News Rekreacja

Marihuana dla bezdomnych w Los Angeles

Marihuana dla bezdomnych w Los Angeles 8 marca 2021Leave a comment
Bezdomny z psem

Organizacja The Sidewalk Project z siedzibą w Los Angeles w Kalifornii, pomaga bezdomnym, dostarczając im niezbędne przedmioty, w tym również gram marihuany dla wszystkich potrzebujących.

 • The Sidewalk Project organizuje akcje, mające na celu pomoc bezdomnym, takie jak zajęcie się problemem braku sprzętu ochronnego  w związku z epidemią COVID-19 czy też rozdawanie zestawów leczniczych.
 • Soma Snakeoil, współzałożycielka organizacji, ujawniła ostatnio w wywiadzie niektóre sekrety swojego programu. Jeśli chodzi o marihuanę,  jest to po prostu kolejny niezbędny element, który jest potrzebny dla osób nieposiadających domu. „To jest po prostu miła rzecz. Przynosi ulgę,” powiedziała Snakeoil.

Skąd fundacja ma marihuanę dla bezdomnych?

The Sidewalk Project pozyskuje marihuanę z dwóch źródeł: z farmy w regionie Szmaragdowego Trójkąta w północnej Kalifornii oraz z High Country Growers Association (HCGA), z siedzibą w hrabstwie Riverside. Szacuje się, że do tej pory Sidewalk Project rozdał blisko tysiąc „sekretnych uścisków dłoni” członkom społeczności.

„To jest jak podarowanie komuś największego uśmiechu na twarzy. Jest jedna kobieta, która naprawdę tańczy z radości, kiedy przychodzimy”

– powiedziała.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Wolontariusze Sidewalk Project rozdają produkty z marihuaną podczas wizyt u członków społeczności lub odwiedzając ich namioty. Według Snakeoil jest to główna strategia, ale nie jest rzadkością, że bezdomni w mieście proszą pracowników o ten „sekretny uścisk dłoni”.

Marihuana
Wolontariusze Sidewalk Project rozdają produkty z marihuaną podczas wizyt u członków społeczności

Ile marihuany możesz rozdać w Kalifornii?

Podarowanie marihuany dorosłym w Kalifornii jest tolerowane w niektórych interpretacjach prawa, jednak przekroczenie pewnych ilości może skutkować szybkim oskarżeniem o zamiar sprzedaży. Istnieją pewne względy, na które należy zwracać uwagę przy dawaniu marihuany w prezencie.

Kilka innych firm związanych z marihuaną lub konopiami, takich jak Advanced Nutrients, pomogło w walce z bezdomnością. W ramach programu Holiday Heroes firma Advanced Nutrients przekazała plecaki bezdomnym na Skid Row w Los Angeles. W innych przypadkach, konopie były wykorzystywane jako pretekst do zamykania istniejących obozowisk dla bezdomnych.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Rozdawanie marihuany wkrótce w Polsce?

Nie ma złudzeń, że tego typu akcje są wciąż odległe dla społeczeństwa polskiego. Długotrwała propaganda nastawiona na demonizację marihuany i straszenie „rozdawaniem narkotyków” odniosła sukces. Szanse na legalizację marihuany w Polsce są obecnie niewielkie – nie mówiąc już o akcjach podobnych do tej, która ma miejsce w Los Angeles.

Udostępnianie innej osobie marihuany jest traktowane w Polsce jako przestępstwo i jako takie podlega ściganiu przez organy sądowe. Minie sporo czasu, zanim Polska będzie mogła w ogóle pomyśleć o tego typu inicjatywach.

Inną kwestią jest ocena takich działań. Czy rozdawanie substancji psychoaktywnych osobom, które już są na dnie społecznej drabiny, jest moralne?

Z drugiej strony te same osoby mogą wyżebrać pieniądze na ulicy i potem legalnie kupić alkohol, który stanowi główny problem wśród osób bezdomnych w Polsce. Może gdyby zamiast pić wódkę, bezdomni korzystaliby z marihuany, łatwiej byłoby im wyjść z problemu bezdomności?

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."