News Rekreacja

Amerykańska liga baseballu chce kar za używanie konopi, mimo wcześniejszych zmian

Amerykańska liga baseballu chce kar za używanie konopi, mimo wcześniejszych zmian 6 kwietnia 2020Leave a comment
Mężczyzna trzymający kij bejsbolowy

Mimo usunięcia marihuany z listy zakazanych substancji, najważniejsza amerykańska liga baseballu – MLB nie popiera jej używania, a nawet dopuszcza działania dyscyplinarne.

  • W skutek zmiany polityki odnośnie marihuany w grudniu 2019 roku, została ona skreślona z listy zakazanych substancji. W, wcześniej groziły za nią duże kary, cieszono się więc z tej decyzji.
  • Mimo zmiany polityki w USA, jak i w samej organizacji, marihuana pozostaje niechciana. Zawodnicy nie mogą z niej korzystać ani być pod jej wpływem podczas wykonywania zadań związanych z ich zawodem. Nie mogą również uczestniczyć w kampaniach marketingowych i innych przedsięwzięciach, związanych z konopiami do czasu ustalenia przez ligę zasad odnośnie tych działań.

Kontrowersyjne działania ligi MLB – czy to przełom?

Pod koniec ubiegłego roku, w Major League Baseball nastąpił przełom. Usunięto marihuanę z listy zakazanych substancji. W zamian zajęto się bardziej rygorystycznymi testami na bardziej niebezpieczne narkotyki, takie jak np. opioidy.

Niestety, graczom myślącym, że po wyczerpującym meczu można bezpiecznie zapalić, w zeszłym tygodniu biuro ligi wydało ostrzeżenie: pomyśl jeszcze raz!

Dyscyplinarne działania w stosunku do graczy MLB

W oświadczeniu ogłoszonemu przez ESPN zastępca komisarza Dan Halem powiedział, że MLB może nadal podejmować działania dyscyplinarne przeciwko graczom mimo tego, że postępują zgodnie z przepisami dotyczącymi marihuany. Wystosował on również inne ograniczenia.

Każdy gracz lub członek zespołu, który pojawi się pod wpływem marihuany lub innego kannabinoidu podczas którejkolwiek z gier, treningów, spotkań lub w innej sytuacji związanej z ich pracą, zostanie poddany ocenie medycznej – przekazuje w swojej notatce Halem.

Brak możliwości współpracy z branżą konopną

Ponadto ustalono również, że dopóki liga nie ustali jasnych zasad zaangażowania graczy w rozwijający się przemysł konopi indyjskich, powinni się oni powstrzymać od tego typu działań.

„Do czasu podjęcia decyzji oraz ustalenia zasad wszelkie inwestycje lub porozumienia handlowe, związane z konopiami, będą uważane za zakazane zgodnie z obecnymi praktykami .”

Zbliżenie na cztery piłki bejsbolowe na trawniku
Pod koniec ubiegłego roku usunięto marihuanę z listy zakazanych substancji

Stanowisko Major League Baseball na temat marihuany

Major League Baseball ogłosiła swoje stanowisko w grudniu, pięć miesięcy po śmierci Tylera Skaggsa z Los Angeles Angels. Został on znaleziony martwy w pokoju hotelowym. Badania wykazały zawartość alkoholu i dwóch środków przeciwbólowych na bazie opioidów tj. fentanylu i oksykodonu w jego ciele.

W odpowiedzi na to wydarzenie, liga w konsultacji ze związkiem zawodników rozszerzyła zakres testów narkotykowych o opioidy i kokainę. Osoby, u których wykryto te substancje, zostaną poddane leczeniu.

Zawodnicy grający w bejsbol
Zawodnicy, u których wykryto opioidy i kokainę, zostaną poddane leczeniu

Zgodnie z ustaleniami, marihuana została przeklasyfikowana i usunięta z listy zakazanych substancji. Sądzono więc, że będzie traktowana zasadniczo tak samo, jak na przykład alkohol.

Wcześniej zawodnicy grający w większych ligach za wykroczenia związane z marihuaną otrzymywali kary pieniężne. W mniejszych ligach kara mogła być znacznie surowsza. Często było to długotrwałe zawieszenie. Nowe ustalenia z ubiegłego roku obejmowały również mniejsze ligi, co za tym idzie, eliminowały ryzyko zawieszenia.

Oświadczenie z ubiegłego tygodnia daje jednak do zrozumienia, że ​​MLB nie rekomenduje palenia marihuany żadnemu ze swoich graczy. Halem ostrzega, że ​​klubowy personel medyczny ma zakaz przepisywania lub zalecania używania marihuany oraz jakiegokolwiek innego kannabinoidu.

źródło: hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *