News Rekreacja

Marihuana rekreacyjna już wkrótce dostępna w Maine

Marihuana rekreacyjna już wkrótce dostępna w Maine 24 sierpnia 2020Leave a comment
Uśmiechnięta kobieta z kieliszkiem wina

• Stan Maine szykuje się do zalegalizowania marihuany rekreacyjnej, przeznaczonej dla dorosłych użytkowników.
• Spośród 347 placówek, 27 jest na ostatnim etapie przygotowywania się do legalnej sprzedaży marihuany rekreacyjnej.
• Przed otwarciem firmy muszą przejść trzy etapy oficjalnej weryfikacji rynkowej.

Urzędnicy z Maine wykazują optymizm

Stan Maine ogłosił, że jest na dobrej drodze do zaoferowania legalnej, rekreacyjnej marihuany osobom w wieku 21 lat i starszym do końca roku. Aktualnie 27 firm znajduje się w końcowej fazie udzielania licencji i autoryzacji.

Po przejściu ostatecznego przeglądu, obejmującego plany dotyczące bezpieczeństwa i dystrybucji marihuany, przedsiębiorstwa będą gotowe do rozpoczęcia sprzedaży marihuany rekreacyjnej w stanie.

Latarnia na wybrzeżu
Maine ogłosił, że jest na dobrej drodze do zaoferowania legalnej, rekreacyjnej marihuany

Pandemia opóźniła legalizację marihuany

Procesy legalizacyjne dotyczące marihuany rekreacyjnej w Maine były kilkakrotnie opóźniane, a to ostatnie opóźnienie było oczywiście spowodowane pandemią COVID-19. W czerwcu stan pierwotnie zaplanował rozpoczęcie procesu umożliwiającego używanie konopi indyjskich przez osoby dorosłe, ale zostało to przesunięte w czasie. Zamiast tego skupiono się na prognozach na najbliższe lata. Teraz w planach jest otwarcie kilku firm, mniej więcej pod koniec września lub na początku października.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Dyrektor Erik Gundersen z Office of Marijuana Policy powiedział, że ta data da branży czas na rozwijanie się i testowanie swoich produktów, zapewniając wysoką jakość podczas pierwszego etapu legalizacji. Stan Maine nie pozwoli na rozpoczęcie legalnej działalności, dopóki nie będzie miał całkowitej pewności, że marihuana jest produkowana w sposób zgodny z prawem i będzie mógł bezpiecznie stwierdzić, że wszystkie normy branżowe zostały spełnione.

„Naszym zamiarem jest uruchomienie systemu”, powiedział. „Ale to będzie wolniejszy start niż pierwotnie zakładaliśmy, przed wprowadzeniem konopi na rynek. Nie wiem kiedy, ale powinniśmy dotrzeć do miejsca, w którym spodziewaliśmy się być przed rozpoczęciem się pandemii COVID19″.

Marihuana w Maine. Jakie są przewidywania?

Zgodnie z przewidywaniami, Maine ma zarobić 118 mln dolarów w roku podatkowym 2022, który będzie pierwszym rokiem budżetowym, w którym przemysł będzie funkcjonował w pełni. Przewiduje się również, że sprzedaż marihuany wyniesie 166 milionów dolarów do 2023 r., co będzie ogromnym impulsem dla branży i stanu w ogóle.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Stan Maine czuje się pewnie co do prognoz i ożywienia rynku konopnego, ponieważ rynek marihuany medycznej, choć niewielki, już teraz przynosi dobre rezultaty. Dochody ze sprzedaży w 2019 r. wynosiły średnio 10 milionów dolarów miesięcznie, pomimo tego, że ogranicza się ona tylko do pacjentów legitymujących się kartą.

Ponadto wiele osób przewiduje, że kiedy rekreacyjne konopie staną się legalne, pacjenci medyczni również przejdą na rynek rekreacyjny ze względu na łatwość i wygodę użytkowania.

Zachód słońca w Ogunquit w Maine
Kiedy rekreacyjne konopie staną się legalne, pacjenci medyczni również przejdą na rynek rekreacyjny

27 placówek to dopiero początek procesu legalizacyjnego

Dodatkowo, 27 zatwierdzonych do tej pory firm to tylko wierzchołek góry lodowej. W sumie, 342 przedsiębiorstwa złożyły wnioski o licencje. Spośród nich, 151 jest w drugiej fazie legalizacyjnej, co oznacza, że mają warunkową państwową licencję i potrzebują licencji lokalnej, a 164 są w pierwszej fazie, czekając na licencję. Kiedy system zostanie usprawniony, przemysł będzie się rozwijał bardziej dynamicznie. Jak widać, Maine jest na dobrej drodze swojego powolnego startu na rynku rekreacyjnym.

Źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."