdle, który reprezentuje przewodniczącego Zgromadzenia Craiga Coughlina, zgodnie z oficjalnym oświadczeniem.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„W tej chwili nie mamy dalszych komentarzy”.

Co dalej z legalizacją w New Jersey?

W procesie legislacyjnym stanu New Jersey jest wiele elementów, zmierzających do sfinalizowania ustawy, nad którą głosowano. Nie może zostać dodana do konstytucji stanowej, dopóki nie zostanie podpisana przez gubernatora, mimo że została uchwalona w listopadzie. Projekt ustawy ma obecnie 216 stron i jest pełen szczegółów do uzgodnienia na temat raczkującej branży.

„Musimy to zrobić do końca roku”

– powiedział podczas przesłuchania senator Nicholas Scutari, który poparł ustawę.

„Jeśli tego nie zrobimy, napotkamy mnóstwo innych problemów”.

Spór o podatki z legalnej marihuany

Są pewne rzeczy, co do których zgadzają się obie izby ustawodawcze, w tym potrzeba znalezienia nowych sposobów na generowanie pieniędzy dla społeczności mniejszościowych oraz lepszej ochrony pracowników, którzy używają konopi indyjskich, gdy nie są w pracy. Jednak jest też wiele kwestii, które wciąż wymagają rozwiązania. Jedną z tych kwestii jest wysokość podatku, który będzie częścią legalnej marihuany w New Jersey.

„Nikt z nas tak naprawdę nie wie, ile zysków to wygeneruje, ponieważ nie wiemy, jaki będzie ten rynek”

– mówi John Burzichelli, D-Gloucester z komitetu zgromadzenia.

„Musimy uważać, aby nie nałożyć na produkt tak dużego obciążenia, że ​​nie może on trafić na rynek”.

Krajobrazy New Jersey
New Jersey zmierza do szansy na uzyskanie dużych dochodów, gdy branża zostanie w pełni zalegalizowana

New Jersey może zarobić dzięki zalegalizowaniu konopi

Jednak pomimo tego ciągłego przesuwania się, jedna rzecz pozostaje niezmienna: podobnie jak w stanach, które mają już legalną marihuanę, New Jersey zmierza do szansy na uzyskanie dużych dochodów, gdy branża zostanie w pełni zalegalizowana. Zysk może sięgać nawet 450 milionów dolarów rocznie, gdy rynek będzie naprawdę działał.

Uzgodnienie wspólnego stanowiska przez wszystkie strony zajmie trochę czasu, ale gdy ustawodawcy z New Jersey przeforsują legalną ustawę o marihuanie, może rozpocząć się budowanie legalnej branży.

źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."