News Prawo

Czy konopie już wkrótce będą legalne w Londynie?

Czy konopie już wkrótce będą legalne w Londynie? 30 września 2021Leave a comment
Londyn

Nowa komisja wywiera presję na rząd, aby rozważył legalizację marihuany w Londynie. W praktyce może to oznaczać jeden z pierwszych kroków w stronę nowej przyszłości konopi w tym kraju.

Legalizacja związana jest z Londyńską Komisją ds. Legalizacji Konopi, która od dłuższego czasu stara się zmienić postrzeganie konopi w Anglii. Komisja wzywa do wprowadzenia nowego legalnego rynku dla londyńczyków. Jakie są cele i główne założenia grupy? 

Jaka jest geneza Londyńskiej Komisji ds. Legalizacji Konopi?

Komisja powstała latem 2021 roku. Struktura składa się z ekspertów, których celem jest stworzenie legalnego ekosystemu produkcji, sprzedaży i badań konopi dla Londynu. Londyńska Komisja ds. Legalizacji Konopi wskazuje, że Wielka Brytania jest jednym z największych na świecie hodowców i eksporterów konopi medycznych.

Potencjalnie stwarza duże możliwości stworzenia nowego rynku detalicznego, który będzie kosztował nawet kilkanaście milionów. Obecnie organizacja wspiera rzemieślniczą produkcję i sprzedaż marihuany.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Marihuana
Wielka Brytania jest jednym z największych na świecie hodowców marihuany medycznej

Jakie problemy mają entuzjaści konopi w Anglii?

Wielka Brytania jest jednym z największych na świecie hodowców marihuany medycznej. Roślina głównie eksportowana jest do USA jako środek do leczenia padaczki. Każdego roku 15 000 londyńczyków zostaje aresztowanych za posiadanie i dostarczanie.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Wskazuje się na to, że legalizacja mogłaby ograniczyć przestępstwa związane z handlem na czarnym rynku. Można taki model budować na podobnych, zastosowanych już w Nowym Jorku, Oakland w Kalifornii lub Atlancie w Georgii. Londyn to ogromna szansa!

Dlaczego warto inwestować w konopie w Londynie?

W mieście jest bardzo korzystne środowisko medyczne, farmaceutyczne i naukowe. W zasadzie jest ono lepsze niż w wymienionych miastach. Londyn to miejsce, które charakteryzuje innowacyjność i  jest świetną bazą eksportową z perspektywy marihuany medycznej.

Na razie wiele placówek medycznych otrzymuje zaopatrzenie z Ameryki i Europy. Dlaczego lokalni londyńscy producenci nie zaopatrują placówek badań medycznych? Głównie ze względu na regulacje. 

Czy w Londynie można hodować konopie?

Istnieje możliwość rozszerzenia przepisów na więcej obszarów, jednak trzeba zacząć od jednego miasta. Zanim reszta kraju przystąpi do przyłączenia się do strefy konopnej – konieczne jest wykazanie, że legalizacja przyniesie więcej korzyści niż szkód.

To napędzi przedsiębiorstwa oraz lokalne rządowe rynki konopi, tak jak w przypadku konopi indyjskich w Kanadzie. W Stanach Zjednoczonych takie rozwiązania na poziomie regionalnym lub miejskim są niezwykle produktywne i dochodowe.

Legalizacja umożliwia rynkom regionalnym funkcjonowanie w nadrabianiu zaległości w przepisach krajowych. To właśnie może wydarzyć się w Londynie, a następnie całej Anglii.

Co z presją polityczną i sprzeciwem partii konserwatywnych?

Londyn ma jedne z najwyższych wskaźników ubóstwa wśród młodzieży w kraju. Więcej pieniędzy rządowych można zainwestować w mieszkania lub opiekę nad dziećmi. Te jednak muszą się skądś w budżecie regionu pojawić.

Część wpływów z podatku od konopi może zostać wykorzystana na te usługi. Warto mieć na uwadze, że sektor konopny stanowi ogromny zastrzyk gotówki do rządowego portfela. Zakaz spożywania marihuany nie działa, a legalizacja może mieć więcej korzyści niż wad.

Obecni przedsiębiorcy działający w ramach przemysłu konopnego i konopi medycznych starają się przekonywać polityków, którzy nie rozumieją zakresu tej branży. Bardzo dobrym argumentem jest zdecydowanie większa kontrola ze strony władz na konopiami.

Marihuana
W kształtowaniu nowych przepisów dotyczących konopi biorą udział osoby z ogromnym doświadczeniem

Co z londyńskimi konopiami?

Komisja ma opublikować raport pod koniec września. W kształtowaniu nowych przepisów dotyczących konopi biorą udział osoby z ogromnym doświadczeniem. Raport zgromadzi najlepsze światowe praktyki dotyczące biznesu konopnego, a także gotowy schemat działania dla rady miejskiej i władz londyńskich.

Raport polityczny The London Cannabis Study zostanie końcem roku. Dokumentacja oceni wszystkie możliwości w różnych możliwościach biznesowych od produkcji konopi indyjskich, przetwórstwo, żywność, napoje, badania na medyczną marihuaną i potencjalną sprzedaż detaliczną.

Źródło: https://cannabishealthnews.co.uk

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."