Medycyna News

Jak oczyścić organizm z konopi?

Jak oczyścić organizm z konopi? 4 maja 2021Leave a comment
Woda z cytryną

Marihuana zawiera wiele związków, w tym tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD), które pozostają w organizmie. Jest jednak wiele czynników, które mogą wpływać na to, jak długo tam pozostają. Kiedy marihuana przestaje działać, pozostałości chemiczne rośliny są nadal obecne w organizmie. Związki, które są w marihuanie, można znaleźć w ślinie, włosach, paznokciach, krwi i moczu.

Jak długo marihuana może pozostać w organizmie?

Według American Addiction Centers, marihuana pozostaje w organizmie przez następujący czas: we włosach – 90 dni; w moczu – od 3 dni do miesiąca lub dłużej, w zależności od sposobu używania; w ślinie – 48 godzin; we krwi – 36 godzin. Ślady kannabinoidów mogą pozostać w pocie przez 7-14 dni.

Jest to jednak zależne też od poniższych czynników, które wpływają na długość pozostawania marihuany w organizmie danej osoby: częstotliwość używania marihuany, częstotliwość ćwiczeń fizycznych, rodzaj wykonywanych ćwiczeń, nawyki żywieniowe, indywidualny metabolizm i procent tkanki tłuszczowej w organizmie.

Marihuana
Marihuana pozostaje w moczu od 3 dni do miesiąca lub dłużej

Jak działają środki detoksykacyjne?

Zdecydowana większość środków detoksykacyjnych od marihuany ma na celu wypłukanie z organizmu związków THC. Środki są zazwyczaj w formie kapsułek, tabletek do żucia, napojów, szamponów, a nawet płynów do płukania ust, które pomagają przejść test śliny.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Środki oczyszczające i herbaty mogą wpływać na ilość kreatyniny w moczu, czyli kolejny wskaźnik, który testy narkotykowe biorą pod uwagę.

Detoks od marihuany i skutki uboczne

Marihuana może powodować uzależnienie u osób, które używają jej intensywnie przez długi czas. Kiedy organizm osoby przyzwyczaja się do przyjmowania THC i CBD, zaprzestanie używania może prowadzić do towarzyszących odstawieniu, nieprzyjemnych objawów odstawienia marihuany.

Reakcje na detoks są bardzo zróżnicowane, a niektóre organizmy mogą przejść go nawet bezobjawowo. Według Marijuana Anonymous, najczęściej zgłaszanymi objawami odstawienia są bezsenność i bóle głowy.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Inne skutki uboczne detoksu od marihuany mogą obejmować: depresję, bardzo wyraźne sny pojawiające się nawet na miesiąc po odstawieniu, złość lub drażliwość, niestabilność emocjonalna od gniewu do euforii, problemy z koncentracją, kaszel, utratę apetytu.

Niektóre środki zaradcze, które mogą pomóc w łagodzeniu objawów odstawienia konopi obejmują: picie dużej ilości wody, zmniejszenie ilości spożywanych tłuszczów, zmniejszenie lub wyeliminowanie kofeiny, ćwiczenia fizyczne, ciepłe kąpiele. Detoksykacja od marihuany może trwać długo, ponieważ wiele jej związków pozostaje w organizmie.

Konopie w filiżance
W łagodzeniu objawów odstawienia konopi mogą pomóc: picie dużej ilości wody i wyeliminowanie kofeiny

Co jest ważne po zakończeniu detoksu od konopi?

Istnieje wiele programów, które oferują wsparcie. Stając się częścią zdrowej i wspierającej społeczności, można zyskać dodatkową motywację. Dla osób próbujących detoksu na własną rękę, ważne jest, aby stworzyć zdrowe środowisko życia i być świadomym pokus.

Dobrą praktyką jest wyczyszczenie swojego domu z wszelkich akcesoriów narkotykowych, a także unikanie ludzi i miejsc, które kojarzą się z używaniem narkotyków.

Dodatkowo, musisz nabrać pewności, że możesz zachować trzeźwość. Podziel się swoimi nowymi celami z rodziną i przyjaciółmi, abyś wokół siebie miał ludzi, którzy są gotowi i chętni do wspierania Cię.

Źródła:

https://americanaddictioncenters.org
https://www.medicalnewstoday.com
https://www.healthline.com/health

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."