Medyczna marihuana

Waporyzator do medycznej marihuany – jak wybrać?

Waporyzator do medycznej marihuany – jak wybrać? 17 maja 2023Leave a comment

Waporyzator to urządzenie służące do inhalacji m.in. suszu konopnego lub ekstraktu z medycznej marihuany. Istnieją różne rodzaje waporyzatorów na rynku, więc wybór odpowiedniego urządzenia może być trudny. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze waporyzatora do medycznej marihuany! 

Czy warto kupić waporyzator do marihuany medycznej?

Zdecydowanie tak! Waporyzator do medycznej marihuany jest narzędziem perfekcyjnym dla pacjentów. Pozwala dopasować temperaturę i dawkowanie w sposób precyzyjny, a waporyzacja umożliwia przyswajanie substancji czynnych bez przyjmowania dymu. Pozwala to uniknąć wdychania toksyn i kancerogenów. 

Waporyzator do medycznej marihuany jest też bezpieczniejszy w użytkowaniu niż tradycyjne metody palenia, zwłaszcza w przypadku osób z schorzeniami układu oddechowego, takimi jak astma czy nawracające się zapalenie oskrzeli. 

Poza tym, waporyzatory medyczne umożliwiają dokładne dostosowanie temperatury, co pozwala na precyzyjne uwalnianie określonych substancji czynnych w celu uzyskania pożądanych efektów leczniczych. Ostatecznie jednak decyzja o zakupie konkretnego urządzenia do marihuany medycznej zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta. 

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Czym charakteryzują się waporyzatory medyczne?

Urządzenia te służą do waporyzacji suszu z medycznej marihuany. Charakteryzują się kilkoma cechami, które wyróżniają je na tle innych urządzeń. Trzeba mieć świadomość, że niektóre standardowe waporyzatory będą również sprawdzały się w takim zastosowaniu – jednak nie wszystkie. 

Waporyzatory medyczne wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Stanowią rozwiązanie bezpieczne z perspektywy zdrowia pacjenta. Wynika to z faktu, że muszą spełniać restrykcyjne normy, aby mogły być stosowane w celach leczniczych. Ponadto praktycznie każdy posiada precyzyjną kontrolę temperatury dopasowaną do potrzeb pacjenta. Umożliwia to efektywne przyswajanie określonych substancji czynnych pochodzących z marihuany medycznej. Zapewnia to pożądane efekty lecznicze możliwie bez szkodliwych skutków ubocznych.

Ponadto waporyzatory medyczne są co do zasady łatwe w użytkowaniu. Nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Nie trzeba się też uczyć podstawowej obsługi lub techniki wdychania jak przy waporyzatorach butanowych. Pacjent może łatwo nauczyć się, jak korzystać z waporyzatora, aby uzyskać korzystne efekty lecznicze. 

Ponadto cechuje je też łatwość w czyszczeniu i konserwacji. Wystarczy Ci alkohol propylowy, wycior i czysta szmatka. Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu waporyzatora, ponieważ nagromadzone zanieczyszczenia mogą być trudne do usunięcia. 

Z pewnością istotną kwestią jest też cena. Waporyzatory do medycznej marihuany mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Cena zazwyczaj zależy od typu urządzenia, jakości wykonania, funkcji i wydajności. Przed zakupem dobrze jest dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i budżet. Warto zwrócić uwagę na dwa modele: Volcano Medic 2 Vaporizer i Mighty+ Medic Vaporizer.

Volcano Medic Vaporizer
Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Jaki waporyzator do medycznej marihuany wybrać? 

Oba wymienione powyżej urządzenia to rozwiązania idealne dla każdego pacjenta. Volcano Medic 2 to waporyzator stacjonarny, a Mighty+ Medic Vaporizer to wariant przenośny. Oznacza to, że z pierwszego waporyzatora korzystać będziesz przede wszystkim w domu, a z drugiego urządzeniaw dowolnym miejscu – nie trzeba bowiem podłączać go do prądu. Mighty posiada wbudowaną baterię, która wystarcza na kilkanaście sesji z marihuaną medyczną. 

Waporyzatory stacjonarne cieszą się sporym uznaniem z uwagi na wysoką jakość pary oraz moc. Natomiast waporyzatory przenośne zapewniają większą elastyczność. Wybór uzależniony jest głównie od Twoich preferencji, gdyż oba te urządzenia stanowią świetny zakup. Volcano Medic 2 pozwala wdychać parę przez elastyczny wężyk zakończony szklanym ustnikiem lub przez balon. Z kolei Mighty+ Medic posiada wygodny, ergonomiczny ustnik. 

Każdy z modeli wykorzystasz do inhalacji różnych rodzajów suszu lub ziół, takich jak: 

 • kwiatostany marihuany medycznej,
 • susz CBD,
 • melisa,
 • szałwia,
 • rumianek,
 • i wiele innych. 

Oznacza to, że zarówno Volcano Medic 2, jak i Mighty+ Medic są wielofunkcyjne. Nie ograniczają się wyłącznie do opcji inhalowania leków na bazie konopi leczniczych. Możesz stosować je również do rekreacji przy ulubionych ziołach. 

Waporyzacja medycznej marihuany – jak się przygotować?

Jeśli wybór odpowiedniego waporyzatora masz już za sobą, to dobrze jest poznać kilka podstawowych kroków zanim przystąpisz do terapii. Temperatura waporyzacji ma duże znaczenie, jeśli chodzi o rezultaty lecznicze. Wysoka temperatura powoduje wytracanie się substancji czynnych, podczas gdy zbyt niska temperatura może nie uwalniać w parze wystarczającej ilości substancji czynnych. 

Zanim napełnisz komorę urządzenia przygotuj też susz lub ekstrakt. Konieczne jest odpowiednie zmielenie z pomocą grindera do ziół. Następnie odmierz też odpowiednią dawkę z pomocą wagi lub pojemności komory.

Jak stosować waporyzator do medycznej marihuany?

Jeśli przygotowałeś już susz i włożyłeś do wnętrza komory, to możesz włączyć urządzenie. Waporyzator musi być nagrzany przed rozpoczęciem inhalacji. Czas nagrzewania zależy od modelu i zazwyczaj trwa maksymalnie do kilku minut. 

Wdychaj parę powoli i delikatnie, aby uniknąć przyswajania zbyt dużych ilości substancji czynnych –  szczególnie na początku. Zawsze zaczynaj od niskiej temperatury i stopniowo ją zwiększaj, aby do Twojego organizmu przeniknął pełen potencjał terpenów oraz kannabinoidów. Stosowanie waporyzatora do medycznej marihuany jest więc stosunkowo proste.

Warto jednak zasięgnąć porady lekarza, aby wybrać odpowiednią temperaturę i przede wszystkim dawkowanie. Po zakończeniu sesji urządzenie trzeba wyczyścić specjalnym wyciorem, szmatką i alkoholem propylowym.

Podsumowanie

Terapia z wykorzystaniem medycznych konopi staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Bez wątpienia najlepszą metodą korzystania z medycznej marihuany jest waporyzacja. Pozwala ona na pełne wykorzystanie leczniczego potencjału zawartych w roślinie substancji aktywnych, a przy tym jest bezpieczna dla zdrowia. Wybór odpowiedniego waporyzatora do medycznej marihuany również ma duże znaczenie – warto o tym pamiętać. 

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."