Gospodarka News

Jakie są prognozy na 2021 rok dla marihuany i konopi?

Jakie są prognozy na 2021 rok dla marihuany i konopi? 21 lipca 2021Leave a comment
Produkty konopne

• Jak będzie wyglądał rynek konopi w drugiej połowie 2021 roku?
• Czy użytkownicy marihuany mogą spodziewać się zmian w kontekście używania konopi?
• Jaki wpływ na rynek konopi ma generacja Z i pokolenie Millenialsów?

1. Dywersyfikacja konopi

Branża konopna będzie kontynuować ogromny wzrost w tym roku i kolejnych latach. Podczas gdy produkty pochodne konopi, takie jak oleje CBD, są obecnie bardzo popularne, prawdopodobnie pojawią się nowe zastosowania włóknistej części rośliny, takie jak biodegradowalne alternatywy dla plastiku, tekstylia, produkty papiernicze i inne.

Spoglądając w przyszłość, zastosowania konopi będą nadal znacznie bardziej powszechne i rozpowszechnione niż kiedykolwiek wcześniej, a prawdopodobnie będziemy nawet świadkami ich ekspansji na rynek izolacji i geowłóknin w materiałach budowlanych.

Susz konopi
Branża konopna będzie kontynuować ogromny wzrost w tym roku i kolejnych latach

Aby przygotować się na tę oczekiwaną nową falę, rolnicy i plantatorzy konopi powinni postawić się w sytuacji klienta. Zapytaj, jakie produkty możesz stworzyć w oparciu o potrzeby klientów i jakie produkty chcieliby zakupić? Aby być na bieżąco z kierunkami rozwoju branży, planuj częste kontakty z klientami.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Jest to młoda branża, więc ważne jest, aby wiedzieć skąd i od kogo wszystko pochodzi. Rolnicy i kultywatorzy powinni dać sobie czas na naukę, pozwalając sobie na porażki. Kluczowe będzie zwracanie szczególnej uwagi na genealogię nasion, zadawanie pytań, analizowanie raportów laboratoryjnych i zachowanie staranności.

Wysokiej jakości nasiona, z których hodowca rozpoczyna uprawę, dają większą szansę na wyprodukowanie roślin wyższej jakości.

2. Klienci z pokolenia Millenialsów i generacji Z będą coraz liczniejsi

W ciągu ostatniego roku, jak wynika z danych, sprzedaż (np. średnia wartość zamówienia, liczba złożonych zamówień) w każdej grupie wiekowej – od pokolenia wyżu demograficznego do generacji Z – i w każdej grupie demograficznej rośnie.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Te pokolenia dorastały w czasach, w których stygmaty związane z konopiami indyjskimi są mniejsze przez większość ich życia, więc bariery mentalne, które muszą pokonać, aby stać się konsumentami, są znacznie niższe w porównaniu z pokoleniem wyżu demograficznego i pokoleniem X.

Trendy wzrostu sprzedaży we wszystkich segmentach niemal na pewno utrzymają się w przyszłym roku. Choć w kilku stanach legalne jest już rekreacyjne używanie marihuany, kwestia miejsc, w których konsumenci mogą ją spożywać i oddawać się jej przyjemnościom, pozostaje nadal otwarta.

W związku z tym, że branża rozwija się wśród millenialsów i generacji Z, a konopie indyjskie wkraczają do głównego nurtu, z pewnością zobaczymy coraz więcej miejsc, w których będzie można spożywać marihuanę. W najbliższych miesiącach i latach trend ten będzie się nasilał wraz ze wzrostem liczby dedykowanych miejsc do konsumpcji marihuany, a nowe bary i saloniki z konopiami indyjskimi otworzą swoje podwoje dla klientów.

Ponadto branża konopi indyjskich przyciąga różnego rodzaju inwestorów i przedsiębiorców, w tym coraz większą liczbę osób publicznych, takich jak aktorzy, muzycy, influencerzy i gwiazdy sportu.

Snoop Dogg, Ice Cube i Method Man, którzy założyli firmy zajmujące się konopiami indyjskimi, aktor Seth Rogen, który niedawno założył firmę Houseplant, oraz były gwiazdor NBA Chris Webber, który założył fundusz społeczny zajmujący się konopiami indyjskimi, to wszystko wskazuje na to, że branża ta jest bardzo popularna.

Ale jedną rzeczą, której jeszcze nie widzieliśmy, a którą prawdopodobnie zaczniemy widzieć, jest sponsorowanie przez marki marihuany tego typu osób publicznych w taki sam sposób, w jaki są one obecnie sponsorowane przez Nike, Gatorade i inne duże korporacje.

Legalność tego sponsoringu jest obecnie czynnikiem odstraszającym, nawet w stanach, w których marihuana jest legalna. Jednak dzięki prezydentowi Bidenowi, który wyraził swoje poparcie dla federalnej dekryminalizacji marihuany, to wszystko może się zmienić – i to już wkrótce.

Marihuana liście
Branża konopi indyjskich przyciąga różnego rodzaju inwestorów i przedsiębiorców

3. Istotne zmiany w zwyczajach konsumpcyjnych

W nadchodzącym roku sposób konsumpcji marihuany przez Amerykanów ulegnie radykalnej zmianie. Spożywanie produktów w małych dawkach stanie się bardziej popularne – zwłaszcza w miejscach, gdzie konsumenci narażeni są na stres i niepokój, takich jak lotniska.

W miarę dojrzewania przemysłu konopi indyjskich, produkty z konopi indyjskich, takie jak tabletki i olejki, zostały objęte wymogiem dokładnego odmierzania i oznaczania ilości THC w nich zawartej, w celu zwiększenia świadomości i bezpieczeństwa klientów.

Ta regulowana dokładność pozwoliła konsumentom na staranne kontrolowanie poziomu THC i CBD. Chociaż minimalna skuteczna dawka dla każdego pacjenta jest inna, może wynosić od dwóch do pięciu miligramów dziennie, co daje efekt mikrodawki.

Ponieważ konsumenci coraz częściej szukają środków zaradczych poza tradycyjnymi farmaceutykami, główne praktyki medyczne zaczynają zalecać konopie indyjskie na różne dolegliwości i schorzenia. Obejmują one podwyższony nastrój, zmniejszenie lęku, stresu lub lepszy sen i koncentrację – są przekazywane do głównego nurtu, spożywanie małych dawek marihuany stanie się bardziej akceptowane, a w niektórych przypadkach stanie się normą.

W miarę rozwoju branży konopi indyjskich, będzie ona nadal dostosowywać się do ciągle zmieniającego się krajobrazu. Dostosowywanie się nie zawsze oznacza negatywne skutki, a w nadchodzących latach będziemy mogli zobaczyć konopie w zupełnie nowych miejscach i na nowych płaszczyznach.

Źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."