News Prawo

Meksyk: Publiczna spółka regulująca rynek marihuany (w tym CBD?)

Meksyk: Publiczna spółka regulująca rynek marihuany (w tym CBD?) 5 listopada 2019Leave a comment
Legalizacja marihuany w Meksyku?

Kluczowy prawodawca w Meksyku zaprezentował nowy projekt ustawy, aby nakłonić społeczeństwo i scenę polityczną do uregulowania sprzedaży konopi indyjskich.

Meksyk to kraj, w którym konopie są powszechnie znane od lat i nie straciły popularności mimo globalnych procesów kryminalizacji.

 • Meksyk, tak jak reszta świata, jest na etapie zmian prawa dotyczącego rynku konopi
 • Propozycja parlamentarzystów zakłada stworzenie publicznego quasi-monopolu
 • Może to oznaczać pojawienie się nowego, legalnego rynku konopi w Meksyku

Spółka Cannsalud

Propozycja Mario Delgado, lidera niższej izby parlamentu, dałaby spółce publicznej o nazwie Cannsalud wyłączny dostęp do prawnej możliwości kupowania marihuany od plantatorów i sprzedawania jej dalej wybranym przedsiębiorstwom działającym na rynku.

To prawo ograniczało by dostęp reszty rynku do konopi, bowiem jedynia ta spółka sprzedawałyby mniejsze ilości ogółowi podmiotów rynkowych.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Możliwość uprawiania małych ilości bez zezwoleń

W projekcie ustawy odnotowano również, że podmioty nie posiadające specjalnych zezwoleń będą mogły uprawiać sześć roślin dla użytku osobistego, ale tylko spółka Cannsalud będzie mogła sprzedawać konopie podmiotom o charakterze farmaceutycznym.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Jak donosi El Financiero, opinie są raczej pozytywne:

„Dzięki temu rynek konopi indyjskich nie jest pozostawiony autonomicznej regulacji przez osoby fizyczne, ale państwo jest zaangażowane jako stały nadzorca i kontroler obiegu tej substancji w ramach jej marginesu legalności, który gwarantuje korzyści dla wszystkich”.

Mężczyzna w tradycyjnym meksykańskim stroju

Perspektywy na otwarcie nowego rynku

Jest to pierwszy krok w kierunku otwarcia nowego legalnego rynku, a proponowana spółka publiczna będzie działać jako obowiązkowy pośrednik w celu identyfikacji i ograniczenia ryzyka związanego z ustanowieniem tego nowego rynku.

Bierze się to z tego, że istnieją już międzynarodowe interesy handlowe i czarnego rynku, które dążyć będą do maksymalizacji zysków, przekładając je ponad ochronę zdrowia ludzi.

Wszystko to dzieje się w momencie gdy Meksyk jest pod presją, bowiem duże grupy ludzi starają się zalegalizować rekreacyjną marihuanę, która w tej kulturze jest obecna stale i nieprzerwanie – mimo globalnej kryminalizacji.

Bloomberg informuje, że propozycja jest zgodna z planem prezydenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora, aby zwiększyć nadzór rządu nad sektorami prywatnymi.

Jednak nie wykazał on wyraźnie żadnego poparcia dla rządowej sprzedaży marihuany.

Czytaj więcej o legalizacji marihuany i przestępczości

źródło: 420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."