Projekt ustawy o numerze 65 dotyczy legalizacji dostępu do medycznej marihuany dla zakwalifikowanych do programu pacjentów. Wstępne wyniki z Missisipi pokazały, że za legalizacją medycznej marihuany było około 67% głosujących. Stanowa legislatura zaproponowała alternatywny projekt ustawy o numerze 65A, jednak otrzymał on o około 48% mniej głosów niż projekt 65. Około 33% wyborców było przeciwko obu projektom.
- Koszt wdrożenia programu medycznej marihuany to około 11,1 miliona dolarów.
- Z leczenia z użyciem medycznej marihuany będą mogli skorzystać wyłącznie zakwalifikowani pacjenci, cierpiący na przynajmniej jedno z 22 ściśle określonych schorzeń i chorób.
- Za regulacje programu medycznej marihuany będzie odpowiadał Departament Zdrowia Missisipi.
Szacunkowe koszty i dochody z programu medycznej marihuany
Analiza finansowa przeprowadzona przez Ustawodawcze Biuro Budżetowe Missisipi szacuje, że pierwszy rok programu medycznej marihuany będzie kosztować w przybliżeniu 11,1 miliona dolarów. W następnych latach, całkowity roczny dochód z programu ma wynieść około 10,7 miliona dolarów i ma zostać przekazany na dalszy rozwój programu medycznej marihuany.
Pacjenci którzy mogą skorzystać z programu
Aby pacjent mógł zakwalifikować się do programu medycznej marihuany, musi zostać u niego stwierdzone przynajmniej jedno z 22 określonych problemów zdrowotnych. Warunki kwalifikujące to poważne choroby, takie jak rak, przewlekłe bóle lub epilepsja.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
O programie
Jamie Grantham, dyrektorka do spraw komunikacji w Medical Marijuana 2020, powiedziała w lipcu, że „Nasz program dotyczący medycznej marihuany w Mississippi będzie solidnym programem, w ramach którego pacjenci potrzebujący pomocy będą mieli dostęp do chronionej, regulowanej prawnie i przede wszystkim bezpiecznej medycznej marihuany.
To będzie ściśle regulowany program stworzony specjalnie dla mieszkańców Missisipi. Za regulacje będzie odpowiadał bezpośrednio Departament Zdrowia Mississippi. Centra leczenia z użyciem medycznej marihuany w Mississippi będą jedynymi miejscami, w których medyczna marihuana będzie dostępna”.
Alternatywa, czyli projekt 65A
Według Grantham, projekt numer 65A złożony przez ustawodawców miał zdezorientować wyborców i celowo podzielić głosujących. Brak ściśle określonego harmonogramu działań w konkurencyjnej propozycji mógłby spowolnić lub nawet zatrzymać rozwój programu medycznej marihuany.
„Gdyby ustawodawcy rzeczywiście chcieli wprowadzić program dotyczący medycznej marihuany, to po prostu by to zrobili” – powiedziała Grantham w lipcu. „Mieszkańcy Missisipi podjęli w sumie ponad 25 prób zgłoszenia projektów dotyczących wprowadzenia medycznej marihuany, jednak żaden nie został przyjęty.”
Legalizacja medycznej marihuany jest możliwa nawet w najbardziej konserwatywnych stanach
Steve Hawkins (dyrektor wykonawczy Marijuana Policy Project) w przygotowanym dla mediów oświadczeniu napisał: „Wyborcy z Mississippi udowodnili, że legalizacja medycznej marihuany jest możliwa nawet w najbardziej konserwatywnych stanach w kraju. To zwycięstwo jest szczególnie ważne. Należy wziąć pod uwagę, że wyborcy byli w stanie przegłosować projekt ,65 pomimo zgłoszonego przez ustawodawcę mylącego i niepotrzebnego, projektu alternatywnego (65A)”.
Wyborcy nie dali się zwieść
Wypowiedział się też Paul Armentano, zastępca dyrektora National Organization for the Reform of Marijuana Laws (NORML). W przygotowanym dla internetowych mediów konopnych oświadczeniu możemy przeczytać, że: „Projekt o numerze 65 stawia potrzeby i interesy pacjentów na pierwszym miejscu. Dzięki niemu, możliwe będzie zapewnienie pacjentom dostępu do leczenia z użyciem medycznej marihuany. Z takiej opcji leczenia mogą już korzystać pacjenci w 34 innych stanach”.
„Z kolei alternatywny projekt 65A był cynicznym wysiłkiem prawodawców. Miał na celu zwykłe oszukanie wyborców. Przecież ci sami ustawodawcy, którzy przez dziesięciolecia odmawiali poważnego zajęcia się kwestią medycznej marihuany, nagle stali za projektem 65A. Jednak wyborcy postąpili mądrze i go odrzucili” – dodaje Paul Armentano.
Ludzie w Missisipi chcą dostępu do medycznej marihuany
Wyborcy z Missisipi jasno pokazali, że chcą, aby ich poważnie chorzy bliscy mogli skorzystać z bezpiecznego i legalnego leczenia z użyciem medycznej marihuany.
„Wzywamy rząd stanowy do niezwłocznego rozpoczęcia wdrażania projektu, aby mieszkańcy Missisipi mogli jak najszybciej uzyskać pomoc i zacząć kupować medyczną marihuanę od sprawdzonych i wiarygodnych dostawców” – napisał w oświadczeniu Morgan Fox, dyrektor do spraw relacji z mediami i kierownik komitetu National Cannabis Industry Association (NCIA).
źródło: https://www.cannabisbusinesstimes.com
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.