News Rekreacja

Koniec z testowaniem pracowników pod kątem THC w Kalifornii?

Koniec z testowaniem pracowników pod kątem THC w Kalifornii? 10 marca 2021Leave a comment
Próbki laboratoryjne

Rekreacyjna marihuana w Kalifornii jest legalna od kilku lat, ale wielu mieszkańców tego stanu wciąż może spotkać się z poważnymi konsekwencjami zawodowymi, jeśli zostaną przyłapani na korzystaniu z niej. 

 • Przedstawiona przez Billa Quirka Ustawa nr 1256 uczyniłaby nielegalnym dla pracodawców używanie testów wykrywających THC, które mogą wykazać konsumpcję poza godzinami pracy – takich jak np. test moczu.
 • „Chcemy zakazać tych testów, ponieważ nie wykrywają one niczego związanego z upośledzeniem zdolności człowieka”, powiedział Dale Gieringer, dyrektor kalifornijskiego NORML i zwolennik ustawy.
 • Takie testy mogą wykazać wynik pozytywny nawet kilka tygodni po spożyciu marihuany. To może powodować sytuację, w której pracownik skorzystał z marihuany na urlopie, a kilka tygodni po powrocie zostaje zwolniony z pracy z powodu zażywania narkotyków w miejscu pracy.

Marihuana obniża efektywność pracy?

Choć wiele osób sądzi, że zażywanie marihuany w pracy nie jest strasznym przewinieniem, badania dowodzą, że może ono znacznie obniżyć efektywność pracy i koncentrację człowieka.

THC zawarte w marihuanie wpływa na postrzeganie otoczenia, czas reakcji, koordynację i inne zdolności motoryczne. Dla osoby obsługującej maszyny, prowadzącej wózek widłowy lub dostarczającej produkty samochodem, efekty te mogą okazać się fatalne w skutkach.

Według badań przeprowadzonych przez National Institute on Drug Abuse, pracownicy, u których testy na obecność marihuany dały wynik pozytywny, mieli o 55% więcej wypadków przy pracy, 85% więcej obrażeń i 75% więcej nieobecności w pracy w porównaniu z tymi, u których testy dały wynik negatywny. Ma to również wpływ na wyniki końcowe:

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
 • zmniejszoną wydajność,
 • zwiększoną liczbę roszczeń o odszkodowania dla pracowników i bezrobotnych,
 • wysoką rotację pracowników,
 • pozwy sądowe od klientów.
Konopie
Pracownicy, u których testy na obecność marihuany dały wynik pozytywny, mieli o 55% więcej wypadków przy pracy

Jak działają testy na obecność THC?

Problem z testami polega na tym, że pokazują one jedynie, czy ktoś spożywał marihuanę w przeszłości czy nie. Obecnie istnieje kilka testów pozwalających określić, czy ktoś jest obecnie odurzony delta-9 tetrahydrokannabinolem (THC).

Działają one podobnie do testów alkomatem, ale istnieje wiele wątpliwości co do ich rzetelności. Gieringer zaznaczył, że celem tej ustawy nie jest uniemożliwienie pracodawcom podejmowania decyzji o zatrudnieniu na podstawie aktualnego stanu odurzenia (np. jeśli ktoś pojawi się w pracy na haju).

Chodzi raczej o zapobieganie dyskryminacji osób, które używają marihuany w wolnym czasie. Gieringer kontynuuje pracę nad brzmieniem projektu, ale przyznaje, że będzie to prawdopodobnie projekt dwuletni. Prawdopodobnie nie zobaczymy go w Kalifornijskiej Legislaturze w 2021 roku.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Chociaż ustawa jest krokiem w dobrym kierunku, Kalifornijczycy są już dość chronieni, jeśli chodzi o konsumpcję konopi. W rzeczywistości istnieje już prawo, które uniemożliwia pracodawcom sporadyczne testowanie swoich pracowników na obecność narkotyków.

Jednakże, jeśli pracodawca uważa, że pracownik jest „podejrzany” o aktywność narkotykową, może przeprowadzić test narkotykowy.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."