Gospodarka News Prawo

Stowarzyszenia finansowe naciskają na Senat, by uchwalił reformę systemu bankowego dla marihuany

Stowarzyszenia finansowe naciskają na Senat, by uchwalił reformę systemu bankowego dla marihuany 2 września 2022Leave a comment
reforma systemu bankowego dla marihuany
 • Amerykańskie Stowarzyszenie Bankierów i stowarzyszenia stanowe stwierdziły, że ustawa SAFE Banking Act jest „pilnie potrzebnym i szeroko popieranym rozwiązaniem legislacyjnym, które pozwoli bankom na obsługę wpływów z licencjonowanych przez państwo biznesów związanych z marihuaną”.
 • Przed tym wydarzeniem grupa finansowa opublikowała wyniki zleconego przez siebie sondażu, z którego wynika, że zdecydowana większość Amerykanów popiera umożliwienie bankom współpracy z biznesami związanymi z marihuaną bez narażania się na kary federalne.
 • Ponieważ Kongres wciąż zwleka z reformą bankowości marihuany, coraz więcej stanowych urzędników i ustawodawców podejmuje własne kroki w celu rozwiązania tego problemu, zwłaszcza w świetle wzrostu przestępczości.

Stowarzyszenia bankowe reprezentujące wszystkie 50 stanów i jedno terytorium USA wysłały list do przywódców Senatu,

List zawierał prośbę o włączenie reformy bankowości marihuany do projektu ustawy o produkcji na dużą skalę, który zmierza do dwuizbowej konferencji. Amerykańskie Stowarzyszenie Bankierów (ABA) i stowarzyszenia stanowe stwierdziły, że ustawa SAFE (Secure and Fair Enforcement) Banking Act jest „pilnie potrzebnym i szeroko popieranym, dwupartyjnym rozwiązaniem legislacyjnym, które pozwoli bankom na obsługę wpływów z licencjonowanych przez państwo biznesów związanych z marihuaną oraz księgowych, wykwalifikowanych pracowników, wynajmujących, kancelarii prawnych i innych usługodawców, na których polegają przy legalnych operacjach”.
Izba włączyła tę reformę do swojej wersji ustawy America COMPETES Act, co oznacza, że już po raz szósty izba ta wprowadziła tę ustawę, ale w Senacie przepis ten został usunięty.

Obecnie zwolennicy i interesariusze nasilają starania, aby zapis ten znalazł się w ostatecznej wersji ustawy, a kluczowi ustawodawcy w obu izbach sygnalizują, że będą dążyć do osiągnięcia tego celu. Grupy bankowe napisały, że obecny brak dostępu do banków dla firm działających w branży konopi indyjskich oznacza, że „branża działa głównie w gotówce, co powoduje poważne obawy o bezpieczeństwo publiczne i osłabia zdolność organów regulacyjnych ds. konopi indyjskich, poborców podatkowych, organów ścigania i organizacji bezpieczeństwa narodowego do skutecznego monitorowania branży”.

Czym jest ustawa Safe banking Act?

„Ustawa SAFE Banking Act jest wąsko dostosowanym rozwiązaniem mającym na celu wprowadzenie tej rozwijającej się branży do regulowanego systemu bankowego i zapewnienie bardzo potrzebnego wglądu w jej działalność finansową” – czytamy w liście, dodając, że środek ten promowałby przejrzystość i poprawiłby ściągalność podatków.

„Brak dostępu do bezpiecznych i regulowanych usług finansowych dla branży konopi indyjskich, posiadającej licencję stanową, jest palącym problemem dla wielu społeczności naszego kraju i banków, które je obsługują. Jako że licencjonowane przez państwo firmy z branży konopi indyjskich działają obecnie w 37 stanach, a kolejne stany rozważają legalizację, apelujemy o włączenie ustawy SAFE Banking Act do kompromisowej wersji ustawy COMPETES Act, aby jak najszybciej zająć się tymi krytycznymi kwestiami.”

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Rep. Earl Blumenauer (D-OR), wieloletni orędownik reformy konopi, który został wyznaczony do pełnienia funkcji współrozmówcy w sprawie ustawy America COMPETES Act, wysłał w tym tygodniu osobny list w tej sprawie do kierownictwa Izby i Senatu, wraz ze sponsorem SAFE Banking, Rep. Edem Perlmutterem (D-CO).

Na ostatnim spotkaniu zorganizowanym przez ABA, Perlmutter powiedział, że „nadal będzie dążył do załatwienia tej sprawy”, zanim opuści Kongres.

Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Amerykanie są za

Przed tym wydarzeniem grupa finansowa opublikowała wyniki zleconego przez siebie sondażu, z którego wynika, że zdecydowana większość Amerykanów popiera umożliwienie bankom współpracy z biznesami związanymi z marihuaną bez narażania się na kary federalne.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

W międzyczasie niektórzy mają nadzieję, że uczestnicy konferencji będą pracować nad tym, by propozycja reformy bankowej wróciła do ustawy America COMPETES Act.

Sen. Patty Murray (D-WA), uczestniczka spotkania i trzecia najwyżej postawiona demokratka w Senacie, odwiedziła ostatnio jedną z unii kredytowych, gdzie ponownie wyraziła swoje poparcie dla uchwalenia dwupartyjnej ustawy o reformie bankowości marihuanowej i wyjaśniła, że będzie walczyć o jak najszybsze wprowadzenie zmian w przepisach.

House Financial Services Committee Chairwoman Maxine Waters również wymieniła ustawę SAFE Banking Act jako priorytet legislacyjny

Częścią pilnej potrzeby wprowadzenia tej reformy jest niedawny wzrost przestępczości wymierzonej w biznesy związane z marihuaną, które wymagają dużych nakładów pieniężnych w legalnych stanach.

W związku z rosnącą liczbą włamań i kradzieży do licencjonowanych sklepów z marihuaną, gubernator stanu Waszyngton Jay Inslee (D) i inni urzędnicy zwołali spotkanie z przedstawicielami branży marihuany i instytucji finansowych, aby przedyskutować opcje bezgotówkowe dla operacji sklepowych.

Inslee, skarbnik stanowy Mike Pellicciotti i inni będą wysyłać do Kongresu list, w którym ponownie zaapelują o federalne rozwiązanie konfliktu między stanem a polityką federalną w kwestii bankowości marihuany – podała LCB.

Władze stanu Waszyngton zorganizowały niedawno wirtualny okrągły stół, aby omówić serię napadów ze skutkiem śmiertelnym na sprzedawców marihuany. Przedstawiciele władz ponownie zaapelowali o zmianę polityki federalnej i przedyskutowali kroki, jakie stan może podjąć we własnym zakresie, gdy Kongres nie podejmie żadnych działań.

Niechęć Senatu do uchwalenia SAFE Banking Act przed wprowadzeniem kompleksowej legalizacji była również tematem listu Perlmuttera

Dodatkową presję na uchwalenie ustawy o bankowości marihuany w ramach programu America COMPETES zwiększa fakt, że Lider Większości Senatu Chuck Schumer (D-NY) powiedział ostatnio, że termin wprowadzenia jego ustawy legalizacyjnej został przesunięty, mimo że wcześniej twierdził, że zostanie ona formalnie złożona w tym miesiącu.
Ponieważ Kongres wciąż zwleka z reformą bankowości marihuany, coraz więcej stanowych urzędników i ustawodawców podejmuje własne kroki w celu rozwiązania tego problemu, zwłaszcza w świetle wzrostu przestępczości.

Pellicciotti, skarbnik stanu Waszyngton, szczególnie głośno mówi o potrzebie reformy kongresowej, a w niedawnym liście do swoich kolegów z innych stanów napisał, że „nie jest bezpiecznie posiadać taką ilość środków finansowych w gotówce”.

Podobne uwagi poczynił na niedawnej konferencji Krajowego Stowarzyszenia Skarbników Stanowych (NAST). Skarbnik stanu Kolorado Dave Young powtórzył te słowa w niedawnym wywiadzie dla Marijuana Moment.

Senat Pensylwanii osobno zatwierdził w tym miesiącu ustawę, która ma chronić banki i ubezpieczycieli przed karami ze strony stanowych regulatorów za współpracę z legalnie działającymi biznesami związanymi z medyczną marihuaną.

Perlmutter, ze swojej strony, starał się nawet mówić o wprowadzeniu w życie ustawy reformującej podczas przesłuchań w komisjach zajmujących się pozornie niezwiązanymi lub szerzej zakrojonymi przepisami, jak na przykład podczas niedawnego przesłuchania w House Rules Committee.

Chociaż kongresman powiedział niedawno, że jest „pewien”, iż Senat zajmie się jego ustawą w tej sesji, przyznał, że chociaż popiera poprawki dotyczące reformy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, podatków, badań naukowych i innych kwestii, to wie, że „w miarę jak będziemy to rozszerzać, zaczniemy tracić głosy, zwłaszcza republikańskie, a w Senacie mamy wystarczająco dużo głosów, by to zrobić”.

Pod koniec 2021 roku liczba banków, które zgłosiły chęć współpracy z firmami działającymi w branży marihuany, ponownie wzrosła

Nie jest jasne, czy wzrost ten jest związany z dążeniem Kongresu do uchwalenia dwustronnej ustawy o reformie bankowości konopi, ale dane z Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) sygnalizują, że instytucje finansowe nadal czują się bardziej komfortowo, obsługując firmy na legalnych rynkach państwowych.

Niektórzy republikanie głowią się nad tym, jak to się stało, że demokraci nie zdołali uchwalić skromnej reformy bankowej, mając większość w obu izbach parlamentu i kontrolę nad Białym Domem. Na przykład republikanin Rand Paul (R-KY) skrytykował w grudniu swoich kolegów z Partii Demokratycznej za tę kwestię.

Źródła: https://thehill.com, https://www.marijuanamoment.net

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."