News Prawo

Indie: Goa prekursorem marihuany medycznej?

Indie: Goa prekursorem marihuany medycznej? 7 stycznia 2021Leave a comment
Goa

Minister Nilesh Cabral powiedział, że jego departament zweryfikował dokumentację, dotyczącą uprawy konopi, którą otrzymał od Departamentu Zdrowia. Oznajmił, że popiera kwestię legalizacji takich upraw.

 • Rząd Goa rozważa ustawę, która uczyni uprawę marihuany do celów leczniczych legalną.
 • Propozycja, która powstała w Departamencie Zdrowia, została zweryfikowana przez Departament Prawny, ale prawdopodobnie spotka się z oporem ze strony Rady Ministrów, a także Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
 • Nic nie wskazuje na to, że uda się ją przedłożyć do Zgromadzenia Ustawodawczego, które ma się spotkać pod koniec stycznia.

Rząd Goa za legalizacją medycznej marihuany

Przemawiając do mediów, minister Nilesh Cabral powiedział, że jego departament zweryfikował akta z „prawnego punktu widzenia” po otrzymaniu ich od Departamentu Zdrowia. Według Cabrala dozwolona będzie tylko kontrolowana uprawa marihuany do celów leczniczych, tak aby naturalny lek mógł być sprzedawany firmom farmaceutycznym.

„Obecnie w kilku stanach Indii roślina ta jest sprzedawana bez recepty za pośrednictwem licencjonowanego zakładu”

– powiedział Cabral. Minister. Stwierdził też, że osobiście opowiada się za legalizacją uprawy marihuany oraz że popiera używanie marihuany jako formy leczenia nowotworów.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Wybrzeże Goa
Według Cabrala dozwolona będzie tylko kontrolowana uprawa marihuany do celów leczniczych

Konopie: dziedzictwo Indii

Ta roślina pochodzi z Indii. Jeśli jest używana ze względów zdrowotnych, a nie rekreacyjnych… Nie rozumiem, dlaczego nie. Widziałem ludzi używających jej w leczeniu raka ostatniego stadium.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Jest ona już oficjalnie używana w Ameryce, Kanadzie, Australii, więc dlaczego nasi ludzie mieliby pozostać w tyle? Można ją tanio udostępnić, jeśli ludzie cierpią na raka ”

– dodał.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów odrzuciła sugestię, że rząd Goa „podjął” decyzję o zezwoleniu na uprawę marihuany do celów leczniczych i stwierdził, że samo przekazanie akt nie oznacza decyzji rządu.

Opozycja obawia się kryminalizacji i demoralizacji…

Opozycyjna Partia Goa Forward uderzyła w rząd za słowa o tym, że jest to promocja regionu Goa jako „centrum występków”.

„Szef rządu potwierdził, że akta rzeczywiście zostały przeniesione, ale nie zapadła żadna decyzja. Znaczenie tego jest takie, że skoro plik został przeniesiony, istnieje zamiar legalizacji.

Zrobili ten przystanek, ponieważ chcą promować Goa jako centrum występków, aby całkowicie wykończyć następne pokolenie”

, powiedział Vijai Sardesai, lider partii Goa Forward, obecnie w opozycji.

„Jak poradzą sobie z kryzysem prawa i porządku, który będzie konsekwencją legalizacji uprawy konopi? Kto będzie stróżem, który zapewni, że jest to wyłącznie do celów leczniczych? A jeśli sam strażnik zacznie przyjmować łapówki, aby pozwolić na zażywanie, a młode pokolenie uzyska dostęp do marihuany?

Przyszłe pokolenia uzyskają dostęp tylko po to, aby mafie mogły wypełnić swoje kieszenie ”

– powiedział Sardesai.

źródło: https://cannabislaw.report

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."