Wiele osób wskazuje dzisiaj na konieczność zdywersyfikowanego podejścia do rozpowszechniania informacji. Przykładowo, nie można nie doceniać znaczenia uczenia się peer-to-peer przez pracowników służby zdrowia. Podkreśla to Alex Fraser, kierownik ds. dostępu do pacjentów w Grow Pharma. Na czym to polega?
W głównej mierze na wymianie doświadczeń pomiędzy pracownikami służby zdrowia. Lekarze i pielęgniarki zwracają się na przykład do swoich rówieśników z prośbą o wskazówki, jak najlepiej leczyć i zarządzać dobrem swoich pacjentów. Co metoda ta ma wspólnego z konopiami Dziedzina ta jest dosyć młoda, więc częściej nowi specjaliści mają na ten temat więcej do powiedzenia, niż na przykład starsi lekarze.
Kiedy sprawdza się metoda uczenia się peer-to-peer?
Jest to szczególnie istotne w przypadku marihuany medycznej. CBMP, czyli w większości produkty lecznicze na bazie konopi, to rodzina leków, gdzie przed ich przepisaniem należy wziąć pod uwagę wiele istotnych elementów, a także obowiązujących przepisów.
Im więcej specjalistów wymienia się doświadczeniami, tym szybciej wzrasta znajomość informacji dotyczących leków i tym samym efektywność terapii z wykorzystaniem konopi. To powód, dla którego w Grow Pharma zgromadzono szeroką gamę CBMP, aby zapewnić lekarzom przepisującym leki i pacjentom wszelkie opcje lub narzędzia, jakich mogą potrzebować do radzenia sobie z objawami.
Z jakich środków zawierających konopie korzystają w Grow Pharma?
Zasoby Grow Pharma obejmują obecnie ponad 40 różnych CBMP w różnej proporcji THC:CBD. Ponadto eksperci dysponują środkami o zdywersyfikowanej metodyce podawania i stężeniach, co oznacza konieczność zrozumienia, w jaki sposób pracować z takimi substancjami. W zasadzie jest to jedna z niewielu firm, które wykorzystują tak bogate doświadczenie i wiedzę zespołu medycznego właśnie w taki sposób.
Należy wskazać, że jest to niezwykle korzystne i wartościowe dla lekarzy przepisujących konopie oraz klinik, z którymi Pharma współpracuje bezpośrednio. Dodatkowo w przypadku marek farmaceutycznych znanych na całym świecie to reklama, gdyż to właśnie ich leki Grow Pharma dystrybuuje i promuje.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
W jaki sposób działa peer-to-peer przy lekach z konopiami?
Niedawno Grow Pharma uruchomiła portal HCP. Za jego pośrednictwem lekarze mogą dowiedzieć się o np. nadchodzących wydarzeniach edukacyjnych, poznać szczegóły dostarczanych przez firmę leków i uzyskać dostęp do prywatnych, bezpiecznych forów, aby omówić stosowanie CBMP z innymi pracownikami służby zdrowia.
Istnieje kilka kursów online dla pracowników służby zdrowia kształcących na temat leków z konopi indyjskich. Zdaniem Grow Pharma powinny one być postrzegane jako dodatek do uczenia się peer-to-peer, ale nie jego zamiennik.
Grow Pharma jest pionierem w zakresie edukacji na temat marihuany medycznej w Wielkiej Brytanii i pomimo tego, że jest to stosunkowo nowy dodatek do usług, to sesje te już przynoszą pozytywne wyniki, a coraz więcej lekarzy przepisujących leki konopne wykorzystuje.
W jaki sposób peer-to-peer wspiera branżę medycznych konopi?
Stanowi ono szansę na to, aby rozpowszechniać doświadczenie oraz wiedzę specjalistów w dziedzinie. Nic nie jest w stanie odtworzyć wysokiego poziomu uczenia się osiągniętego, gdy grupa jest w stanie pracować nad nowymi koncepcjami i materiałami z innymi osobami zaangażowanymi w tę samą pracę.
Zamiast klikać filmy i tekst bezmyślnie, wiele można zyskać dzięki możliwości uczenia się od siebie nawzajem. Peer-to-peer przy konopiach medycznych stwarza okazję poszerzania perspektyw i rozwijania komunikacji pomiędzy pracownikami służby zdrowia.
Rozwój medycyny konopnej dzięki peer-to-peer
W zasadzie jest to szczególne założenie niedawno uruchomionej przez Grow Pharma serii edukacyjnych webinariów. Skierowane są one do pracowników służby zdrowia i skupiają się na różnych obszarach zainteresowań w dziedzinie leków z konopi indyjskich.
Sesje szkoleniowe obejmują prezentacje międzynarodowych ekspertów, wspierane przez niektórych z najbardziej szanowanych producentów CBMP z całego świata, a w tym np. Tilray, Aurora i Columbia Care. Do tej pory webinary koncentrowały się na minimalizowaniu bólu, reumatologii i zdrowiu psychicznym.
Kolejne natomiast pojawią się na przestrzeni kilku przyszłych miesięcy i będą obejmować inne aspekty zastosowania konopi w terapiach medycznych. Poza szczegółowymi prezentacjami. Sesje edukacyjne w ramach szkoleń online i stacjonarnych, dają możliwość zadawania pytań i omawiania studiów przypadku.
Źródło: https://cannabishealthnews.co.uk/2021/10/08/the-importance-of-peer-to-peer-learning-in-medical-cannabis/
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.