Aby susz roślinny nadawał się do waporyzacji, musi najpierw zostać zmielony. Do tego będzie Ci potrzebny grinder. W tym artykule przeczytasz o tym, jakie istnieją typy młynków, czym się od siebie różnią i jakiego grindera użyć w celu zmielenia ziół do konkretnego typu waporyzatora.
Młynek do suszu konopnego często jest też nazywany grinderem bądź kraszerem. Jest to niezwykle przydatne narzędzie, służące do rozdrabniania ziół w postaci całych kwiatów na drobniejszą formę. Takiej właśnie struktury suszu potrzeba w celu przeprowadzenia późniejszej waporyzacji. Zioła można kruszyć w palcach, jednak nie jest to tak samo efektywne jak przy użyciu młynka. Podczas mielenia uwalniają się substancje aktywne zawarte w ziołach, co przekłada się na bardziej efektywną inhalację.
Czego dowiesz się z tego artykułu?
- Wybór młynka do suszu ma bardzo duże znaczenie. To, czy zioła są dobrze zmielona, wpływa nie tylko na wydajność waporyzacji, ale też na jej efektywność.
- Istnieje wiele rodzajów młynków do suszu. Choć młynki drewniane mogą kusić designem, a plastikowe – niską ceną, to młynki aluminiowe są najbardziej bezpieczne.
- Nie wiesz, jaki młynek wybrać – 2-częściowy, 3-częściowy czy może 4-częściowy? Młynki 2-częściowe odznaczają się najprostszą konstrukcją, jednak to 4-częściowe młynki pozwalają na wygodne oddzielenie zmielonego suszu i bogatego w składniki aktywne pyłku.
- Czy elektryczny młynek to dobry wybór? Niekoniecznie. W takim młynku ostrza kręcą się zbyt szybko, a cenny pyłek osadza się na ściankach urządzenia.
- W przypadku waporyzatorów kondukcyjnych susz musi być bardzo drobno zmielony, więc warto wybrać młynek 2-częściowy.Jeśli używasz waporyzatora konwekcyjnego, możesz zdecydować się na młynek 4-częściowy.
- Nie wiesz, jaki grinder do suszu wybrać? Młynek Swiss Grinder Fire to jedna z najciekawszych propozycji. Wysoka jakość, korzystna cena, a przede wszystkim niezawodność – to tylko niektóre z zalet tego młynka.
Rodzaje grinderów do suszu
Niezależnie od tego, czy odwiedzasz sklep stacjonarny, czy może kupujesz online, asortyment grinderów w większości sklepów sięga nawet kilkuset różnych modeli. Zaczynając od tych plastikowych, przez drewniane, po te wykonane z aluminium. Młynki mogą być 2-, 3- lub nawet 4-częściowe. Mogą różnić się kształtem oraz jakością wykonania. Sprawdź, jaki młynek do suszu wybrać, aby cieszyć się jeszcze bardziej efektywną waporyzacją.
Młynki do suszu – zwróć uwagę na materiał
Warto zacząć od materiału, z jakiego wykonany jest grinder do suszu. Jest to jeden z najistotniejszych czynników, wpływających na jakość, wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania.
Grinder drewniany – najbardziej naturalny, ale czy skuteczny?
Młynki wykonane z drewna całkiem nieźle radzą sobie z mieleniem takich produktów, jak susz CBD czy inne zioła. Nie są jednak szczególnie polecane ze względu na problematyczność w czyszczeniu. Drewna nie można wyczyścić alkoholem izopropylowym. To znacznie utrudnia usunięcie pozostałości po lepkich, żywicznych ziołach. Niestety przekłada się to na znacznie krótszą żywotność drewnianego młynka.
Oczywiście można znaleźć dobry, drewniany młynek, jednak nie będzie on całościowo wykonany z drewna. Najważniejszym elementem młynka jest tarcza mieląca i w przypadku drewnianego MFLB Finishing Grinder jest ona wykonana ze stali nierdzewnej. Taki młynek można w bardzo łatwy sposób wyczyścić.
Młynki plastikowe – na co trzeba uważać?
Grindery wykonane z plastiku należą do najmniej wytrzymałych. Ich intensywna eksploatacja może prowadzić do zanieczyszczenia mielonego suszu drobinkami plastiku. Takie zjawisko będzie poważnym zagrożeniem dla zdrowia użytkownika.
Na rynku znajdziemy jednak godny polecenia młynek wykonany z tworzywa sztucznego. Mowa o Volcano. Jest to grinder dołączany do wszystkich waporyzatorów przenośnych firmy Storz & Bickel.
Grindery aluminiowe to najlepszy wybór
Prawdziwa wisienka na torcie. Grupa zamykająca to zestawienie to młynki wykonane z aluminium. Jest to zdecydowanie najbardziej popularna i polecana grupa. Takie grindery mogą być wykonane z różnych typów aluminium – od najtańszych i mało trwałych, do najbardziej wytrzymałych stopów aluminium. Te drugie wykorzystywane są na przykład do konstrukcji poszyć statków kosmicznych.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Grinder do suszu – czy kształt zębów ma znaczenie?
Kształt zębów w młynkach aluminiowych może się od siebie różnić. Najczęściej jednak są one wycinane w technologii CNC.
Decydując się na najtańszy grinder z tej kategorii, musimy liczyć się ze słabą jakością wykonania. Z tego względu, jeśli planujemy korzystać z niedrogiego młynka aluminiowego, zalecane jest uprzednie dokładne go wyczyszczenie.
Najlepiej zmielić w nim kawałki papieru. Następnie wyczyścić alkoholem izopropylowym. Wtedy dopiero będziemy mieli pewność, że pozbyliśmy się potencjalnie obecnych po procesie produkcji opiłków aluminium.
Należy jednak pamiętać, że zastosowanie powyższego zabiegu nie jest gwarantem bezpieczeństwa. Istnieje możliwość, że wraz z eksploatacją młynka mielony susz może zostać zanieczyszczony.
Odradza się kupowanie najtańszych, wątpliwej jakości młynków aluminiowych. Tym bardziej, że dobrej jakości młynek, wykonany z wysokiej jakości stopu aluminium, nie musi być wcale znacznym wydatkiem. Takim produktem jest na przykład dostępny w bardzo przystępnej cenie młynek New Edge.
Młynki do suszu premium – czy warto w nie inwestować?
Odznaczają się one najwyższą dostępną jakością wykonania. Zwykle wyróżniają się też jakimiś specjalnymi cechami. Dobrym przykładem jest grinder Kannastör GR8TR. Ten model posiada dwa rodzaje dna komory mielącej.
W tym przypadku, w zależności od potrzeb, możemy uzyskać bardziej drobną bądź grubszą formę mielonych ziół. Z kolei młynek Santa Cruz Shredder ma specjalnie zaprojektowane zęby. Ich kształt pozwala na uzyskanie bardziej puszystej formy zmielonego suszu.
Młynek aluminiowy czy młynek ze stali nierdzewnej – co wybrać?
Na pierwszy rzut oka młynki ze stali nierdzewnej wydają się być znacznie lepszym wyborem niż te wykonane z aluminium. Czy faktycznie tak jest?
Przede wszystkim, młynki wykonane ze stali są znacznie cięższe od tych wykonanych z aluminium. Co więcej, koszt ich produkcji jest znacznie wyższy niż w przypadku młynków aluminiowych.
Przekłada się to na cenę końcową dla konsumenta. Młynki wykonane z dobrej jakości aluminium są tak samo trwałe jak te wykonane ze stali. Biorąc pod uwagę wszystkie te kwestie, młynek wykonany z porządnego stopu aluminium może okazać się lepszym wyborem.
Młynki 2-, 3- i 4-częściowe – który jest najlepszy?
Ustaliliśmy wcześniej, z jakiego materiału powinien być wykonany młynek. Teraz przyszedł czas na jego typ. Jest ich kilka i każdy ma swoje wady oraz zalety. Głównym kryterium jest to, do czego młynek jest nam potrzebny. Nie każdy typ posiada funkcje, których potrzebuje użytkownik. Analogicznie, niektóre typy młynków będą posiadały funkcje dla niektórych osób zupełnie zbędne.
Młynek 2-częściowy – najprostsza konfiguracja
Najmniej złożone pod względem konstrukcyjnym są grindery składające się z 2 elementów. Na obu znajdziemy zęby służące do mielenia suszu. Młynki 2-częściowe posiadają tylko jeden zbiornik. To w nim susz jest mielony i jednocześnie gromadzony.
Główną zaletą tej prostej konstrukcji jest możliwość zmielenia suszu do bardzo drobnej formy. Im dłużej kręcimy młynkiem, tym drobniejszy będzie susz. Jest to cecha młynka, którą docenią posiadacze waporyzatorów kondukcyjnych. Ta kwestia została szerzej opisana w dalszej części artykułu.
Grindery 2-częściowe mają jednak swoje wady. Jedną z nich jest konieczność wysypania zmielonego suszu na jakąkolwiek inną powierzchnię. Z takiego młynka nie napełnimy też waporyzatora, a przynajmniej nie bezpośrednio. Ze względu na brak dodatkowej komory, w młynku 2-częściowym nie ma możliwości przechowywania większych ilości zmielonego suszu.
Młynki 2-częściowe dzielą się na te najtańsze, jak i te z półki premium. Do tych drugich zaliczyć można na przykład młynek Santa Cruz Shredder. Najtańszym, dobrze mielącym i jednocześnie bezpiecznym w użytkowaniu modelem młynka 2-częściowego jest wspomniany wcześniej grinder Volcano.
Grinder 3-częściowy – jak działa?
W odróżnieniu od młynka 2-częściowego, 3-częściowy grinder posiada dodatkowy zbiornik na zmielony susz. Komora umiejscowiona jest poniżej tej, w której odbywa się proces mielenia.
Podstawa komory mielącej ma dziurkowaną powierzchnię, przez co zmielony susz spada do niżej położonego zbiornika. Taki typ młynka umożliwia zarówno przechowanie większych ilości zmielonego suszu jak i napełnienie waporyzatora bezpośrednio z młynka.
Nie jest to najbardziej popularny typ młynków. 3-częściowe grindery znajdują uznanie u osób ceniących nieoddzielanie pyłku roślinnego od zmielonego suszu. W 3-częściowym grinderze do zbiornika spada jedno i drugie.
Młynek 4-częściowy – najczęściej wybierany
Młynki tego typu to zdecydowanie najpopularniejszy wybór wśród osób zainteresowanych tematem waporyzacji. Grinder 4-częściowy w porównaniu do 3-częściowego posiada jeszcze jedną, dodatkową komorę. Jej dno stanowi drobne sitko służące do odseparowania pyłku roślinnego od suszu podczas procesu mielenia.
Jak działa młynek do suszu 4-częściowy? Przez dziurki w komorze mielącej spada zarówno susz, jak i pyłek roślinny. W następnej komorze, na sicie zatrzymuje się zmielony susz, a pyłek spada do następnego zbiornika. Pyłek zbierany przez odpowiednio długi czas można później wykorzystać do waporyzacji. Jest on szczególnie doceniany ze względu na jego wyjątkowy smak.
4-częściowy grinder oferuje możliwość zmielenia suszu do równie drobnej struktury jak w przypadku 3-częściowych młynków. Jednak w tym przypadku należy odwrócić kraszer spodem do góry. Dzięki temu w trakcie mielenia susz nie będzie spadał do zbiornika znajdującego się poniżej a będzie nieustannie zmniejszał swoją konsystencję.
Za najlepszy z 4-częściowych grinderów uchodzi Santa Cruz Shredder. Szukając czegoś w bardziej przystępnej cenie warto zwrócić uwagę na młynek New Edge. Młynki 4-częściowe z półki pośredniej to Thorinder i Kannastör. Kosztują mniej od grindera Santa Cruz Shredder, jednocześnie oferując jakość premium.
Wieloelementowe młynki – co to takiego?
Rynek oferuje także grindery wieloelementowe. Składają się one z więcej niż 4 części. Do takich można zaliczyć na przykład Mind Grinder czy Kannastör GR8TR. Wieloelementowe młynki zwykle działają na tej samej zasadzie co te 4-częściowe.
Są jednak wyposażone w dodatkowe komponenty, takie jak wymienne tarcze mielące, zasobnik na susz itp. Wieloelementowe grindery sprawdzą się w przypadku osób poszukujących czegoś z półki premium, zapewniającego największą liczbę funkcji i jednocześnie świetną jakość mielenia suszu.
Elektryczne młynki – czy są przyszłością rynku?
Przeglądając internet można natrafić na elektryczne młynki do suszu. Czy elektryczne młynki nadają się do suszu konopnego?
Problemem okazuje się prędkość, z jaką kręcą się ostrza w takich młynkach. Zbyt szybki obrót ostrzy powoduje nadmierne oddzielanie się pyłku roślinnego od mielonego suszu. Następstwem tego jest osadzanie się pyłku na ściankach młynka.
Susz zmielony w taki sposób zawiera znacznie mniej pyłku roślinnego. Co za tym idzie, zawiera mniej substancji aktywnych. Zdecydowanie nie warto decydować się na młynek elektryczny.
Waporyzator kondukcyjny – jaki młynek wybrać?
Dla najlepszego działania waporyzatorów kondukcyjnych, susz powinien być bardzo drobno zmielony. Im drobniej zmielony susz, tym większy jest jego kontakt ze ściankami komory grzewczej. A te odpowiadają za podgrzewanie suszu.
Jednak zaaplikowanie drobno zmielonego suszu to dopiero połowa sukcesu w drodze do efektywnej waporyzacji. Odpowiednie ubicie suszu w komorze przełoży się znacznie skuteczniejszą ekstrakcję substancji aktywnych zawartych w konopiach.
W celu uzyskania odpowiednio drobno zmielonego suszu najlepiej skorzystać z młynka 3-częściowego. Przy użyciu 4-częściowego należy pamiętać, aby trzymać młynek spodem do góry. Można też użyć grindera 2-częściowego – w tym przypadku wystarczy odpowiednio długo mielić susz.
Warto zaznaczyć też fakt, że w przypadku MFLB Finishing Grinder należy uprzednio użyć innego młynka. Ten, jak sama nazwa wskazuje, służy jedynie do „wykańczania” suszu. Konstrukcja może nie poradzić sobie ze zmieleniem całych kwiatów.
Z kolei NewVape Fine Grinder idealnie nadaje się do mielenia całych kwiatów. Dzięki temu młynkowi można w szybki sposób zmielić susz do naprawdę drobnej struktury. NewVape Fine Grinder idealnie sprawdzi się w połączeniu z urządzeniami takimi jak PAX 3 Vaporizer czy DaVinci IQ Vaporizer.
Korzystając z innych modeli waporyzatorów kondukcyjnych, uprzednio zmielony susz należy umieścić na płaskiej powierzchni, na przykład na tacce. Dopiero wtedy można bezpiecznie przenieść susz do komory waporyzatora.
Waporyzator konwekcyjny – na jaki grinder się zdecydować?
W odróżnieniu od wcześniej wspomnianych waporyzatorów kondukcyjnych, modele z systemem konwekcyjnym nie nadają się do podgrzewania bardzo drobno zmielonego suszu. Wynika to ze sposobu w jaki susz jest podgrzewany. System podgrzewania konwekcyjnego działa na zasadzie przepuszczania gorącego strumienia powietrza przez komorę.
Znajdujący się w komorze drobno zmielony susz uniemożliwiałby odpowiedni jego przepływ. Co więcej, strumień powietrza mógłby porwać drobinki suszu. W efekcie wdychana byłaby nie tylko para, ale także susz.
Młynki 3- oraz 4-częściowe sprawdzą się zdecydowanie najlepiej w przypadku waporyzatorów konwekcyjnych. Zmielony susz spadnie do dolnej komory. Będzie miał średnio-grubą strukturę, która idealnie sprawdza się w przypadku omawianego typu waporyzatorów.
W kwestii modeli konwekcyjnych nie poleca się grinderów 2-częściowych. Wynika to z faktu, że przez naszą nieuwagę, susz może zostać zbyt drobno zmielony.
Waporyzator hybrydowy – jaki dobrać młynek?
Ten typ urządzenia łączy ogrzewanie konwekcyjne z kondukcyjnym. Należy zwrócić specjalną uwagę na specyfikację danego waporyzatora. Połączenie tych dwóch systemów grzewczych ma to do siebie, że proporcje kondukcji do konwekcji mogą być różne w zależności od modelu.
Waporyzatory z przewagą kondukcji nad konwekcją (takie jak na przykład AirVape X Vaporizer) lepiej współpracują z drobniej zmielonym suszem. Analogicznie, w przypadku waporyzatorów hybrydowych z przewagą konwekcji (np. Fenix Mini Vaporizer) susz o średniej grubości sprawdzi się znacznie lepiej.
Warto wspomnieć, że waporyzatory hybrydowe uchodzą za najbardziej wyrozumiałe, jeśli chodzi o stopień zmielenia suszu. Podczas korzystania z hybrydy, drobniej zmielony susz sprawdzi się lepiej, niż w przypadku korzystania z modelu posiadającego tylko systemem konwekcyjny.
Grindery 3- i 4-częściowe będą najlepszym wyborem dla hybrydy. Należy pamiętać aby mielić susz „do góry nogami”, oraz odrobinę krócej niż byśmy mielili susz pod waporyzator kondukcyjny.
Ranking młynków do suszu – wybierz najlepszy model dla siebie
Jeżeli nadal nie jesteś pewien jaki młynek powinieneś nabyć, dalsza część artykułu powinna pomóc. Po zapoznaniu się z przedstawionym poniżej rankingiem nie powinieneś mieć już żadnych wątpliwości. Oto lista 10 najlepszych grinderów do suszu roślinnego!
Grinder #1 Swiss Grinder Fire
Nie bez powodu mlynek do suszu Swiss Grinder Fire cieszy się tak dużą popularnością wśród fanów waporyzacji. To prosty sposób na blyskawicznie zmelenie suszu – zioła do waporyzacji i aromaterapii w kilka sekund osiągną ideaną konsystencję.
Ten 4-częściowy młynek premium wykonany jest z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu jest nie tylko bezpieczny, ale też odznacza się zaskakującą trwałością. Stosunek jakości do ceny jest tutaj rewelacyjny – tym bardziej, że jest to inwestycja na dlugie lata.
Jeśli szukasz niezawodnego młynka w dobrej cenie, Swiss Grinder Fire będzie najlepszym wyborem. To świetna opcja dla osób, któe chcą cieszyć się wysokim komfortem użytkowania młynka, a przy tym cenią sobie funkcjonalność. Przekonaj się, że Swiss Grinder Fire szybko stanie się Twoim ulubionym grinderem do suszu.
Grinder #2 Santa Cruz Shredder
Na pierwszym miejscu w rankingu ląduje wspomniany już wcześniej w artykule niezawodny młynek Santa Cruz Shredder. Jest to najwyższej jakości młynek klasy premium. Nie bez powodu uznawany jest za prawdziwą legendę wśród młynków.
Bazując na opinii wielu osób zainteresowanych waporyzacją, jest to najlepszy grinder do ziół jaki kiedykolwiek powstał.
Niezwykła dbałość nawet o najmniejszy detal podczas procesu produkcji sprawia, że podczas użytkowania tego młynka każdy jest pozytywnie zaskoczony. Do stworzenia tego młynkowego arcydzieła użyto anodyzowanego aluminium. Dzięki temu jest bardzo lekki i jednocześnie wyjątkowo wytrzymały.
Santa Cruz Shredder cechuje się wyjątkową precyzją działania. Elementem wyróżniającym go na tle innych młynków jest kształt zębów. Są one efektem długich badań nad tym, jak powinien wyglądać grinder zapewniający możliwie najlepsze zmielenie suszu.
Jest to młynek 4-komorowy. Posiada zbiornik na zmielony susz oraz komorę magazynującą pyłek. Jak wiadomo, jest on niezwykle bogaty w substancje aktywne. Susz zmielony przy użyciu Santa Cruz Shredder ma niezwykle puszystą strukturę.
Młynek powstał w USA i stał się ogólnoświatowym hitem. To co najlepiej obrazuje precyzję z jaką został wykonany to jego trwałość. Ten grinder posłuży Ci przez naprawdę wiele lat.
Grinder #3 SLX 2.5
Dokładniej SLX 2.0 Non-Stick Grinder. 4-częściowy młynek SLX 2.5, jednak wykonany został z aluminium 7075. Pokrywa go specjalna ceramiczna powłoka. Zapobiega ona przywieraniu suszu i żywicy z roślin do ścianek młynka. Skutkuje to rzadszą koniecznością czyszczenia urządzenia.
Co więcej, grinder został wyposażony w bardzo drobne sitko. Umożliwia to zbieranie najlepszego pyłku, o jakim tylko można pomyśleć.
SLX 2.0 cechuje komfort i prostota w użytkowaniu. Bez wątpienia młynek zostanie doceniony przez osoby, które chcą wygodnie i szybko mielić susz, bez konieczności częstego czyszczenia.
Grinder #4 Thorinder i Thorinder Mini
Na miejscu czwartym znalazły się dwa młynki: młynek Thorinder i jego Thorinder Mini. Ten pierwszy to 4-częściowy, designerski grinder do suszu. Cechuje się niecodziennym ułożeniem i kształtem zębów. Dają one możliwość bardzo drobnego zmielenia suszu. Jak to w przypadku 4-częściowych młynków, posiada komorę odpowiadającą za zbieranie pyłku roślinnego.
Rozwiązaniem, na które warto zwrócić uwagę, jest przezroczysta pokrywka grindera. Dzięki niej, bez konieczności otwierania młynka, użytkownik może ocenić stopień zmielenia suszu.
Wprowadzone rozwiązanie wydaje się niezwykle banalne, ale zarazem bardzo użyteczne. Thorinder Mini to ten sam grinder tyle, że w pomniejszonej wersji. Nie różni się niczym od swojego większego „brata” poza wielkością. Do wyboru jest dostępnych kilka wersji kolorystycznych.
Grinder #5 New Edge
Miejsce 5 zajmuje niezawodny, wykonany z aluminium młynek New Edge. Tak samo jak wyżej opisywany Thorinder, jest 4-częściowy. Posiada zbiornik na drobno zmielony susz oraz osobną komorę na pyłek.
Aby uzyskać drobniejszą strukturę suszu wystarczy w trakcie mielenia trzymać młynek w odwróconej pozycji, czyli spodem do góry. Takie działanie nie pozwala zmielonym ziołom spaść do dolnej komory i będzie można mielić je tak długo, jak tylko użytkownik zapragnie.
Osoby szukające dobrze wykonanego grindera w przystępnej cenie na pewno będą z niego zadowolone.
Grinder #6 Kannastor GR8TR
Kolejnym młynkiem w rankingu jest Kannastor GR8TR. Docenią go nawet ci najbardziej wymagający.
Młynek został wykonany z bardzo lekkiego aluminium. Jego waga sprawia, że noszenie go przy sobie nie jest żadnym problemem.
Ten grinder jest niezwykle komfortowy i nie wymaga użycia siły, aby odpowiednio zmielić susz. Kannastor został zaprojektowany w taki sposób, aby susz po zmieleniu był idealnie gładki.
Z użyciem kannastora można w naprawdę łatwy sposób oddzielić pyłek od suszu dzięki zamontowanemu, bardzo drobnemu sitku. Tak samo jak w przypadku GR8TR, sitko można wymontować.
Grinder #7 Młynek Volcano
Dla efektywnej inhalacji przy użyciu waporyzatorów kondukcyjnych i hybrydowych potrzeba odpowiednio drobno zmielonego suszu. Taki właśnie można uzyskać dzięki 2-częściowemu grinderowi Volcano. Dłuższe mielenie suszu zapewni jego drobniejszą strukturę.
Młynek Volcano wyróżnia się przede wszystkim prostotą wykonania, ale jednocześnie wysoką jakością. Jest to niedrogi i bardzo praktyczny młynek, który z pewnością doceni liczne grono entuzjastów waporyzacji.
Grinder #8 2-częściowy Santa Cruz Shredder
Ostatnim młynkiem przedstawionym w rankingu jest młynek 2-częściowy Santa Cruz Shredder. Nie jest to jednak młynek 4-częściowy tak jak ten z miejsca pierwszego. Jest to wersja 2-częściowa, uznawana za jedną z najlepszych na rynku.
Mniejsza ilość elementów przekłada się na mniejsze możliwości. Nie znajdziemy tu np. osobnego zbiorniczka na pyłek. Dzięki swojej prostej konstrukcji i małych rozmiarach, 2-częściowy Santa Cruz Shredder może idealnie sprawdzić się w podróży.
Ta kompaktowa wersja młynka posiada unikalny kształt zębów. Nie miażdżą, ani nie siekają suszu. Jest on rozrywany, przez co w efekcie końcowym bardziej puszysty. Jak to w przypadku 2-częściowych młynków, im dłużej będziemy mielić susz, tym drobniejszą jego strukturę uzyskamy.
Znalazłeś już swój idealny grinder do suszu?
W rankingu znalazły się jedne z najlepszych młynków dostępnych na rynku. Znacząco się od siebie różnią, ale dzięki temu każdy zainteresowany może znaleźć coś dla siebie. Wszystkie z przestawionych grinderów świetnie sprawdzą się w swojej roli. Należy jednak pamiętać o doborze młynka do potrzeb i oczekiwań.
Mam nadzieję, że ten kompleksowy przewodnik po „świecie” młynków zaopatrzył Cię w odpowiednią wiedzę i ułatwi dokonanie trafnego zakupu.
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.
Hej,
Wybralem vapek arizer v-tower i teraz zastanawia mnie jedna rzecz. Do waporyzatorow konwekcyjnych najbardziej polecasz mlynki 4-czesciowe, tylko w takiej kombinacji nie moglbym wykorzystac uzbieranego pylku do mojego vapka, a nie zamierzam kupowac dodatkowo waporyzatora kondukcyjnego, do ktorego ten pyl swietnie by sie nadawal.
I teraz moje pytanie, czy nie lepiej korzystac z 2-czesciowego mlynka do chwilowego przemielenia na sredni grind (chodzi mi wylacznie o nie marnowanie suszu)?
Pozdrawiam,
Mat
Hej,
raczej nie jest to rozwiązaniem. Dwuczęściowe młynki mielą zioła bardzo drobno. Jak przekręcisz o trochę za bardzo, to susz może zmielić się na konsystencję pyłku. Pyłek który zbiera się w młynku z sitkiem możesz sprasować np. taką praską:
https://vapefully.com/pl/produkt/kannastor-prasa-do-kiefu/
Wsypujesz pyłek do takiej praski, zaciskasz i odkładasz na parę godzin na kaloryfer, raz na jakiś czas dokręcając. Wyjdzie z tego taka „moneta”, którą można trochę rozdrobić, wsadzić jej niewielką część do kulki z oczyszczonego włókna konopnego i załadować do komory waporyzatora:
https://vapefully.com/pl/produkt/oczyszczone-wlokno-konopne/
Pozdrawiam
VapoManiak