Gospodarka News Prawo Rekreacja

Jakie są szanse na szybką legalizację marihuany w Niemczech?

Jakie są szanse na szybką legalizację marihuany w Niemczech? 12 września 2022Leave a comment
marihuana w sądzie - legalizacja

Marihuana w Niemczech jest legalna w pewnych ograniczonych kontekstach medycznych, ale nielegalna w celach rekreacyjnych, choć posiadanie niewielkich ilości nie zawsze jest ścigane.

 • Nowy niemiecki rząd koalicyjny Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, Wolnej Partii Demokratycznej i Zielonych, ogłosił pod koniec ubiegłego roku, że zalegalizuje „kontrolowaną sprzedaż marihuany osobom dorosłym do celów rekreacyjnych w licencjonowanych sklepach”.
 • W kraju tym zalegalizowano już stosowanie konopi indyjskich w celach leczniczych przez osoby ciężko chore, a posiadanie niewielkich ilości marihuany na własny użytek zostało zdekryminalizowane.
 • Amerykańscy konsumenci marihuany dostrzegają możliwości, jakie stwarza legalna marihuana w Niemczech.

Obietnica legalnej marihuany w Niemczech

Mimo, że nie ustalono jeszcze terminu legalizacji marihuany rekreacyjnej w Niemczech, obietnica legalnej marihuany do użytku przez osoby dorosłe jest obietnicą boomu dla europejskiego przemysłu konopnego. Według ankiety Bloomwell, reforma marihuany w Niemczech może przynieść korzyści biznesowe i rekreacyjne również dla Amerykanów.

W celu przeprowadzenia ankiety online, Bloomwell z siedzibą we Frankfurcie zapytał 845 użytkowników marihuany w Stanach Zjednoczonych o ich opinie na temat zbliżającej się legalizacji marihuany w Niemczech. Przeważająca większość respondentów (87%) stwierdziła, że marihuana powinna zostać zalegalizowana na całym świecie. Ponad połowa (52%) stwierdziła, że jest „świadoma, że Niemcy najprawdopodobniej staną się największym rynkiem legalnej marihuany w ciągu najbliższych trzech lat”.

Amerykańscy konsumenci konopi indyjskich postrzegają legalizację marihuany w Niemczech jako atrakcyjne doświadczenie podróżnicze, przy czym 65% ankietowanych stwierdziło, że „wybraliby się do miasta lub kraju, aby poznać jego licencjonowany rynek konopi indyjskich”, a 44% stwierdziło, że udałoby się do Niemiec specjalnie w celach turystycznych. Dodatkowo prawie trzy czwarte ankietowanych stwierdziło, że wszechobecne w Niemczech precle są świetnym sposobem na zaspokojenie apetytu.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Wielomiliardowy rynek dla legalnej marihuany

Badanie wykazało również, że użytkownicy marihuany w Stanach Zjednoczonych są świadomi ogromnych możliwości biznesowych, jakie stwarza legalizacja marihuany w Niemczech. Według raportu firmy BDSA, zajmującej się analizą danych dotyczących konopi indyjskich, opublikowanego w zeszłym miesiącu, sprzedaż legalnej marihuany w Niemczech ma osiągnąć wartość 3 miliardów dolarów rocznie do 2026 roku. Dyrektor generalny i współzałożyciel Bloomwell Group, Niklas Kouparanis, twierdzi, że legalny rynek marihuany w Niemczech ma potencjał, aby być jeszcze większy, jeśli dostawy będą w stanie nadążyć za popytem.

„Ponieważ Niemcy planują wejść na nowo zalegalizowany rynek marihuany dla dorosłych, kluczowe jest zapewnienie, że podaż marihuany w tym kraju zaspokoi popyt konsumentów” – pisze Kouparanis w wiadomości e-mail. „Jednym z głównych wyzwań, z jakimi musieliśmy się zmierzyć podczas wprowadzania naszego licencjonowanego rynku medycznej marihuany w 2017 r., było to, że popyt znacznie przewyższył podaż, więc chcemy uniknąć popełnienia tego samego błędu. Ekonomista Justus Haucap prognozuje, że po rozpoczęciu sprzedaży marihuany do użytku dorosłego w Niemczech, całkowity popyt wyniesie 400 ton rocznie, co sprawi, że rynek osiągnie wartość nie mniejszą niż 10 mld USD.”

Aby zaspokoić duży popyt na marihuanę do celów rekreacyjnych w Niemczech, firmy prawdopodobnie będą importować marihuanę, co jest już powszechną praktyką na rynku medycznym w tym kraju. Dzięki dalszej reformie polityki dotyczącej marihuany w Stanach Zjednoczonych, amerykańskie firmy będą mogły dołączyć do międzynarodowych producentów zaopatrujących rynek niemiecki.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„Obecnie Stany Zjednoczone nie zezwalają na eksport konopi indyjskich na skalę federalną (poza kilkoma bardzo wąskimi wyjątkami), ale zmiana tych przepisów i ograniczeń w celu umożliwienia legalnego międzynarodowego handlu konopiami indyjskimi daje Stanom Zjednoczonym ogromny potencjał czerpania korzyści z niemieckiego licencjonowanego rynku konopi indyjskich dla dorosłych, przy jednoczesnym nawiązaniu pozytywnych stosunków wzajemnych” – wyjaśnia Kouparanis.

„Niemcy byłyby w stanie uzyskać niezawodne dostawy marihuany w celu zaspokojenia popytu, a Stany Zjednoczone mogłyby uzyskać przychody z rozszerzonej sprzedaży globalnej, a także stworzyć więcej możliwości dla przedsiębiorców na arenie międzynarodowej.”

Jeśli jednak firmy ze Stanów Zjednoczonych mają zamiar wykorzystać potencjał niemieckiego rynku, reformy polityczne, takie jak MORE Act, będą musiały zostać uchwalone raczej wcześniej niż później.

„Byłoby niezwykle rozważnym posunięciem politycznym, gdyby Stany Zjednoczone dążyły do zmiany swoich przepisów i umożliwiły import na legalny rynek dla dorosłych w Niemczech” – pisze Kouparanis.

„W sytuacji, gdy takie kraje, jak Kanada i Portugalia, już teraz uczestniczą w niemieckim rynku medycznym, Stany Zjednoczone mogą stracić wiele możliwości, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie działania. Co więcej, zbliżająca się legalizacja konopi indyjskich dla dorosłych w Niemczech jest pierwszym poważnym krokiem w kierunku legalizacji konopi indyjskich w całej Europie, która uderzy w kolejne kraje jak efekt domina.”

Bez istotnych reform amerykańscy producenci pozostaną na uboczu, odcięci od coraz bardziej lukratywnego międzynarodowego handlu marihuaną.

„Niemcy mają 82 miliony mieszkańców – to więcej niż Kanada i Kalifornia, czyli dwa największe obecnie rynki konopi na świecie” – mówi Kouparani.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."