Bez kategorii Gospodarka News

Uprzedzenia rasowe związane z konopiami wciąż powszechne w Waszyngtonie

Uprzedzenia rasowe związane z konopiami wciąż powszechne w Waszyngtonie 9 października 2020Leave a comment
Czarna kobieta w trakcie protestu

W latach 2015-2019 prawie 90% osób aresztowanych za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi w Waszyngtonie było czarnoskórych, chociaż Afroamerykanie stanowią tylko 45% populacji miasta.

 • Pięć lat po zalegalizowaniu marihuany w Waszyngtonie nadal powszechne są uprzedzenia rasowe w aresztowaniach za przestępstwa związane z marihuaną w stolicy kraju, zgodnie z analizą policyjnych zapisów przeprowadzoną przez Washington Post.
 • W latach 2015-2019 prawie 90% osób aresztowanych za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi w Waszyngtonie było czarnoskórych, chociaż Afroamerykanie stanowią tylko 45% populacji miasta, a liczne badania wykazały porównywalne wskaźniki używania marihuany wśród osób białych i czarnych.

W 2014 roku wyborcy w Waszyngtonie zatwierdzili Inicjatywę nr 71 – akt wyborczy, który zezwalał na posiadanie do dwóch uncji (uncja – 28,34 grama) marihuany przez osoby w wieku 21 lat i starsze. Inicjatywa umożliwiła również dorosłym podarowanie nawet jednej uncji chwastów innym dorosłym oraz pozwalała na posiadanie legalnej domowej uprawy maksymalnie sześciu roślin konopi.

Poparcie dla tej ustawy zostało wzmocnione przez raport American Civil Liberties Union z 2013 r., który wykazał skrajnie odmienne egzekwowanie przepisów dotyczących marihuany, w tym w Waszyngtonie, gdzie czarni byli osiem razy częściej aresztowani za posiadanie niż biali. Ale Republikanie w Kongresie, naginając swoją władzę nad budżetem miasta, zablokowali Waszyngtonowi możliwość wyeliminowania kar za konsumpcję publiczną i sprzedaż konopi. To skłoniło policję w mieście do kontynuowania operacji „kupuj i niszcz” oraz innych działań organów ścigania, których celem są użytkownicy marihuany.

Kapitol w Waszyngtonie
W Waszyngtonie nadal powszechne są uprzedzenia rasowe

Cel: wyeliminować przestępczość związaną z konopiami

„Celem było nie tylko wyeliminować przestępczość związaną z konopiami, ale także ustanowienie systemu regulacyjnego dla rynku dystrybucji” mówi G. Malik Burnett, lider starań w kierunku reformy polityki konopi Waszyngtonie. „Kiedy istnieje szara strefa, policja jest w stanie egzekwować to, co czuje, że powinna egzekwować”. W latach 2015-2019 policja metra DC dokonała 3631 aresztowań za przestępstwa związane z marihuaną.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Chociaż liczba aresztowań znacznie spadła od czasu przyjęcia Inicjatywy nr 71, 89% aresztowanych w tym czasie to czarnoskórzy. Liczba ta odzwierciedla 89% aresztowanych, którzy byli czarnoskórymi, w ciągu trzech lat poprzedzających legalizację. Aby przeprowadzić analizę, Washington Post przejrzał zapisy ponad 11500 aresztowań w sprawie marihuany przez Metro Police w latach 2012-2019. Dane uzyskano na podstawie wniosku o wolność informacji złożonego przez gazetę.

Działanie ukierunkowane na „czarne” dzielnice Waszyngtonu?

Profesor prawa Vida Johnson na Uniwersytecie Georgetown powiedziała, że ​​policja w Waszyngtonie celowo stara się skoncentrować działania związane z egzekwowaniem prawa w czarnych dzielnicach miasta.

„Zamiast iść na Uniwersytet Amerykański lub kampus George’a Washingtona, gdzie wiemy, że prowadzi się sprzedaż marihuany, skupiają się na ubogich społecznościach kolorowych, w większości Afroamerykanów” – powiedział Johnson. „I w jakim celu?” – kontynuowała. „Jako społeczność już zdecydowaliśmy, że marihuana nie jest niebezpieczna”.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Antyrasistowskie protestacje
Policja celowo stara się skoncentrować działania związane z egzekwowaniem prawa w czarnych dzielnicach miasta

Brak komentarza policji

Metro Police odmówiło komentarza na temat różnic rasowych w aresztowaniach w sprawie marihuany ujawnionych w analizie Washington Post. Jednak rzeczniczka Kristen Metzger napisała w e-mailu, że departament „szanuje intencje” Inicjatywy nr 71 i „dokonuje bardzo niewielu aresztowań” za przestępstwa związane z konopiami.

Metzger dodała jednak, że wydział policji „bardzo poważnie traktuje nielegalną dystrybucję, szczególnie tam, gdzie jest ona powiązana z brutalną przestępczością i będzie nadal chronić mieszkańców poprzez egzekwowanie tych praw”.

źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."