W roślinie konopi znajduje się wiele różnych cząsteczek, a najlepiej przebadane z nich nazywane są kannabinoidami. Najnowsze wiadomości ujawniają kolejne, zaskakujące właściwości kannabigerolu (CBG). Obiecujące wyniki badań nad tym kanabinolem sugerują, że może być on m. in. silnym środkiem przeciwbakteryjnym.
- Jednym z najbardziej niezwykłych aspektów konopi jest to, że mają one wciąż olbrzymi potencjał, który nie został jeszcze w pełni poznany.
- Nie wiadomo co przyniosą kolejne badania, ale już dzisiaj można stwierdzić, że istnieje ponad 113 różnych rodzajów kannabinoidów.
- Tak naprawdę jako ludzkość dopiero niedawno zaczęliśmy poznawać właściwości samego THC i CBD.
- To oznacza, że na wejście na konopną scenę farmaceutyczną czeka jeszcze kilku kandydatów… w tym CBG.
10 rzeczy, których nie wiedziałeś o CBG
Ostatnio chętnie jest nazywany w Ameryce „nowym CBD”. Mowa oczywiście o CBG (kannabigerolu), który przez niektórych jest uważany za tzw. główny kannabinoid, ponieważ to podobno własnie z niego pochodzą wszystkie inne kannabinoidy.
Ten kannabinoid jest nie tylko pozbawiony działania psychoaktywnego (co oznacza, że nie doprowadzi cię do „haju”), ale ma ogromny potencjał terapeutyczny, szczególnie jako środek neuroprotekcyjny i przeciwnowotworowy.
Jesteś zaciekawiony? Przed Tobą 10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o CBG
- CBG jest silnym środkiem przeciwbakteryjnym i przeciwdrobnoustrojowym. Do tego stopnia, że badania wykazują, iż może zwalczać nawet silne infekcje, takie jak gronkowiec złocisty oporny na metycylinę (MRSA).
- Ten kannabinoid jest również silnym neuroprotektantem, który może pomóc chronić mózg i cały układ nerwowy przed stresem oksydacyjnym i stanem zapalnym. Chociaż póki co niewiele wiadomo na temat dokładnego mechanizmu jego działania, obecnie jest on oceniany jako potencjalny lek na zaburzenia genetyczne, takie jak np. choroba Huntingtona.
- Czujesz się źle? CBG może pomóc regulować Twój nastrój dzięki swojej zdolności do działania jako inhibitor wychwytu zwrotnego GABA, czyli neuroprzekaźnika, który może odpowiadać za działanie uspokajające.
- CBG może również poprawiać nastrój dzięki jego niesamowitej zdolności do blokowania wychwytu anandamidu, dzięki czemu jest on bardziej dostępny w ciele.
- Najbardziej płodna pod kątem zastosowania jest jego potencjalna zdolność do zwalczania komórek rakowych. Badania pokazują, że CBG hamuje apoptozę w komórkach rakowych, przeciwdziałając stanom zapalnym, a także stresowi oksydacyjnemu w organizmie.
- CBG może potencjalnie pomóc w stanach zapalnych, takich jak IBS (zespół jelita drażliwego). W 2013 r. Borrelli i inni zbadali zastosowanie CBG do leczenia IBS i stwierdzili znaczną poprawę u badanych osobników myszy.
- Jedna z bardziej unikalnych właściwości CBG? Może pomóc pacjentom ze skurczami pęcherza. Dogłębne badania nad CBG wykazały, że działanie tego kannabinoidu może być kojące dla osób z tego typu dolegliwościami.
- Właściwości uśmierzające CBG są na tyle mocne, że w tym roku został ogłoszony patent „na kompozycje środków do higieny jamy ustnej zawierające kannabinoidy, w tym kanabidiol (CBD) i / lub kannabigerol (CBG) przez AXIM Biotechnologies Inc, więc nie należy być zaskoczonym, kiedy CBG zacznie się pojawiać w paście do zębów.
- CBG może pomóc nawet dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Badanie opublikowane w tym roku, w którym leczono pacjentów z autyzmem dawką oleju konopnego zawierającego CBG, ujawniło, że 30,1 z nich pacjentów zgłosiło „znaczną poprawę” objawów.
- CBG może być jeszcze niedostępna w aptekach nawet w USA, ale istnieje już wiele różnych sposobów jego podawania. Steve’s Goods z Kolorado proponuje, aby spożywać go jako koncentrat, który można także palić, lub wykorzystywać w postaci nalewki . Level Blends z Kalifornii sprzedają nawet CBG w postaci tabletek, podczas gdy inne marki, takie jak Flower Child, produkują także maści CBG.
źródło: dopemagazine.com
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.