Nauka News

Ile suszu jest w suszu? Jak wybierać susz konopny?

Ile suszu jest w suszu? Jak wybierać susz konopny? 24 lutego 2021Leave a comment
Susz CBD

Jakie to wspaniałe uczucie gdy kupuje się kolejny produkt konopny, na przykład susz CBD. Twoje konopie przechodzą długi proces, od zerwania kwiatostanu, poprzez suszenie, po odpowiednie zapakowanie. Wszystko po to, aby Twoje kilka gram suszu utrzymało swoją świeżość, dopóki nie otworzysz opakowania i nie poczujesz tej doskonałości. Konopie można kupić taniej, a można też kupić drożej- ale czy oszczędzając na cenie, nie tracimy na jakości? Nie ma branżowego standardu dotyczącego zawartości wody w konopiach. Możesz przepłacać, kupując konopie z wysoką zawartością wody!

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
 • Świeżo przycięty kwiatostan zawiera około 75-80% wody, a wysuszony powinien zawierać jej w granicach 10-15%.
 • Na to, w jaki sposób susz będzie działał na nasz organizm, ma wpływ wiele czynników zewnętrznych

Procentowa zawartość wody w produktach konopnych

Świeżo przycięty kwiat zawiera około 75-80% wody. Porównajmy to z człowiekiem. W przypadku noworodka, około 80% masy ciała będzie stanowiła woda. Większość dorosłych chodzi odwodniona, dlatego u osób dorosłych woda będzie stanowiła około 50-60% masy ciała.

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Wracając do konopi i suszu – nie możesz palić niczego, co nie zostało odpowiednio wysuszone. Suszenie kwiatów konopi to zarówno sztuka, jak i nauka – w końcu są o tym całe książki.

Zawartość wody w suszu a proces suszenia

Po zakończeniu procesu suszenia, zawartość wody w suszu konopnym powinna wynosić 10-15% pierwotnej wagi kwiatostanu. (Należy pamiętać, że nie jest to to samo, co % wilgotności zalecanej do jej późniejszego przechowywania).

Jeśli po wysuszeniu produkt zawiera więcej niż 15% wody, może to sprzyjać rozwojowi pleśni. Jeśli mniej niż 10%, struktura będzie krucha i zauważalnie sypka.

Jak wyceniany jest susz?

Z perspektywy sprzedawcy, susz z dużą zawartością wody zapewni większy dochód, ze względu na wagę. Większa ilość wody w suszu  analogicznie zmniejsza stosunek składników aktywnych względem wagi.

Bardziej wysuszone kwiaty mają wyższy poziom składników aktywnych. Z perspektywy konsumenta, któremu zależy na wysokiej zawartości kannabinoidów, bardziej opłacalny będzie dobrze wysuszony produkt. 

Hodowla konopi
Większa ilość wody w suszu  analogicznie zmniejsza stosunek składników aktywnych względem wagi

Czynniki zewnętrzne, które mają wpływ na działanie suszu

Powodem, dla którego susz przechodzi tak skomplikowany proces, zanim trafi to sprzedaży jest to, że wiele rzeczy może pogorszyć właściwości rośliny. O to kilka czynników, które mają wpływ na to, jak końcowy produkt będzie działał na nasz organizm:

– procentowa zawartość wody w kwiatostanach,
– wilgotność powietrza w miejscu, gdzie przechowywany jest produkt,
– ekspozycja na światło UV,
– ciepło/zimno,
– metoda ekstrakcji (w kontekście olejków, ekstraktów itp.),
– temperatura spalania/podgrzewania,
– utlenianie.

Warto więc wybierać produkty od sprawdzonych producentów, którzy nie będą sprzedawać nam wody, a pełnowartościowy susz konopny. Istotny jest również sposób, w jaki będziemy go przechowywać – szczególnie jeśli planujemy waporyzację. 

źródło: https://cannabismagazine.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."