Gospodarka News

Brytyjska grupa interesariuszy wzywa do radykalnej zmiany krajowych przepisów dotyczących konopi

Brytyjska grupa interesariuszy wzywa do radykalnej zmiany krajowych przepisów dotyczących konopi 18 listopada 2020Leave a comment
Londyn

Interesariusze konopi w Wielkiej Brytanii, na czele z British Hemp Alliance (BHA), żądają radykalnych zmian w przepisach. Wzywają do zniesienia rygorystycznych obostrzeń względem konopi. Większa swoboda prawna miałaby doprowadzić do pełniejszego wykorzystania tego dynamicznie rozwijającego się rynku. Tym samym miałby przyspieszyć rozwój branży konopnej w Wielkiej Brytanii.

 • BHA publikuje manifest dotyczący propozycji zmian w prawie konopnym w Wielkiej Brytanii.
 • Propozycja zwiększenia limitu z 0,2% do 1% THC w produktach.
 • Przemysł konopny mógłby pomóc w rozwoju lokalnej gospodarki.

„Umożliwienie wykorzystania wszystkich części rośliny – bez konieczności manewrowania pomiędzy utrudniającymi uprawy regulacjami prawnymi – miałoby niezwykle pozytywny wpływ na  rentowność branży konopnej”.

Takie zmiany zachęciłyby rolników i jednocześnie zapewniłyby większe bezpieczeństwo inwestorom z sektora konopi – można przeczytać w „Seeding the Future of British Hemp” niedawno opublikowanej deklaracji BHA.

Wielka Brytania zmiana warty
Interesariusze konopi w Wielkiej Brytanii, na czele z British Hemp Alliance (BHA), żądają radykalnych zmian w przepisach

Wielka Brytania: limit 1% dla THC w produktach?

Wezwano rząd do „Wprowadzenia zmian prawnych dotyczących wszystkich produktów z konopi i składowych rośliny. Mowa o ekstraktach, CBD, nasionach i innych produktach konopnych, uzyskiwanych w procesie przetwórstwa czy uprawy rolnej„.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Dokument wzywa do ustanowienia 1,0% THC jako standardu dopuszczalnego w produktach. Jest on znacznie wyższy niż aktualny limit wynoszący 0,2% dla krajów UE. Proponowany limit dla procentowej zawartości THC jest też znacznie wyższy niż ten dominujący na świecie (0,3%).

Rozwój lokalnej gospodarki

„Lokalny przemysł konopny zachęca mikro, małe i średniej wielkości przedsiębiorstwa. Mają one potencjał do wspierania i kształtowania lokalnej, a zwłaszcza wiejskiej gospodarki. Same konopie mogą  przyczynić się do rozwoju gospodarki na kilka sposobów. Łączy się to przecież z aktualnymi celami politycznymi Wielkiej Brytanii. Zwłaszcza, że zmierza ona w kierunku zrównoważonego rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich” – czytamy w manifeście opublikowanym przez BHA.

Aktualne brytyjskie prawo ogranicza rozwój branży konopnej

Zgodnie z obecnymi przepisami dotyczącymi konopi w Wielkiej Brytanii, rośliny mogą być uprawiane i przetwarzane tylko na nasiona i łodygi. Kwiaty i liście mogą być wykorzystywane tylko przez firmy posiadające licencje na produkcję leków lub współpracują z medycznymi placówkami badawczymi.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Tamiza
Kwiaty i liście mogą być wykorzystywane tylko przez firmy posiadające licencje na produkcję leków

Wielka Brytania mogłaby wyprzedzić kraje UE na rynku konopnym

Zmiany sugerowane w manifeście BHA spowodowałyby, że Wielka Brytania byłaby o krok przed państwami członkowskimi UE. Szczególnie ze względu na sugerowany, podwyższony limit 1,0% THC. Zewnętrzni obserwatorzy całej sytuacji stwierdzają, że istnieje naprawdę niewielka szansa, że ​​tak radykalna zmiana przepisów dotyczących konopi w Wielkiej Brytanii zostanie kiedykolwiek uchwalona.

Głównie dlatego, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii, które reguluje przepisy dotyczące konopi na mocy ustawy o nadużywaniu narkotyków, wydaje się niechętnie wprowadzać jakiekolwiek zmiany w przepisach. To mogłoby się jednak zmienić, gdyby komisja ONZ ds. Środków Odurzających (CND) zmieniła decyzje w sprawie konopi indyjskich.  Zaplanowane spotkanie komisji przypada na koniec tego roku. Należy jednak pamiętać, że nadal nie wiadomo, jak członkowie komisji zagłosują w kwestii konopi.

źródło: https://hemptoday.net

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."