News Prawo

Polscy aktywiści konopni w natarciu!

Polscy aktywiści konopni w natarciu! 4 grudnia 2020Leave a comment
Aktywiści w marszu

Po długiej przerwie, spowodowanej, COVID-19, Polska może ponownie stać się przyjaznym miejscem dla osób, które są zainteresowane konopiami. Co to oznacza w praktyce? Mimo pandemii koronawirusa, parlamentarny zespół ds. legalizacji marihuany wznowił swoje działania.

Jak stwierdziła przewodnicząca zespołu Beata Maciejewska: „Planujemy udział w rozprawie zarażonego wirusem HIV pacjenta medycznej marihuany Mariana z Bydgoszczy. Został on oskarżony o posiadanie znacznych ilości konopi indyjskich, jednak wszystko w celu leczenia własnych schorzeń i przypadłości.

Czy tak powinno działać polskie prawo? Będziemy działać w charakterze publiczności. Natomiast w kolejnych  właściwych posiedzeniach zespołu planujemy briefing prasowy w tej sprawie”.

Młotek sędziowski
Polska może ponownie stać się przyjaznym miejscem dla osób, które są zainteresowane konopiami

Polska polityka konopna. Jak kształtuje się przyszłość?

Spotkanie zespołu odbyło się 6 października w Bydgoszczy. Zapowiedziano wówczas, że zespół będzie kontynuował w tej sprawie działalność prasową. Szefowa zespołu Beata Maciejewska  od 6 października na posiedzeniach stara się wspomagać w rozprawach sądowych Mariana z Bydgoszczy, wspomnianego wcześniej zarażonego wirusem HIV pacjenta, w sprawie dostępu do medycznej marihuany. Niestety, oskarżono go posiadanie znacznych ilości konopi indyjskich. 

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Kiedy konopie będą legalne w Polsce?

W przyszłości? Jak najbardziej. Wszystko zmierza w tym kierunku, jednak miną jeszcze lata, zanim marihuana będzie legalna. W związku z sytuacją Mariana, Beata Maciejewska w osobie parlamentarnego członka zespołu podjęła decyzję, aby wziąć udział w rozprawie sądowej wraz z innymi członkami. Niestety, rezultaty nie okazały się tak satysfakcjonujące, jak mogłoby się wydawać. Zresztą nie spodziewaliśmy się  niczego innego. 

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Parlamentarny zespół ds. legalizacji marihuany powstał w grudniu 2019 roku. Do tej pory natomiast jego członkowie spotkali się zaledwie dwukrotnie. Czy jest to dużo? Nie, jednak zapowiada się obiecująco. Miejmy nadzieję, że teraz sytuacja marihuany oraz konopi w Polsce się zmieni.

Zespół Beaty Maciejewskiej będzie spotykał się regularnie oraz podejmował działania w kierunku legalizacji. Wszyscy bowiem mamy świadomość, że prawo konopne w Polsce wymaga zmiany. Pozostaje nam więc cierpliwie czekać na zmiany. 

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."