News Prawo

Jest poparcie dla legalizacji marihuany w Południowej Dakocie?

Jest poparcie dla legalizacji marihuany w Południowej Dakocie? 25 września 2020Leave a comment
Postaci prezydentów w Mount Rushmore

Trend związany z legalizacją marihuany dotrze do Dakoty Południowej ? Wyniki nowej ankiety

 • Badanie zostało przeprowadzone przez firmę marketingową Lawrence and Schiller z Południowej Dakoty oraz konserwatywnego ankietera Public Opinion Strategies w imieniu grupy sprzeciwiającej się legalizacji.
 • Wykazało ono, że około 60 procent wyborców zamierza głosować za poprawką A do Konstytucji, która ma pozwolić dorosłym w wieku 21 lat i więcej używać marihuany.
 • Istnieje jednak istotne zastrzeżenie dotyczące danych. Poprawka A do konstytucji nie jest jedyną propozycją związaną z marihuaną w Południowej Dakocie. Rozpoczęto również działanie, które uczyniłoby legalną wyłącznie marihuanę medyczną.

Ankieta zorganizowana przez Izbę Handlu i Przemysłu w Południowej Dakocie w imieniu grupy „No Way On A.”

„Wracając do liczb, wiemy, że znaczna część tych osób popierających zalegalizowanie rekreacyjnego używania marihuany myśli, że ​​ma to ścisły związek z medycyną – powiedział prezes Izby David Owen gazecie Argus Leader.

Sondaż wykazał, że ustawa Initiated Measure 26 cieszy się jeszcze większym poparciem w Południowej Dakocie, gdzie 70 procent wyborców deklaruje poparcie dla tej propozycji.

Jak wygląda sytuacja konopi w Południowej Dakocie?

Wiejski, głęboko konserwatywny stan znajduje się w wyjątkowej sytuacji. Zwolennicy legalizacji twierdzą, że jest ona konieczna.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Argus Leader zauważył, że „zwolennicy i ci, którzy kierują wysiłkami zmierzającymi do poluzowania przepisów dotyczących marihuany w Południowej Dakocie, twierdzą, że uchwalenie zarówno poprawki do konstytucji A, jak i Initiated Measure 26 w tym samym czasie jest jedynym sposobem na zapewnienie, że ustawodawca nie będzie majstrował przy tych ustawach, jeśli zostaną przyjęte przez wyborców w listopadzie ”. Chodzi o to, że o ile zainicjowane środki mogą być modyfikowane i zmieniane przez ustawodawców, o tyle poprawki wymagają późniejszego głosowania, aby mogły zostać poddane zmianom.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Ptak na tle nieba Dakoty
W 2006 roku wyborcy w Południowej Dakocie ledwo odrzucili ustawę, która zalegalizowałby marihuanę medyczną

Konopie w sondażach

Zwolennicy zarówno poprawki, jak i zainicjowanego Initiated Measure 26 złożyli petycje, aby uzyskać propozycje dotyczące wyborów w 2020 roku w Południowej Dakocie pod koniec ubiegłego roku. W listopadzie sekretarz stanu Dakoty Południowej Steve Barnett ogłosił, że ustawa dotycząca konopi indyjskich została zakwalifikowana do głosowania. W styczniu Barnett potwierdził podpisy pod propozycją dotyczącą rekreacyjnej marihuany.

Dla zwolenników medycznej marihuany w Południowej Dakocie to szansa na odkupienie. W 2006 roku wyborcy w Południowej Dakocie ledwo odrzucili ustawę, która zalegalizowałby marihuanę medyczną, stosunkiem głosów 53 do 47 procent.

Różnica ta wzrosła jeszcze bardziej cztery lata później, kiedy w głosowaniu w Południowej Dakocie pojawiła się kolejna propozycja medycznej marihuany, tylko po to, by została zdecydowanie odrzucona – wynikiem 63% do 36%. Ponad 30 innych stanów, w tym Dakota Północna, zalegalizowało już marihuanę medyczną.

Kto stoi za tymi zmianami?

Aktywiści stojący za oboma ustawami są przekonani o swoich perspektywach na sukces w listopadzie. Oprócz zachęcających sondaży, grupa South Dakotans for Better Marijuana Laws zachwalała ponadpartyjne poparcie obu ustaw, które otrzymały od najwyższych urzędników i przywódców stanu.

Oznaczałoby to znaczący krok dla stanu, w którym obowiązują niezwykle surowe przepisy dotyczące marihuany. Jak zauważył NORML , zgodnie z prawem stanowym Dakoty Południowej „posiadanie jakiejkolwiek ilości marihuany jest wykroczeniem klasy 1, podlegającym karze do jednego roku więzienia, grzywnie w wysokości 2000 USD i wpisowi do rejestru karnego”.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."