News Rekreacja

Do Grecji na turystykę konopną i leczenie?

Do Grecji na turystykę konopną i leczenie? 3 maja 2021Leave a comment
konopie marihuana

Nowy projekt ustawy, który obecnie znajduje się na biurku Ministerstwa Rozwoju i Inwestycji, może zmienić sytuację konopi nie tylko w Grecji, ale też w całej Europie. 

 • Polityka konopna w Grecji wygląda bardzo interesująco i warto przyjrzeć jej się nieco bliżej.
 • Branża konopna jest oczywiście absolutnym dobrodziejstwem dla kraju, który w ciągu ostatnich 15 lat dwukrotnie został dotknięty gospodarczym ciosem. Najpierw krach bankowy w 2008 roku, a teraz Covid.
 • Turystyka odgrywa ogromną rolę w ogólnej kondycji gospodarczej Grecji. Według Biura Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), sektor ten, przed epidemią Covida, był odpowiedzialny za 6,8% gospodarki.

Z tego powodu wszystko, co może przynieść krajowi rozwój gospodarczy, jest już atrakcyjne. Konopie indyjskie są teraz na celowniku rządu – w przeciwieństwie do jakiegokolwiek innego miejsca w Europie.

W pełni legalny przemysł marihuany oznacza, że kraj ten może wreszcie uczestniczyć w rewolucji o wysokiej wartości. Nawet jeśli w ciągu najbliższych kilku lat nowi gracze w Grecji zdołają jedynie uruchomić uprawy z certyfikatem GMP, wpływ na całą europejską debatę o marihuanie będzie ogromny.

Konopie marihuana
Konopie indyjskie są teraz na celowniku rządu – w przeciwieństwie do jakiegokolwiek innego miejsca w Europie

Wakacje z medyczną marihuaną na Mykonos?

Grecja jest głównym celem podróży europejskich turystów – zwłaszcza Niemców, ale oczywiście nie tylko. Pomysł na wakacje medyczne z konopiami indyjskimi w Grecji lub na jednej z jej wysp wydaje się wielu Europejczykom bardzo atrakcyjny.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

W tym sensie Grecja ma możliwość rozwinięcia przemysłu, który od dawna funkcjonuje w takich miejscach, jak Hiszpania.

Grecja jak Nevada?

A oto, co jest jeszcze bardziej interesujące. Podobnie jak Nevada w USA, Grecja ma pierwszą realną szansę stać się miejscem, w którym ubezpieczenie zdrowotne z innego kraju pokrywa leczenie konopiami indyjskimi, podczas gdy pacjenci są na wakacjach.

Europejskie ubezpieczenia zdrowotne przekraczają granice, a ponieważ coraz więcej niemieckich pacjentów wchodzi w szeregi pacjentów konopnych, idea tanich wakacji, podczas których dostęp do opieki medycznej jest zapewniony, z pewnością zyska na atrakcyjności.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Z kolei, podobnie jak w przypadku wczesnego rynku Nevady, pokaże to, że marihuana jako motor rozwoju gospodarczego ma sens dla Europy. I nawet jeśli Wielka Brytania i Niemcy nie staną się zagłębiem produkcji tylko ze względu na pogodę, to gospodarki najpierw Grecji, a nieuchronnie Hiszpanii, a nawet południowej Francji, mogą otrzymać ogromny zastrzyk gotówki do budżetu.

Konopie w filiżance
Normalizacja sytuacji w Grecji jest z pewnością przełomowym wydarzeniem

Wpływ konopi na budżet greckiej państwowej służby zdrowia

Innymi słowy, silny i wspierany przemysł marihuany w Grecji jest dobrym impulsem do rozmowy, która obecnie toczy się w rządzie. Mianowicie, przy znormalizowanej produkcji marihuany w całej Europie, ceny produktów medycznych drastycznie spadną, przynajmniej w przypadku podstawowych produktów kannabinoidowych.

To z kolei doprowadzi do innych dyskusji – w tym na temat rynków rekreacyjnych. To z kolei pomoże aptekom i łańcuchowi dostaw w konsolidacji kosztów, przy zachowaniu stosunkowo prostych zasad. Konopie indyjskie spełniające standardy GMP UE to konopie, które przekraczają granice, niezależnie od zastosowania końcowego.

W ciągu najbliższych lat świat będzie się dość drastycznie zmieniał, a konopie indyjskie będą ważnym elementem publicznej dyskusji. Normalizacja sytuacji w Grecji jest z pewnością przełomowym wydarzeniem.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."