News Prawo

Trump w ostatniej chwili ułaskawił skazanych za konopie?

Trump w ostatniej chwili ułaskawił skazanych za konopie? 27 stycznia 2021Leave a comment
Donald Trump

Prezydent Donald Trump jest już przeszłością Stanów Zjednoczonych. Nowa administracja jest dla wielu nadzieją na lepsze przepisy konopne na szczeblu federalnym. Większość postrzega b. prezydenta Trumpa jako zagorzałego przeciwnika marihuany. Jak donoszą media – w ostatnim dniu prezydentury Stanów Zjednoczonych udzielił on jednak łaski osobom, odbywających absurdalne wyroki za przestępstwa związane z marihuaną.

 • Historia rozwija się bardzo dynamicznie i ciągle wychodzą na jaw nowe fakty, związane z ostatnim dniem prezydentury Trumpa.
 • Poza przewidywanymi przez wszystkich osobami, na prawie łaski skorzystała także garstka osób, które zostały skazane na absurdalne wyroki za przestępstwa związane z konopiami.
 • Co się tak naprawdę wydarzyło i kto został ułaskawiony?

Kto skorzysta na ułaskawieniu administracji Trumpa?

„Donald Trump udzielił prawa łaski zbrodniarzom wojennym czy skorumpowanym sojusznikom politycznym, łamiącym prawo dotyczące broni. Jednak dzięki zwolennikom sprawiedliwości w systemie spraw karnych skorzysta na tym również garstka pokojowo nastawionych osób, skazanych niesłusznie za przestępstwa związane z marihuaną.”

– komentuje High Times.

Afroamerykanin za kratkami
Większość postrzega byłego prezydenta Trumpa jako zagorzałego przeciwnika marihuany

Kto został uniewinniony i co na to Snoop Dogg?

Michael „Harry-O” Harris

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Harris, znany jako Harry-O, spędził trzydzieści trzy lata w więzieniu za usiłowanie zabójstwa i zarzuty związane z handlem narkotykami. Wśród innych działań, z których wiele było podejmowanych w murach więzienia, Harry-O był współzałożycielem Death Row Records, które nazwał po pobycie w celi śmierci w San Quentin.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Nieistniejąca już, ale niegdyś niezwykle wpływowa wytwórnia odegrała kluczową rolę w historii hip-hopu i pomogła w karierze takich sław jak Dr Dre, 2Pac i Snoop Dogg.

Od tego czasu Snoop był blisko Harrego.

„Snoop Dogg osobiście poprosił mnie, bym nalegał na uwolnienie Harry’ego-O. Sam wysłał też serdeczne wiadomości do Białego Domu ”

– powiedział Weldon Angelos, założyciel i dyrektor The Weldon Project .

„Teraz, kiedy to się dzieje, nie może uwierzyć, że to prawda. Snoop zawdzięcza swoją karierę Harry’emu-O ”

– powiedział dziennikarzom High Times Angelos w rozmowie telefonicznej, którą dwukrotnie przerywał Snoop Dogg.

„To wielki dzień dla hip-hopu…

…potrzebujemy więcej ludzi takich jak Harry-O, do prowadzenia naszej młodzieży”

– powiedział Snoop, który był jawnym krytykiem prezydentury Trumpa.

Potrzebujemy również więcej ludzi, takich jak Alice Johnson , która wraz z Angelosem pracowała niestrudzenie, aby Harry-O – i jak najwięcej więźniów absurdalnie skazanych za marihuanę, znalazło się na radarze Trumpa. Wszyscy trzej odbyli karę w więzieniach federalnych i zostali ułaskawieni przez prezydenta.

„Właściwie to Alice była w centrum tego całego prawa łaski. Przez cały ten czas mogła liczyć na prezydenta”

– powiedział Angelos.

„Wszyscy pracujemy jako zespół, ale wydaje się, że Alice ma carte blanche z Trumpem i nie przyjmie odmowy jako odpowiedzi”.

Ważną rolę w rozwijaniu polityki uczciwego wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych odegrały między innymi #Cut50 i Reform Alliance.

John Knock

Knock, lat 73, odsiadywał dwa wyroki dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia warunkowego za spisek w celu dystrybucji konopi. Siedział już 26 lat. Knock jest ostatnim z pięciu  skazańców, którzy odbywają karę dożywocia, dla których Michael Kennedy, nieżyjący już radca prawny i były prezes magazynu High Times, wraz z adwokatem Davidem Hollandem złożyli w 2012 roku petycję do prezydenta Obamy o ułaskawienie. Holland był również asystentem radcy prawnego w High Times.

Siostra Knocka, Beth Curtis, przez ostatnie dwie dekady niestrudzenie pracowała na rzecz uwolnienia swojego brata, a także innych więźniów za pośrednictwem założonej przez siebie strony internetowej: lifeforpot.com.

Michael Pelletier

Pelletier, lat 65, przebywa w więzieniu federalnym od 2006 roku, odsiadując wyrok dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia warunkowego za pokojowe przestępstwo spiskowe związane z marihuaną (bez ofiar). Jest paraplegikiem na wózku inwalidzkim – od czasu wypadku, który wydarzył się, gdy miał jedenaście lat.

Chociaż Amy Pova pracuje dla wszystkich więźniów jako założycielka i prezes Fundacji CAN-DO, została aniołem stróżem Pelletiera. Sama była więźniem federalnym i została ułaskawiona przez prezydenta Clintona, a ostatnio otrzymała pełne ułaskawienie od prezydenta Trumpa.

„Jestem podekscytowany z powodu naszych kandydatów do ułaskawienia, ale szczególnie Michaela Pelletiera, który znalazł się na pierwszym miejscu listy 25 najbardziej zasługujących na akt łaski mężczyzn z CAN-DO od czasów administracji Obamy”

– powiedziała Amy Pova w wywiadzie dla High Times.

 „Napisałam prośbę o jego ułaskawienie w 2014 roku, ale aż do teraz nie otrzymałem odpowiedzi!”

Ogrodzenie więzienne
„Naprawdę nie ma logiki, która stoi za tym, by ktokolwiek odsiadywał wyrok za konopie w dzisiejszych czasach”

Corvain Cooper

W 2013 roku Cooper został skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego za spisek w celu sprzedaży marihuany. Nie postawiono mu żadnych zarzutów o przemoc. Miał wtedy 34 lata i był ojcem dwóch córek.

Śledztwo w różnych krajach pod kryptonimem „Operacja Goldilocks”, która doprowadziła do pojmania Coopera, zakończyła się ponad 55 aresztowaniami, z których żaden nie otrzymał dożywocia, a wielu z nich było już w domu.

Patrick Megaro, ośmioletni prawnik pro bono Coopera, zakwestionował drakoński wyrok dożywocia jako okrutną i niezwykłą karę, ale jego apelacja została odrzucona. Megaro wiedział, że jego jedyną nadzieją jest ułaskawienie. Jest teraz zachwycony i wdzięczny wszystkim, którzy wspierali jego klienta i jego, „kiedy wszystko wydawało się stracone”.

„Osobiście chcę wyrazić najgłębszą wdzięczność Alice Johnson, Amy Pova, ukochanej matce Corvaina, Barbarze, i oczywiście prezydentowi Donaldowi Trumpowi za „uratowanie tego życia”

– powiedział Megaro dziennikarzom High Times.

Marka 40 tons również w pełni poparła Coopera, zgodnie z celem firmy, jakim jest uwolnienie więźniów dotkniętych niesprawiedliwymi przepisami dotyczącymi konopi. 40 Tons pomaga również byłym więźniom przystosować się do życia po osadzeniu w więzieniu, pomagając im znaleźć zatrudnienie i

„budować pełne i szczęśliwe życie po ponownym dołączeniu do społeczeństwa”.

Anthony Alegrete , przyjaciel Coopera ze szkoły średniej, był pewny siebie, kiedy inni wciąż obgryzali paznokcie. Poleciał do Luizjany, aby odebrać Coopera i zabrać go do domu. Amy Pova ​​niepokoi się tym, że Cooper został skazany na dożywocie za pokojowe przestępstwo związane z marihuaną podczas administracji Obamy, zaledwie cztery miesiące przed zalegalizowaniem rekreacyjnej marihuany przez Kolorado i Waszyngton.

„Naprawdę nie ma logiki, która stoi za tym, by ktokolwiek odsiadywał wyrok za konopie w dzisiejszych czasach, a tym bardziej wyrok dożywocia za roślinę, która przynosi ludziom ulgę medyczną i szczęście”

– powiedział P Jehowa High Times .

„Nawet Harry Anslinger nigdy nie mówił o skazaniu przestępców konopi indyjskich na dożywocie”

– powiedział Pova.

źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."