Nauka News

Konsumenci konopi indyjskich wolą susz od koncentratów – najnowsze badania

Konsumenci konopi indyjskich wolą susz od koncentratów – najnowsze badania 22 września 2020Leave a comment
Liście konopi

• Użytkownicy marihuany wzięli udział w ankiecie, która miała wykazać, jaki jest ulubiony sposób przyjmowania przez nich marihuany.
• Badanie wykazało, że większość konsumentów marihuany woli susz niż koncentraty z marihuany, ponieważ ma on mniejszą zawartość THC.
• Koncentraty z marihuany częściej generują niepożądane efekty.

Postępująca technologia nie przebije klasyki

Nowe dane, opublikowane w czasopiśmie „Drug and Alcohol Dependence” ujawniły, że prawie ośmiu na dziesięciu konsumentów konopi indyjskich woli susz niż koncentrat, pomimo wzrostu popularności koncentratów na przestrzeni ostatnich lat. Jest to zaskakujące, ponieważ koncentraty są zazwyczaj silniejsze od suszu.

Autorzy badania stwierdzili: „Ustalenia wskazujące na to, że susz przynosi znacznie lepsze rezultaty niż koncentraty, są zgodne z badaniami dotyczącymi stosowania konopi indyjskich, które dokumentują, że umiarkowane dawki THC są lepsze od większych dawek.”

Osoba trzymająca buteleczkę z CBD
Susz przynosi znacznie lepsze rezultaty niż koncentraty

Koncentraty CBD kontra susz

Badanie zostało przeprowadzone przez Uniwersytet Stanowy w Arizonie i objęło 574 uczestników z całych Stanów Zjednoczonych wraz z ich nawykami dotyczącymi spożywania marihuany i koncentratów ziołowych, a także porównaniem tych nawyków. W sumie 78% badanych stwierdziło, że wybiera susz zamiast koncentratów.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Wielu respondentów twierdziło również, że koncentraty mogą powodować niepożądane efekty, w tym paranoję, utratę pamięci krótkotrwałej i uczucie kaca spowodowane używaniem konopi indyjskich. Pacjenci odkryli, że susz jest lepszym rozwiązaniem na złagodzenie bólu i jest bardziej opłacalny niż koncentraty.

Jak wyglądało badanie konsumentów konopi?

W celu zebrania tych danych, osoby, które twierdziły, że używały konopi indyjskich w ostatnich latach, zostały zaangażowane w ankietę internetową dotyczącą doświadczeń związanych z używaniem marihuany. Jeśli ludzie zgłosili, że używali zarówno konopi indyjskich, jak i koncentratów, zadawano im pytania o efekty ich używania. Pytania dotyczyły funkcji poznawczych, doświadczeń o charakterze psychotycznym, efektów fizjologicznych i obniżonej świadomości.

Badani twierdzili, że używają suszu od pięciu do sześciu razy w tygodniu, a koncentraty nieco ponad jeden raz w miesiącu. Wyniki wykazały również, że konopie indyjskie wywołują ogólnie pozytywne efekty, w tym poprawę funkcji poznawczych.

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Różnice między koncentratem a suszem

Koncentraty konopi indyjskich mają znacznie wyższe stężenie THC niż susz z marihuany i szybko zyskują na popularności w Stanach Zjednoczonych”, wyjaśniono w badaniu.

„Jedna z hipotez jest taka, że stosowanie konopi indyjskich o wyższym stężeniu THC (koncentratów) może prowadzić do większego odurzenia i poważniejszych negatywnych skutków niż konopie indyjskie o niższym stężeniu THC (susz), ale niewiele badań porównało subiektywne skutki stosowania koncentratów i marihuany”.

Czekoladowe trufle i liście konopi
Stosowanie konopi indyjskich o wyższym stężeniu THC (koncentratów) może prowadzić do większego odurzenia

Wnioski z badania

Wicedyrektor NORML Paul Armentano dodał wypowiedział się na temat wyników badań, stwierdzając: „Wniosek, że większość konsumentów marihuany woli opcje o niskiej lub umiarkowanej zawartości THC, nie jest zaskoczeniem.

Podobnie jak większość osób spożywających alkohol preferuje piwo lub wino o stosunkowo niskiej mocy w porównaniu z mocnym alkoholem, tak większość konsumentów marihuany skłania się ku preparatom z kwiatów marihuany i odchodzi od stosunkowo mocniejszych alternatyw”.

Alternatywa czy klasyka?

Alternatywne opcje marihuany, takie jak koncentraty i napoje gazowane, są niezwykle pomocne dla osób, które nie są w stanie palić lub stosować suszu, ale niniejsze badanie pokazuje, że wśród użytkowników marihuany zawsze znajdzie się miejsce dla klasyków, w tym dla najbardziej klasycznego sposobu konsumpcji.

Źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."