Gospodarka News

Jak konopie pomagają w walce ze zmianami klimatycznymi?

Jak konopie pomagają w walce ze zmianami klimatycznymi? 7 grudnia 2021Leave a comment
Las

• Konopie pomagają w redukcji CO2 – tona konopi jest w stanie pochłonąć aż 1,63 tony dwutlenku węgla.
• Konopie mogą zredukować użycie plastiku – tkanina konopna jest doskonałą alternatywą dla bawełny.
• Uprawa konopi przemysłowych przynosi więcej korzyści dla gruntów rolnych; przywraca i naprawia zniszczoną glebę, jednocześnie zmniejszając ilość azotu, który przenika do wody. Korzenie konopi pomagają rozbijać zbitą glebę, napowietrzać ją, a także poprawiać pobieranie i wchłanianie składników odżywczych przez rośliny w każdym sezonie.

Konopie to bez wątpienia jedna z najbardziej wartościowych roślin uprawnych na świecie. Nie tylko produkuje uniwersalny składnik leczniczy, kannabidiol (CBD), i to w większych dawkach niż marihuana, ale również ma kilka przyjaznych dla środowiska zastosowań.

Naukowcy na całym świecie już dostrzegają jej potencjał w pomocy w walce ze zmianami klimatu. Konopie mogą być wykorzystywane do produkcji, od materiałów budowlanych po papier, bawełnę, żywność i wiele innych. Mają one dużą wartość zarówno dla gospodarki, jak i dla ekosystemu.

Konopie pochłaniają ogromne ilości dwutlenku węgla

Dwutlenek węgla (CO2) emitowany przez procesy przemysłowe, zwłaszcza paliwa kopalne i zwierzęta hodowlane, jest jednym z głównych winowajców gazów cieplarnianych, które powodują globalne ocieplenie. Rośliny świetnie radzą sobie z pochłanianiem CO2, jednak wykazano, że konopie są o wiele bardziej wydajne w pochłanianiu dwutlenku węgla w porównaniu z innymi drzewami i roślinami.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Konopie marihuana
Konopie mogą zredukować użycie plastiku

Raport naukowy z 2010 roku wykazał, że tona konopi jest w stanie pochłonąć aż 1,63 tony dwutlenku węgla. Ponadto, konopie są w stanie wychwycić ten gaz i przechowywać go na czas, w jakim wzrastają.

Czyż nie jest to niewiarygodne? Wykorzystanie konopi jest również o wiele bardziej opłacalne, ponieważ roślina ta jest w stanie urosnąć na wysokość 13 stóp w ciągu zaledwie 100 dni, podczas gdy innym nowo zasadzonym gatunkom drzew dojrzewanie zajmuje dziesiątki lat.

Ale jest też inny sposób, w jaki konopie mogą pomóc ludziom zmniejszyć zależność od emisji CO2. Choć tak bardzo polegamy na paliwach kopalnych i produktach z nich pochodzących, możemy zamiast tego zacząć używać biopaliwa konopnego, doskonałego odnawialnego naturalnego źródła energii, które jest bezpieczniejsze dla nas i dla planety w porównaniu z produktami petrochemicznymi.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Tkaniny z konopi zamiast bawełny

Każdego roku na całym świecie produkuje się 27 milionów ton bawełny. Używamy jej w wielu codziennych produktach, od ubrań po sieci rybackie, ręczniki, namioty i inne rzeczy. Czy wiesz, że chemikalia używane do produkcji bawełny są bardzo toksyczne, a wiele z nich zostało uznanych za niebezpieczne przez Światową Organizację Zdrowia.

Aby wyhodować każdy funt bawełny, potrzeba 1440 galonów wody. To dlatego uprawa bawełny na całym świecie powoduje, że tony ziemi zamieniają się w pustynie, ponieważ wszystkie naturalne zbiorniki wodne zostały wyczerpane tylko po to, aby zaspokoić zapotrzebowanie na wodę przy uprawie bawełny.

Z drugiej strony, konopie potrzebują tylko połowy tej ilości, aby rosnąć. W rezultacie, z każdego akra konopi uzyskuje się włókno, którego ilość jest dwa razy większa niż w przypadku bawełny. Tkanina konopna jest doskonałą alternatywą dla bawełny.

Nadszedł czas, że powinniśmy potępić stosowanie bawełny i promować tkaniny konopne w celu wywarcia presji na światowych rządach. Korzyści z używania tkanin konopnych są liczne: są one mocniejsze, bardziej wytrzymałe, chłonne, a nawet mogą izolować znacznie lepiej w porównaniu z bawełną.

Konopie ograniczają wylesianie

Wylesianie trwa na całym świecie tylko po to, aby wyprodukować papier, a drzewa, które są potrzebne do produkcji papieru, potrzebują od 50 do nawet 500 lat, aby dojrzeć.

Natomiast konopie mogą być uprawiane i dojrzewać w ciągu 100 dni, dając czterokrotnie więcej papieru w ciągu 20 lat. W rzeczywistości jakość papieru konopnego jest znacznie lepsza w porównaniu z tym, co produkują inne drzewa. Jest to opłacalna i bardziej zrównoważona alternatywa dla papieru.

Konopie chronią glebę

Trwająca erozja gleby na całym świecie zmniejsza zdolność Ziemi do przeciwstawienia się globalnemu ociepleniu. W przeszłości eksperci proponowali kosztowne rozwiązania, takie jak dodanie systemów filtracji wody, aby leczyć rosnący poziom azotu w glebie, ale w rzeczywistości prosta metoda sadzenia konopi może już zrobić dużą różnicę.

Uprawa konopi przemysłowych przynosi więcej korzyści dla gruntów rolnych; przywraca i naprawia zniszczoną glebę, jednocześnie zmniejszając ilość azotu, który przenika do wody. Dodatkowo, głębokie korzenie konopi mogą sięgać nawet do 9 stóp, co pomaga rozbijać zbitą glebę, napowietrzać ją i poprawiać pobieranie i wchłanianie składników odżywczych przez rośliny w każdym sezonie.

Ponadto, kiedy korzenie konopi wrastają w ziemię, pomagają uczynić glebę bogatszą i bardziej żyzną.
Gleby są również podatne na zanieczyszczenia z powodu wielu chemikaliów, które są używane do uprawy żywności. Chemikalia i pestycydy dostają się również do naszej żywności z powodu spływu powierzchniowego z zanieczyszczonej wody.

Wszystko to ma negatywny wpływ na środowisko, a także oznacza, że te zanieczyszczenia trafiają na nasze talerze, powodując choroby na dłuższą metę. Uprawa konopi może zmniejszyć ilość toksycznych metali, ponieważ rośliny je absorbują.

Konopie marihuana
Kiedy korzenie konopi wrastają w ziemię, pomagają uczynić glebę bogatszą i bardziej żyzną

Konopie mogą zastąpić plastik

Plastik jest z pewnością najbardziej okrutnym produktem wytworzonym przez człowieka, jeśli chodzi o wpływ na środowisko. Głównym materiałem używanym do produkcji plastiku jest celuloza, która pochodzi z ropy naftowej, produktu przemysłowego.

Celuloza nie ulega biodegradacji, a jej spożycie jest trujące; może nawet powodować choroby śmiertelne, takie jak rak. Wyobraź sobie, jak wiele plastiku zaśmieca obecnie nasze oceany, zatruwając ryby i ludzi, którzy są od niego zależni. Plastik z konopi może być rozwiązaniem!

Plastikowe torby, jak również inne plastikowe produkty, takie jak butelki na wodę, trafiają albo do morza, albo na wysypiska śmieci, ale bez względu na to, gdzie trafią, potrzebują milionów lat, aby się rozłożyć, a czekając, stwarzają ryzyko i problemy w obu środowiskach. Nawet jeśli ulegnie degradacji w morzu, rozpada się na mniejsze cząsteczki, które zostaną wchłonięte przez morski system ekologiczny.

Dlaczego nie używamy więcej plastiku z konopi? Jest to przyjazna dla środowiska wersja celulozy, która jest bezpieczniejsza i ulega biodegradacji. Celuloza, która została pozyskana z konopi jest łatwa w produkcji, wielokrotnego użytku i jest przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem dla plastiku.

Wnioski

Uprawa konopi będzie miała duży wpływ na pomoc w walce ze zmianami klimatycznymi. Badania nad biopaliwem z konopi wykazują świetne wyniki jako forma energii i paliwa, podczas gdy baterie konopne są coraz częściej oglądane przez producentów samochodów elektrycznych.

Ale nie stanie się tak, dopóki na całym świecie nie pojawi się wezwanie, aby zacząć używać konopi jako alternatywy. Co możemy zrobić, aby to wezwanie było jeszcze głośniejsze?

Źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."