Gospodarka News

Pierwszy bank nasion konopi w Europie otworzy się w Danii

Pierwszy bank nasion konopi w Europie otworzy się w Danii 23 czerwca 2022Leave a comment

Znalezienie wysokiej jakości nasion marihuany w Europie stanie się łatwiejsze. Firma Franchise Global Health ogłosiła, że jej duńska spółka zależna, Rangers Pharmaceutical, będzie „pierwszym legalnym i zarejestrowanym” bankiem nasion w Europie, a dokładniej w Kopenhadze w Danii, zgodnie z komunikatem prasowym z 28 kwietnia.

 • Bank nasion jest domem dla jednej z największych kolekcji tego typu, liczącej 286 szczepów, w tym kilka światowej klasy genetyk i zwycięzców 19 High Times Cannabis Cups.
 • Firma ma swoje oddziały na całym świecie, w tym w Niemczech, Kanadzie, Kolumbii, St. Vincent & the Grenadines, Portugalii i Danii.
 • Chociaż banki nasion można znaleźć w takich miejscach, jak Holandia czy Wielka Brytania, ten bank nasion posiada licencję na przechowywanie, sprzedaż i eksport nasion marihuany na całym świecie w ramach legalnego handlu międzynarodowego, z pozwoleniem na import i eksport. Rygorystyczne przestrzeganie zasad dobrej praktyki produkcyjnej (GMP) jest częścią tego sukcesu.

„W Europie stosujemy się do standardów EU-GMP, które wymagają rygorystycznego podejścia do produkcji wszystkich leków” – powiedział High Times prezes i dyrektor wykonawczy Franchise Global Health, Clifford Starke, za pośrednictwem poczty elektronicznej. „Medyczna marihuana jest z definicji lekiem i jesteśmy zobowiązani do przestrzegania tych wymogów, aby pacjenci mogli mieć pewność, że przyjmują produkt o stałej, wysokiej jakości”.

Kontrola jest najważniejsza

Specjalny współpracownik New Frontier Data, Oliver Bennett, wyjaśnił w artykule, dlaczego certyfikacja EU-GMP jest krytyczna w Europie – zwłaszcza w świecie medycznej marihuany, w którym kontrola jakości jest najważniejsza. Przestrzeganie tych dobrych praktyk produkcyjnych jest kluczem do przetrwania na regulowanym rynku.

Starke kontynuuje: „W rozmowach z pacjentami w Niemczech i innych krajach europejskich uświadomiliśmy sobie, że są oni wymagający i żądają kontroli jakości na wszystkich etapach podróży, co sprawia, że pozyskiwanie wysokiej jakości genetyki jest kluczowe dla naszego pionowo zintegrowanego modelu biznesowego.”

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Zgodnie z komunikatem prasowym, firma Franchise Global będzie odkładać swoje najbardziej wyróżniające się szczepy na potrzeby własnej wewnętrznej produkcji kwiatów na rynki globalne. W 2021 roku uzyskała audytowaną przez stronę trzecią wycenę w wysokości 9,5 mln C$.

Zaufane źródło wysokiej jakości marihuany

„Naszym celem jest stanie się najbardziej zaufanym źródłem wysokiej jakości marihuany EU-GMP w Europie. Osiągniemy to po części dzięki stworzeniu naszego banku nasion jako źródła wysokiej jakości genetyki, która wygrywa puchar Cannabis” – powiedział Starke w ogłoszeniu. „Zasadniczo jest to 30 lat własności intelektualnej pochodzącej z ras lądowych z całego świata o silnym dziedzictwie genetycznym, w tym z Tajlandii, Kolumbii i innych bardzo poszukiwanych źródeł pochodzenia”.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Franchise Global Health zyskała przewagę na wczesnym etapie rozwoju w Europie po uzyskaniu licencji w Niemczech na import i dystrybucję marihuany, z zakładem przetwórczym o powierzchni 90 000 stóp kwadratowych z certyfikatem EU-GMP. W Niemczech firma Franchise Global prowadzi również zastrzeżoną uprawę o powierzchni 500 000 stóp kwadratowych w zakładzie z certyfikatem EU GMP w Ontario w Kanadzie, który dostarcza do Niemiec, a także zakład o powierzchni 30 000 stóp kwadratowych z certyfikatem EU-GMP.

W maju ubiegłego roku rząd duński zezwolił na stałe licencjonowanym firmom na produkcję i eksport medycznej marihuany, niezależnie od istniejącego programu pilotażowego – donosi serwis Hemp Today. Wiele firm z siedzibą w Kanadzie zamierza współpracować z firmami działającymi w tym kraju.

Rekordowy import medycznej marihuany

Tymczasem Niemcy zaimportowały rekordową ilość medycznej marihuany w 2020 r., jak wynika z badania przeprowadzonego przez Prohibition Partners, opublikowanego w zeszłym roku. Z dodatkowych danych wynika, że tendencja ta utrzymuje się z roku na rok.

Banki nasion zazwyczaj sprzedają nasiona zdolne do życia, o wysokim współczynniku kiełkowania. Nasiona są zazwyczaj hodowane w celu zwiększenia prawdopodobieństwa pojawienia się roślin żeńskich, co jest niezbędne do wzrostu kwiatów i produkcji THC.

Ogólnie rzecz biorąc, banki nasion marihuany przechowują nasiona automatycznie kwitnące, feminizowane i normalne. W 2016 r. były redaktor działu uprawy w „High Times”, Danny Danko, przedstawił krótkie wyjaśnienie różnic między tymi trzema rodzajami nasion marihuany.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."