Największa promocja w roku Black Week<właśnie trwa w VapeFully.
Nauka News

Jakie jest znaczenie uczenia się peer-to-peer w terapii konopnej?

Jakie jest znaczenie uczenia się peer-to-peer w terapii konopnej? 15 listopada 2021Leave a comment
Studenci

Wiele osób wskazuje dzisiaj na konieczność zdywersyfikowanego podejścia do rozpowszechniania informacji. Przykładowo, nie można nie doceniać znaczenia uczenia się peer-to-peer przez pracowników służby zdrowia. Podkreśla to Alex Fraser, kierownik ds. dostępu do pacjentów w Grow Pharma. Na czym to polega? 

W głównej mierze na wymianie doświadczeń pomiędzy pracownikami służby zdrowia. Lekarze i pielęgniarki zwracają się na przykład do swoich  rówieśników z prośbą o wskazówki, jak najlepiej leczyć i zarządzać dobrem swoich pacjentów. Co metoda ta ma wspólnego z konopiami Dziedzina ta jest dosyć młoda, więc częściej nowi specjaliści mają na ten temat więcej do powiedzenia, niż na przykład starsi lekarze. 

Kiedy sprawdza się metoda uczenia się peer-to-peer? 

Jest to szczególnie istotne w przypadku marihuany medycznej. CBMP, czyli w większości produkty lecznicze na bazie konopi, to rodzina leków, gdzie przed ich przepisaniem należy wziąć pod uwagę wiele istotnych elementów, a także obowiązujących przepisów.

Laptopy
Wiele osób wskazuje dzisiaj na konieczność zdywersyfikowanego podejścia do rozpowszechniania informacji

Im więcej specjalistów wymienia się doświadczeniami, tym szybciej wzrasta znajomość informacji dotyczących leków i tym samym efektywność terapii z wykorzystaniem konopi. To powód, dla którego w Grow Pharma zgromadzono szeroką gamę CBMP, aby zapewnić lekarzom przepisującym leki i pacjentom wszelkie opcje lub narzędzia, jakich mogą potrzebować do radzenia sobie z objawami. 

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Z jakich środków zawierających konopie korzystają w Grow Pharma?

Zasoby Grow Pharma obejmują obecnie ponad 40 różnych CBMP w różnej proporcji THC:CBD. Ponadto eksperci dysponują środkami o zdywersyfikowanej metodyce podawania i stężeniach, co oznacza konieczność zrozumienia, w jaki sposób pracować z takimi substancjami. W zasadzie jest to jedna z niewielu firm, które wykorzystują tak bogate doświadczenie i wiedzę zespołu medycznego właśnie w taki sposób. 

Należy wskazać, że jest to niezwykle korzystne i wartościowe dla lekarzy przepisujących konopie oraz klinik, z którymi Pharma współpracuje bezpośrednio. Dodatkowo w przypadku marek farmaceutycznych znanych na całym świecie to reklama, gdyż to właśnie ich leki Grow Pharma dystrybuuje i promuje.

W jaki sposób działa peer-to-peer przy lekach z konopiami?

Niedawno Grow Pharma uruchomiła portal HCP. Za jego pośrednictwem lekarze mogą dowiedzieć się o np. nadchodzących wydarzeniach edukacyjnych, poznać szczegóły dostarczanych przez firmę leków i uzyskać dostęp do prywatnych, bezpiecznych forów, aby omówić stosowanie CBMP z innymi pracownikami służby zdrowia.

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Istnieje kilka kursów online dla pracowników służby zdrowia kształcących na temat leków z konopi indyjskich. Zdaniem Grow Pharma powinny one być postrzegane jako dodatek do uczenia się peer-to-peer, ale nie jego zamiennik.

Grow Pharma jest pionierem w zakresie edukacji na temat marihuany medycznej w Wielkiej Brytanii i pomimo tego, że jest to stosunkowo nowy dodatek do usług, to sesje te już przynoszą pozytywne wyniki, a coraz więcej lekarzy przepisujących leki konopne wykorzystuje.

W jaki sposób peer-to-peer wspiera branżę medycznych konopi?

Stanowi ono szansę na to, aby rozpowszechniać doświadczenie oraz wiedzę specjalistów w dziedzinie. Nic nie jest w stanie odtworzyć wysokiego poziomu uczenia się osiągniętego, gdy grupa jest w stanie pracować nad nowymi koncepcjami i materiałami z innymi osobami zaangażowanymi w tę samą pracę.

Zamiast klikać filmy i tekst bezmyślnie, wiele można zyskać dzięki możliwości uczenia się od siebie nawzajem. Peer-to-peer przy konopiach medycznych stwarza okazję poszerzania perspektyw i rozwijania komunikacji pomiędzy pracownikami służby zdrowia.

Rozwój medycyny konopnej dzięki peer-to-peer 

W zasadzie jest to szczególne założenie niedawno uruchomionej przez Grow Pharma serii edukacyjnych webinariów. Skierowane są one do pracowników służby zdrowia i skupiają się na różnych obszarach zainteresowań w dziedzinie leków z konopi indyjskich.

Dłonie książka
Im więcej specjalistów wymienia się doświadczeniami, tym szybciej wzrasta znajomość informacji dotyczących leków

Sesje szkoleniowe obejmują prezentacje międzynarodowych ekspertów, wspierane przez niektórych z najbardziej szanowanych producentów CBMP z całego świata, a w tym np. Tilray, Aurora i Columbia Care. Do tej pory webinary koncentrowały się na minimalizowaniu bólu, reumatologii i zdrowiu psychicznym.

Kolejne natomiast pojawią się na przestrzeni kilku przyszłych miesięcy i będą obejmować inne aspekty zastosowania konopi w terapiach medycznych. Poza szczegółowymi prezentacjami. Sesje edukacyjne w ramach szkoleń online i stacjonarnych, dają możliwość zadawania pytań i omawiania studiów przypadku. 

Źródło: https://cannabishealthnews.co.uk/2021/10/08/the-importance-of-peer-to-peer-learning-in-medical-cannabis/

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."

Największa promocja w roku Black Week właśnie trwa w VapeFully. SPRAWDŹ TERAZ