Medycyna Nauka News

Czego jeszcze nie wiemy o CBG?

Czego jeszcze nie wiemy o CBG? 13 lutego 2020Leave a comment
Osoba trzymająca na dłoni zielone liście

W roślinie konopi znajduje się wiele różnych cząsteczek, a najlepiej przebadane z nich nazywane są kannabinoidami. Najnowsze wiadomości ujawniają kolejne, zaskakujące właściwości kannabigerolu (CBG). Obiecujące wyniki badań nad tym kanabinolem sugerują, że może być on m. in. silnym środkiem przeciwbakteryjnym.

 • Jednym z najbardziej niezwykłych aspektów konopi jest to, że mają one wciąż olbrzymi potencjał, który nie został jeszcze w pełni poznany.
 • Nie wiadomo co przyniosą kolejne badania, ale już dzisiaj można stwierdzić, że istnieje ponad 113 różnych rodzajów kannabinoidów.
 • Tak naprawdę jako ludzkość dopiero niedawno zaczęliśmy poznawać właściwości samego THC i CBD.
 • To oznacza, że ​​na wejście na konopną scenę farmaceutyczną czeka jeszcze kilku kandydatów… w tym CBG.

10 rzeczy, których nie wiedziałeś o CBG

Ostatnio chętnie jest nazywany w Ameryce „nowym CBD”. Mowa oczywiście o CBG (kannabigerolu), który przez niektórych jest uważany za tzw. główny kannabinoid, ponieważ to podobno własnie z niego pochodzą wszystkie inne kannabinoidy.

Ten kannabinoid jest nie tylko pozbawiony działania psychoaktywnego (co oznacza, że ​​nie doprowadzi cię do „haju”), ale ma ogromny potencjał terapeutyczny, szczególnie jako środek neuroprotekcyjny i przeciwnowotworowy.

Zbliżenie na zielone liście
CBG może stać się kolejnym hitem po CBD i THC.

Jesteś zaciekawiony? Przed Tobą 10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o CBG

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
 1. CBG jest silnym środkiem przeciwbakteryjnym i przeciwdrobnoustrojowym. Do tego stopnia, że ​​badania wykazują, iż może zwalczać nawet silne infekcje, takie jak gronkowiec złocisty oporny na metycylinę (MRSA).
 2. Ten kannabinoid jest również silnym neuroprotektantem, który może pomóc chronić mózg i cały układ nerwowy przed stresem oksydacyjnym i stanem zapalnym. Chociaż póki co niewiele wiadomo na temat dokładnego mechanizmu jego działania, obecnie jest on oceniany jako potencjalny lek na zaburzenia genetyczne, takie jak np. choroba Huntingtona.
 3. Czujesz się źle? CBG może pomóc regulować Twój nastrój dzięki swojej zdolności do działania jako inhibitor wychwytu zwrotnego GABA, czyli neuroprzekaźnika, który może odpowiadać za działanie uspokajające.
 4. CBG może również poprawiać nastrój dzięki jego niesamowitej zdolności do blokowania wychwytu anandamidu, dzięki czemu jest on bardziej dostępny w ciele.
 5. Najbardziej płodna pod kątem zastosowania jest jego potencjalna zdolność do zwalczania komórek rakowych. Badania pokazują, że CBG hamuje apoptozę w komórkach rakowych, przeciwdziałając stanom zapalnym, a także stresowi oksydacyjnemu w organizmie.
 6. CBG może potencjalnie pomóc w stanach zapalnych, takich jak IBS (zespół jelita drażliwego). W 2013 r. Borrelli i inni zbadali zastosowanie CBG do leczenia IBS i stwierdzili znaczną poprawę u badanych osobników myszy.
 7. Jedna z bardziej unikalnych właściwości CBG? Może pomóc pacjentom ze skurczami pęcherza.  Dogłębne badania nad CBG wykazały, że działanie tego kannabinoidu może być kojące dla osób z tego typu dolegliwościami.
 8. Właściwości uśmierzające CBG są na tyle mocne, że w tym roku został ogłoszony patent „na kompozycje środków do higieny jamy ustnej zawierające kannabinoidy, w tym kanabidiol (CBD) i / lub kannabigerol (CBG) przez AXIM Biotechnologies Inc, więc nie należy być zaskoczonym, kiedy CBG zacznie się pojawiać w paście do zębów.
 9. CBG może pomóc nawet dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Badanie opublikowane w tym roku, w którym leczono pacjentów z autyzmem dawką oleju konopnego zawierającego CBG, ujawniło, że 30,1 z nich pacjentów zgłosiło „znaczną poprawę” objawów.
 10. CBG może być jeszcze niedostępna w aptekach nawet w USA, ale istnieje już wiele różnych sposobów jego podawania. Steve’s Goods z Kolorado proponuje, aby spożywać go jako koncentrat, który można także palić, lub wykorzystywać w postaci nalewki . Level Blends z Kalifornii sprzedają nawet CBG w postaci tabletek, podczas gdy inne marki, takie jak Flower Child, produkują także maści CBG.

źródło: dopemagazine.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."